Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych
Zamawiający Gmina Ślesin (Ślesin, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 554 843 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA ŚLESIN |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 311019310 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kleczewska, 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ślesin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-561 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL414 - Koniński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | klaudia.jakalska@slesin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.umig.slesin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8432392d-d22d-403d-b7bb-245c48dda043 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420540 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00125298 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część I - Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | JULMAT KONIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6652991528 |
| 4.3.3.) | Ulica | Zakładowa |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Konin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 62-510 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 337830,57 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00203199/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji zamówienia, na podstawie bieżącego obmiaru robót, stwierdzono większy od przewidywanego zakres uszkodzeń nawierzchni wymagających remontu, co spowodowało zwiększenie zakresu robót i konieczność wydłużenia terminu ich wykonania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużono termin realizacji wiosennego etapu remontów cząstkowych z 30.05.2026 r. do 26.06.2026 r. Pozostałe warunki umowy nie uległy zmianie. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Utrzymujący się zwiększony zakres robót wynikający z rzeczywistego stanu nawierzchni dróg oraz bieżących obmiarów spowodował konieczność dalszego wydłużenia czasu realizacji wiosennego etapu remontów. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużono termin realizacji wiosennego etapu remontów cząstkowych z 26.06.2026 r. do 20.07.2026 r. Pozostałe warunki umowy nie uległy zmianie. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji robót stwierdzono gorszy od przewidywanego stan nawierzchni oraz konieczność wykonania większego zakresu remontów. Konieczność zwiększenia zakresu robót została udokumentowana protokołem konieczności. Zwiększony zakres robót wymagał również odpowiedniego wydłużenia terminu realizacji i zwiększenia wynagrodzenia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększono przewidywany zakres remontów z ok. 2 310,00 m² do ok. 3 003,00 m², wydłużono termin realizacji wiosennego etapu do 15.08.2026 r. oraz zwiększono wynagrodzenie Wykonawcy z 337 830,57 zł brutto do 439 179,74 zł brutto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 101349,17 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 439179,74 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.