Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
3300 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
48 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3300 zł – 4976 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Jakość40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi rzecznika patentowego

Zamawiający Instytut Chemii Fizycznej Pan (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi rzecznika patentowego”, wybierając ofertę wykonawcy JD&P Rzecznicy Patentowi Joanna Dargiewicz & Partners. Cena wybranej oferty: 3300 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Instytut Chemii Fizycznej PanWarszawa, Mazowieckieopublikowano 3 września 2026
Cena wybranej oferty
3300 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JD&P Rzecznicy Patentowi Joanna Dargiewicz & Partners (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 3 300,05 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 300,05 zł do 4 975,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT CHEMII FIZYCZNEJ PAN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000326049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marcina Kasprzaka 44/52

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-224

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ichf.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ichf.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

ichf.logintrade.net

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


prowadzenie badań naukowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi rzecznika patentowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c056b11e-c057-4ae3-a9ec-7a0537f4a312

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420911

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044452/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Usługi rzecznika patentowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Międzynarodowe Agendy Badawcze MAB FENG / Fundacja na rzecz Nauki Polskiej nr FENG.02.01-IP.05-T005/23, Teaming for Excellence „TRIO-VI CoE” nr 101136570

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268974

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.2402.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

500000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług rzecznika patentowego na rzecz Instytutu Chemii Fizycznej PAN w tym na rzecz Międzynarodowego Centrum Badań Oka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79120000-1 - Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3300,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4975,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3300,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JD&P Rzecznicy Patentowi Joanna Dargiewicz & Partners

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

385195838

7.3.3)Ulica

Myśliborska 93A/50

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-185

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

615000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79120000-1Usługi doradztwa w zakresie patentó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Chemii Fizycznej Pan prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79120000-1 (Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JD&P Rzecznicy Patentowi Joanna Dargiewicz & Partners (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.