Wykonanie zadania inwestycyjnego pt. „Modernizacja podwórka w obrębie ulic: Grójecka 47/51, 53, 59 i Pasteura 4/6, 6, 6A”
Zamawiający Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie zadania inwestycyjnego pt. Modernizacja podwórka w obrębie ulic: Grójecka…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
25 lipca 2025
Termin ofert: 11 sierpnia 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
19 grudnia 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 140700163 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Białobrzeska 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 02-379 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zgnochota.waw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zgnochota.waw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d9cea04a-61d5-4a5f-b22c-e01792c3b252 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420472 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00346216 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie zadania inwestycyjnego pt. „Modernizacja podwórka w obrębie ulic: Grójecka 47/51, 53, 59 i Pasteura 4/6, 6, 6A” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, których celem jest modernizacja podwórka w obrębie ulic | Grójecka 47/51, 53, 59 i Pasteura 4/6, 6, 6A. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: 1) Zadanie I – modernizacja muru oporowego, 2) Zadanie II – modernizacja chodników, 3) Zadanie III – wykonanie oświetlenia zewnętrznego. 2. Zamówienie obejmuje wykonanie robót: 1) Roboty rozbiórkowe ścian betonowych kamiennych, chodników, nawierzchni dróg, 2) Roboty ziemne, korytowanie, 3) Wykonanie podbudowy, 4) Wykonanie nawierzchni dróg i chodników, 5) Wykonanie muru oporowego, 6) Wykonanie oświetlenia zewnętrznego parkowego, 7) Wykonanie zieleni, 8) Uporządkowanie przyległego terenu. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować zgodnie z załączonymi projektami wykonawczymi stanowiącymi: a) Załącznik Nr 8A do SWZ – Projekt wykonawczy modernizacji muru oporowego (zadanie I), b) Załącznik Nr 8B do SWZ – Projekt wykonawczy modernizacji chodników (zadanie II), c) Załącznik Nr 8C do SWZ – Projekt wykonawczy oświetlenia zewnętrznego (zadanie III). 4. Szczegółowy zakres robót budowlanych ujęty został w załączonych przedmiarach robót, stanowiących: a) Załącznik Nr 7A do SWZ - Przedmiar robót modernizacji muru oporowego (zadanie I), b) Załącznik Nr 7B do SWZ - Przedmiar robót modernizacji chodników (zadanie II), c) Załącznik Nr 7C do SWZ - Przedmiar robót dot. oświetlenia zewnętrznego (zadanie III). 5. Zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót zostały zawarte w załączonych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), stanowiących: a) Załącznik Nr 6A do SWZ - STWiORB dot. modernizacji muru oporowego (zadanie I), b) Załącznik Nr 6B do SWZ - STWiORB dot. modernizacji chodników (zadanie II), c) Załącznik Nr 6C do SWZ - STWiORB dot. wykonania oświetlenia zewnętrznego (zadanie III). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 100 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ROKOM Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5242750411 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Karnicka 22 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 03-162 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2633665,59 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00613981/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu realizacji umowy do dnia 08.06.2026 r. z uwagi na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zaistnienie zdarzeń niezależnych od stron |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu realizacji umowy do dnia 08.07.2026 r. z uwagi na zaistnienie zdarzeń niezależnych od stron |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększenie wartości umowy do kwoty 2 695 664,16 zł brutto z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 61998,57 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2606081,49 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.