AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

TP-31/26 Rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe

Zamawiający Szpitale Zachodniopomorskie SPZOZ (Szczecin, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „TP-31/26 Rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 07:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Szpitale Zachodniopomorskie SPZOZSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 152 600 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 września 2026, 07:30
11d 16h
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Dodatkowe wyposażenie: lodówka do dyspozycji pacjentów20%Dodatkowe wyposażenie: zapewnienie pacjentom możliwości samodzielnego sporządzania gorącyc20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 15 września 2026 07:30

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 15 września 2026 roku o godzinie 07:30.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Dodatkowe wyposażenie: lodówka do dyspozycji pacjentów 20%, Dodatkowe wyposażenie: zapewnienie pacjentom możliwości samodzielnego sporządzania gorącyc 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: TP-31/26 Rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000817391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzałowska 22

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

71-730

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szpital@onkologia.szczecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://onkologia.szczecin.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

TP-31/26 Rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-494bda44-3287-4b0f-92e3-377f120c12f2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420656

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042624/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.8 Cykl rehabilitacji pacjenta podczas wyjazdowego cyklu turnusu wraz z noclegiem i wyżywieniem.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt realizowany przez Szpitale Zachodniopomorskie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pn. „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2025-2028 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie FEPZ.06.21-IP.01-0001/25-00

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365932

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365932

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

ZAMAWIAJĄCY określił wymagania
techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej w SWZ w odpowiednim rozdziale.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, ZAMAWIAJĄCY przedkłada, poniżej, informację dotyczącą danych osobowych osób działających w imieniu WYKONAWCY na etapie przygotowania
i złożenia oferty, oraz na etapie realizacji zamówienia:
1) administratorem danych osobowych są Szpitale Zachodniopomorskie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin,
2) inspektorem ochrony danych osobowych u ZAMAWIAJĄCEGO jest Jacek Motylewski,kontakt: adres e-mail iod@onkologia.szczecin.pl , nr telefonu 91 56 47 199,
3) dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
TP-31/26 – Rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe,
4) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 oraz art. 18 Ustawy,
5) dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy,
6) obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację zamówienia jest wymogiem ustawowym, określonym w przepisach Ustawy, związanym z udziałem
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy,
7) decyzje dotyczące danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO,
8) osoby działające w imieniu WYKONAWCY mają prawo:
 do dostępu do danych osobowych ich dotyczących,
 do sprostowania lub uzupełnienia ich danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
 do żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych
z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO,
przy czym zgłoszenie takiego żądania nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania,
 do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO,
9) osobom działającym w imieniu WYKONAWCY nie przysługuje prawo:
 do usunięcia danych osobowych,
 do przenoszenia danych osobowych,
 do sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych.
ZAMAWIAJĄCY przypomina o obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną ZAMAWIAJĄCEMU w związku z prowadzonym postępowaniem i które ZAMAWIAJĄCY pozyska od WYKONAWCY biorącego udział w postępowaniu.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Klauzula została określona w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

TP- 31/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pobytu pacjentów na turnusie rehabilitacyjnym w tym nocleg wraz z wyżywieniem przez okres 10 dni dla 500 uczestników projektu pn. „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2025-2028 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie

4.2.6.)Główny kod CPV

85312500-4 - Usługi rehabilitacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-08-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

dodatkowe wyposażenie: lodówka do dyspozycji pacjentów

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

dodatkowe wyposażenie: zapewnienie pacjentom możliwości samodzielnego sporządzania gorących napoi 24h na dobę

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Oświadczenie WYKONAWCY o zapewnieniu dostępności obiektu dla osób ze szczególnymi potrzebami, potwierdzające, że obiekt zaoferowany do realizacji zamówienia spełnia wymagania w zakresie dostępności określone w przepisach powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z późn. zm.), w zakresie mającym zastosowanie do przedmiotu zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Jeżeli WYKONAWCA nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, ZAMAWIAJĄCY wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza wprowadzenie nieistotnych zmian do umowy,
które będą dla niego korzystne lub będą wynikały z jego możliwości płatniczych, względnie będą dokonane w interesie
publicznym albo ważnym interesie ZAMAWIAJĄCEGO oraz zmian wysokości wynagrodzenia w sposób określony
w § 4 umowy. Ponadto ZAMAWIAJĄCY dopuszcza wprowadzenie zmian wskutek zmian obowiązujących przepisów prawa,
oraz wytycznych Projektu, mających wpływ na warunki umowy, zmiany będą dokonane w zakresie w jakim konieczne
będzie dostosowanie dotychczasowych rozwiązań do nowych regulacji prawnych czy ww. wytycznych
2. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza wprowadzenie zmian w zakresie terminu wykonania przedmiotu umowy, gdy wykonanie
przedmiotu umowy w terminie określonym w § 1.
a) jest niemożliwe z powodu wystąpienia zdarzeń losowych mających charakter siły wyższej, które uzasadniają
wprowadzenie zmian do umowy; takich jak: akty terroru, wojny wypowiedziane i niewypowiedziane, blokady, powstania,
zamieszki, pandemie, epidemie, osunięcia gruntu, trzęsienia ziemi, powodzie, wybuchy i inne podobne nieprzewidywalne
zdarzenia poza kontrolą którejkolwiek ze stron i którym żadna ze stron nie mogła zapobiec, przy czym zmiany mogą być
dokonane w zakresie: wydłużenia terminu realizacji o umowny czas wystąpienia zdarzenia i ewentualnie usuwania jego
skutków,
b) zmiany przepisów prawnych, które mogą kształtować sytuację ZAMAWIAJĄCEGO w związku z realizacją zamówienia,
c) wystąpienia innych nieprzewidzianych zdarzeń, wynikających ze specyfiki zamówienia, w szczególności zdarzeń, na
podstawie których nastąpiła zmiana terminu realizacji określonych czynności, które pozostają w związku z wykonaniem
umowy, dokonana przez instytucję zarządzającą lub inny uprawniony organ lub jednostkę.
3. Dopuszczalne jest również wprowadzenie zmian do umowy zgodnie z art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych a
także na zasadach i w zakresie dopuszczonym innymi obowiązującymi przepisami, w szczególności wprowadzonymi w
związku z sytuacją epidemiologiczną.
4. Zmiany i uzupełnienia umowy pod rygorem nieważności mogą nastąpić wyłącznie w formie pisemnej w postaci aneksów,
podpisanych przez obie strony.
5. Strony oświadczają, że adresy podane na wstępie umowy są adresami właściwymi do dokonywania skutecznych
doręczeń. Strony zobowiązane są do niezwłocznego informowania się o zmianie siedziby lub adresu do doręczeń.
W przypadku zaniechania wykonania tego obowiązku pismo wysłane listem poleconym na ostatni znany adres uważa się za
skutecznie doręczone.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-15 07:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Miejsce składania ofert ZAMAWIAJĄCY opisał szczegółowo w odpowiednim rozdziale SWZ

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-15 07:40

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85312500-4Usługi rehabilitacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
152 600 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
42 240 zł384 347 zł
Rozstęp międzykwartylowy
342 107 zł
Źródło próbki
CPV 85312500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
42 240 zł
Mediana
152 600 zł
Górny kwartyl
384 347 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 15.09.2026, 07:30. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Szpitale Zachodniopomorskie SPZOZ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85312500-4 (Usługi rehabilitacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.