Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Adaptacja budynku na potrzeby utworzenia żłobka miejskiego –dokumentacja projektowa

Zamawiający Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Adaptacja budynku na potrzeby utworzenia żłobka miejskiego –dokumentacja projektowa”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska ZgorzelecZgorzelec, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Zgorzelec

1.2.)Oddział zamawiającego

GM Zgorzelec

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821546

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Domańskiego 7

1.4.2.)Miejscowość

Zgorzelec

1.4.3.)Kod pocztowy

59-900

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@zgorzelec.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3770904e-6b5e-4844-b69e-681bf802cd7b

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420380

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00654106

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja budynku na potrzeby utworzenia żłobka miejskiego –dokumentacja projektowa

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa projektowa polegająca na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej w zakresie adaptacji istniejącej zabudowy (pomieszczeń) na potrzeby utworzenia żłobka miejskiego i opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę (zwanych w dalszej części SWZ „dokumentacją” lub „opracowaniem projektowym”) oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji, a także sprawowanie nadzoru autorskiego – na zasadach prawa opcji, zgodnie z zapisami ust. 9 Rozdziału IV SWZ.
2. Teren zamierzenia inwestycyjnego wraz z istniejącą zabudową (budynkiem) zlokalizowany jest w Zgorzelcu, przy ul. Słowackiego 9E, na działkach o numerach ewidencyjnych: 9/44 (Obr. XI, AM-2)
i 9/43 (Obr. XI, AM-2), będących własnością Gminy Miejskiej Zgorzelec. Teren inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) ustanowionym Uchwałą nr 175/2016 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 28 czerwca 2016 r.
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu. Jeżeli
w trakcie sporządzania dokumentacji, stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia, zostaną wprowadzone zmiany obowiązującego MPZP, Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić je w dokumentacji w ramach przedmiotowego opracowania.
3. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie w szczególności do:
1) Sporządzenia inwentaryzacji budynku wraz z oceną stanu technicznego, inwentaryzacji zagospodarowania terenu
z uwzględnieniem istniejącej zieleni, sieci uzbrojenia terenu
i urządzeń podziemnych oraz wykonania audytu energetycznego budynku;
2) Opracowania w nieprzekraczalnym terminie do 2 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy koncepcji projektowej zawierającej informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach inwestycji z rozbiciem na poszczególne jej elementy składowe. Wymagany zakres koncepcji projektowej został zawarty w SOPZ, o którym mowa w ust. 6 niniejszego rozdziału SWZ;
3) Opracowania dokumentacji geotechnicznej w zakresie właściwym dla kategorii obiektu;
4) Opracowania inwentaryzacji zieleni wraz z oceną fitosanitarną stanu drzew;
5) Sporządzenia mapy do celów projektowych obejmującej inwentaryzację podziemną i nadziemną;
6) Opracowanie projektu budowlanego wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i projektem technicznym. W zakres projektu budowlanego wchodzi dokumentacja niezbędna do usunięcia kolizji z innymi sieciami oraz uzgodnienia z administratorami urządzeń i sieci, dokumentacja niezbędna do usunięcia kolizji z innymi sieciami oraz projekt sieci i przyłączy
w zakresie niezbędnym do rozdzielenia przyłączy mediów dla obiektów zlokalizowanych na działkach nr 9/44 i 9/9;
7) Opracowania przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego;
8) Opracowania specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych;
9) Uzyskania wszelkich niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych: pozwoleń, decyzji (w tym pozwolenia na budowę), uzgodnień, oświadczeń i opinii;
10) Przeniesienia autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji, na rzecz Zamawiającego.
4. Wykonawca przy opracowywaniu dokumentacji zobowiązany będzie uwzględnić zapisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem art. 99 - 103, w szczególności dotyczącym zakazu wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia z uwzględnieniem faktu, że opracowywana dokumentacja zostanie użyta przez Zamawiającego między innymi jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych dla zadania, o którym mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału. Dokonywanie opisu przedmiotu zamówienia ze wskazaniami, o których mowa w art. 99 ust. 5 i ust. 6 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp wymaga uprzedniej konsultacji z Zamawiającym. Wskazanie w opracowaniu projektowym znaków towarowych czy pochodzenia towaru bez uzasadnienia tego specyfiką przedmiotu zamówienia (robót) lub wykazania, że nie da się go opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń Zamawiający uzna za wadę opracowania projektowego, żądając jednocześnie usunięcia tej wady na koszt Wykonawcy. Opracowana dokumentacja będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do postępowania na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych, oraz na jej podstawie realizowany będzie pełny zakres robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
5. Warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) wraz z inwentaryzacją fotograficzną obiektu - stanowią Załącznik nr 6 do SWZ.
7. Wykonawca w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego za opracowanie dokumentacji zobowiązany będzie na etapie procedury wyboru wykonawcy robót budowlanych do:
1) udzielania niezbędnych pisemnych wyjaśnień oraz sporządzania pisemnych odpowiedzi na pytania do opracowanej aktualizacji dokumentacji. W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie powodować będzie konieczność wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej, Wykonawca wprowadzi te zmiany, uwzględniając je w kosztorysie inwestorskim oraz przedmiarach robót (również w wersji elektronicznej),
2) sporządzania pisemnych opinii dotyczących złożonych ofert równoważnych
- w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze licząc od dnia otrzymania pisemnego wniosku od Zamawiającego, przesłanego na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-04-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

C+HO AR Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8522658978

4.3.3.)Ulica

Sowińskiego 24

4.3.4.)Miejscowość

Szczecin

4.3.5.)Kod pocztowy

70-236

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

139605,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00182193/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-23

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wystąpienie konieczności wykonania dodatkowych prac projektowych nie przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia, a niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia - wymaganych przez organ administracji architektoniczno-budowlanej.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej na potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę dla rozbudowy sieci wodociągowej niezbędnej do rozdzielenia przyłącza wody dla przyległej nieruchomości, co było zakresem podstawowym zadania. Tryb i zakres opracowania dodatkowego wykraczał poza informacje zawarte w opisie przedmiotu zamówienia z uwagi na niemożliwość przewidzenia komplikacji, które wystąpiły w trakcie realizacji przedmioty umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

7380,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Zgorzelec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zgorzelec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.