AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z zakresu OLiOC

Zamawiający Gmina i Miasto Czerwionka-leszczyny (Czerwionka-Leszczyny, Śląskie) prowadzi postępowanie „Zakup samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z…”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 13:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
17 września 2026, 13:00
12d 23h
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 13:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 17 września 2026 roku o godzinie 13:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres udzielonej gwarancji 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z zakresu OLiOC.

  • 4

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono. Dla skali: 50 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA I MIASTO CZERWIONKA-LESZCZYNY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258530

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 9

1.5.2.)Miejscowość

Czerwionka-Leszczyny

1.5.3.)Kod pocztowy

44-230

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@czerwionka-leszczyny.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwionka-leszczyny.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

ZARZĄD DRÓG I SŁUŻBY KOMUNALNE W CZERWIONCELESZCZYNACH

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240785475

1.11.3.)Ulica

Polna 6

1.11.4.)Miejscowość

Czerwionka-Leszczyny

1.11.5.)Kod pocztowy

44-238

1.11.6.)Województwo

śląskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.11.9.)Numer telefonu

324272743

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.zdisk-czerwionka-leszczyny.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z zakresu OLiOC

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-69677aa4-dfaa-40cf-9664-909ab9a0f818

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420558

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026763/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z zakresu OLiOC

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Systemu E Zamówienia Publiczne Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce Leszczynach (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnego pod adresem https: //zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Systemu, zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zdisk@czerwionka-leszczyny.com.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia Publiczne Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce Leszczynach, (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnego pod adresem https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl
2. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych Systemu E ZP:
a) Format kodowania treści w obrębie Systemu - UTF8,
b) Komunikacja pomiędzy przeglądarką Wykonawcy, a serwerem jest wykonywana przy użyciu bezpiecznego protokołu HTTPS,
c) Oznaczeniem czasu odbioru danych przez System jest data oraz dokładny czas (hh:mm:ss) czas lokalny serwera synchronizowany odpowiednim źródłem czasu.
3.Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej (tj. informacje dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu przekazania danych):
a) stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s;
b) zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome w wersji 77 i późniejsze lub Mozilla Firefox w wersji 63 i późniejsze;
c) system operacyjny Microsoft Windows 7 i późniejsze lub Apple macOS 10.14 i późniejsze,
d) korzystanie z wbudowanej w System e-ZP funkcjonalności składania podpisu elektronicznego (kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis osobisty, profil zaufany, podpis zaufany) możliwe jest pod warunkiem, że system teleinformatyczny, z którego korzysta Wykonawca, wyposażony jest w jeden z poniższych komponentów:
e) wirtualna maszyna Java firmy Oracle w wersji co najmniej 1.8.0_221 (Java SE JRE 8 Update 221) z obsługą technologii Java Web Start (JavaWS) lub
f) wirtualna maszyna OpenJDK w wersji co najmniej 1.8.0_222 z zainstalowanym rozszerzeniem IcedTea Web Start. Powyższe wymagania nie ograniczają możliwości korzystania przez Wykonawcę z zewnętrznego oprogramowania do składania podpisu elektronicznego,
g) kwalifikowany podpis elektroniczny (dopuszczalne formaty podpisów: PaDES format.pdf, XaDES pozostałe formaty);
h) podpis zaufany; i) certyfikat osobisty;
j) dopuszczalne formaty danych: formaty plików (zalecany .pdf, .doc, lub .odt) muszą być zgodne z Krajowymi Ramami Interoperacyjności określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej .
k) maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do komunikacji (wiadomości) za pomocą Systemu e-ZP wynosi 150 MB;
l) pojemność jednej wiadomości na skrzynce mailowej nie może przekroczyć 20 MB.
m) w zakresie dotyczącym kodowania i czasu odbioru danych Zamawiający informuje, że złożona przez Wykonawcę za pomocą Systemu oferta jest widoczna w systemie, jako zaszyfrowana, a możliwość jej odszyfrowania i otworzenia przez Zamawiającego możliwa jest po upływie terminu składania ofert; Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę wystawienia Urzędowego Poświadczenie Przedłożenia.
4. W zależności od formatu podpisu: Podpis kwalifikowany (PAdES, XAdES), podpis osobisty (XAdES), podpis zaufany (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, otaczający) Wykonawca dołącza do Systemu e-ZP lub wiadomości mailowej uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z podpisem (typ otaczający).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający realizuje obowiązki informacyjne o których mowa w art 13 ust 1-3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) przez zamieszczenie wymaganych informacji w dokumentach zamówienia, w tym w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZDiSK-ZP.271.14.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS na potrzeby realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej . Pojazd wraz z wyposażeniem musi być kompletny, wolny od wad fizycznych oraz prawnych, spełniający wymagania określone w załączniku nr 7 do SWZ, przy czym Zamawiający dopuszcza złożenie oferty z wyposażeniem lepszym od wymagań minimalnych. Samochód ciężarowy musi być fabrycznie nowy (rok prod. 2026) oraz technicznie przystosowany do poruszania się po drogach publicznych.
2. Miejsce dostawy i przekazania przedmiotu zamówienia: Zarząd Dróg i Służby Komunalne w Czerwionce-Leszczynach, ul. Polna 6, 44-238 Czerwionka-Leszczyny.
3. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wraz z pojazdem, następujących dokumentów:
- komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Rybniku,
- książkę gwarancyjną,
- instrukcję obsługi w j. Polskim,
- świadectwo homologacji pojazdu, przy czym Zamawiający dopuści świadectwo homologacji podwozia wraz z koniecznym do rejestracji pojazdu kompletnego tzw. dopuszczeniem jednostkowym wydanym przez Transportowy Dozór Techniczny, jeżeli wymienione dokumenty są wystarczającą podstawą do rejestracji kompletnego pojazdu zgodnie z tiret 1,
- komplet dokumentów do przeprowadzenia badania UDT hydraulicznego dźwigu samochodowego (HDS),
- katalog części zamiennych dla samochodu ciężarowego;
- wykaz płynów eksploatacyjnych, części i materiałów podlegających zużyciu, z podaniem nazw handlowych lub norm, jakie maja spełniać, zgodnie z harmonogramem wymogów przeglądowych.

4.2.6.)Główny kod CPV

34142300-7 - Pojazdy samowyładowcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Kryterium cena:
Za oferowaną cenę brutto maksymalnie można otrzymać 60 pkt. Tę liczbę punktów (60) otrzymuje oferta, spośród wszystkich ofert niepodlegających odrzuceniu, z najniższą ceną brutto.

Pozostali Wykonawcy otrzymują ilość punktów wyliczoną wg  poniższego wzoru:
          Cn
X1= ______  x  60% x 100,
          Cw

gdzie:  
X1-ilość punktów przyznanych ocenianej  ofercie w kryterium cena,
Cn -najniższa zaoferowana cena brutto, spośród wszystkich ofert niepodlegających odrzuceniu,
Cw- cena brutto danego Wykonawcy zaoferowana w badanej ofercie.

2. Kryterium okres gwarancji:
Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie okres udzielonej gwarancji na dokonaną dostawę samochodu ciężarowego z podnośnikiem typu HDS, wskazując (wybierając) jeden z poniższych okresów:
a) 12 miesięcy bez limitu kilometrów lub,
b) 24 miesiące bez limitu kilometrów lub,
c) 36 miesięcy bez limitu kilometrów,
-licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego zadania.

Za okres udzielonej gwarancji maksymalnie można otrzymać 40 pkt. Okres udzielonej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia podany przez Wykonawcę w ofercie będzie punktowany zgodnie z poniższym zestawieniem:
a) 12 miesięcy -X2= 0 pkt,
b) 24 miesiące -X2 = 20 pkt,
c) 36 miesięcy -X2= 40 pkt,
gdzie X2–ilość punktów przyznanych ocenianej ofercie w kryterium okres gwarancji.

Odpowiednią ilość punktów w przedmiotowym kryterium otrzymają wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu. W przypadku braku wskazania w formularzu oferty okresu udzielonej gwarancji, Zamawiający przyjmuje wtedy minimalny termin okresu gwarancji tj. 12 miesięcy .W przypadku wskazania w formularzu oferty okresu udzielonej gwarancji, który wynosi więcej niż 36 miesięcy, Zamawiający przyjmuje wtedy maksymalny termin okresu gwarancji tj. 36 miesięcy. Wykonawca w okresie gwarancji zapewni pierwszy przegląd zgodny z interwałem producenta i pokryje wszystkie koszty serwisowe, oraz materiałów eksploatacyjnych.

3. Przy obliczaniu punktów, o których mowa w pkt 1, Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku wg. zasady, że trzecia cyfra po przecinku od 5 w górę powoduje zaokrąglenie drugiej cyfry po przecinku w górę o 1. Jeśli trzecia cyfra po przecinku będzie mniejsza niż 5, to druga cyfra po przecinku nie ulegnie zmianie.

4. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana ta oferta, która spełni wszystkie wymagania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i otrzyma największą łączną ilość punktów, wyliczoną zgodnie ze wzorem:

X = X1+ X2
X – łączna ilość punktów przyznanych ocenianej ofercie,
X1 – ilość punktów przyznanych ocenianej ofercie w kryterium cena ofertowa brutto, X2– ilość punktów przyznanych ocenianej ofercie w kryterium okres gwarancji.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres udzielonej gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym .
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. 
2.  Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów .
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
4. Zdolności technicznej lub zawodowej .

Wykonawca spełni warunek, jeżeli:
1) wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości co najmniej 400 000,00 zł brutto, polegające na dostawie fabrycznie nowego samochodu ciężarowego, zrealizowane w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowane w sposób należyty i prawidłowo ukończone.

Z uwagi na brak obowiązujących przepisów wykonawczych w zakresie określenia poziomów zdolności - Zamawiający samodzielnie określa warunek udziału postępowania.

W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż złoty polski, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP ogłoszony i obowiązujący w dniu wszczęcia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia (zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu). Dla robót budowlanych zrealizowanych w innej walucie niż złoty polski należy przyjąć przeliczenie według średniego kursu tej waluty ogłoszonego przez NBP i obowiązującego  w dniu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia (zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego - zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Wykaz dostaw, zgodny ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, porównywalnych z dostawą stanowiącą przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat i miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, , a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) „Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu” (oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp) wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3 do SWZ. W przypadku oferty składanej wspólnie (np. przez konsorcjum) „Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu” (oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu i w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby wraz z ww. oświadczeniem przedstawia także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. W sytuacji o której mowa w pkt 22.4 SWZ Wykonawca wraz z ww. oświadczeniem dołącza do oferty, dowody, że spełnił łącznie przesłanki o których mowa w pkt 22.4 SWZ. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności dokumentów potwierdzających umocowanie do reprezentowania podmiotu ,pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych zamawiający będzie żądać przedstawienia tłumaczenia na język polski pobranych samodzielnie dokumentów. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa powyżej, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych a wykonawca wskaże w ofercie dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2) jeżeli osoba (osoby) podpisująca ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy - pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy,
3) jeżeli osoba (osoby) podpisująca dokumenty lub oświadczenia dotyczące odpowiednio podmiotu udostępniającego zasoby lub wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia działa na podstawie pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania odpowiednio podmiotu udostępniającego zasoby lub wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio podmiotu udostępniającego zasoby lub wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia,
4) jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby - zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów,
5) w przypadku gdy Wykonawcy wspólnie będą ubiegać się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
6) inne – wg potrzeb i postanowień SWZ. (Uwaga: w przypadku trudności technicznych w wpisaniu do formularza oferty wszystkich wymaganych danych należy je podać w osobnym załączniku do oferty podpisanym przez Wykonawcę zgodnie z wymaganiami SWZ).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie

5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych). 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 16.10.2026 r. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku BNP PARIBAS , numer rachunku 41 1600 1462 1723 6136 7000 0003. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego) tj. do dnia 17.09.2026 r . do godziny 13:00. 5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: -nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Zarząd Dróg i Służby Komunalne w Czerwionce-Leszczynach, - określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją poręczeniem, - kwotę gwarancji/poręczenia, - termin ważności gwarancji/poręczenia, - zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo,na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Zamawiający zaleca załączenie do oferty dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w pieniądzu na rachunek bankowy zamawiającego. Czynność ta skróci czas badania ofert.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
2. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych wykonawców należy załączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
3. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w pkt 21.1. i pkt 22 SWZ składają odrębnie każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z dokumentami zamówienia tj. zapisami projektowanych postanowień umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-17 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć w postaci elektronicznej poprzez System E-ZP dostępny pod adresem https://zdisk-czerwionka-leszczyny.e-zp.finn.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-17 13:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy.
  2. 2.
    Zamówienie jest finansowane w ramach środków z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 13:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina i Miasto Czerwionka-leszczyny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwionka-Leszczyny.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34142300-7 (Pojazdy samowyładowcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.