AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa fabrycznie nowych opon do naczep samochodowych, ładowarek, wózków widłowych i ciągnika rolniczego

Zamawiający Celowy Związek Gmin R-XXI (Nowogard, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa fabrycznie nowych opon do naczep samochodowych, ładowarek, wózków widłowych i…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 10:00
7d 18h
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Koszt60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Koszt 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa fabrycznie nowych opon do naczep samochodowych, ładowarek, wózków widłowych i ciągnika rolniczego.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Celowy Związek Gmin R-XXI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 812546696

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słajsino 30

1.5.2.)Miejscowość

Nowogard

1.5.3.)Kod pocztowy

72-209

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@czg.nowogard.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czg.nowogard.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowych opon do naczep samochodowych, ładowarek, wózków widłowych i ciągnika rolniczego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1dda6eca-99d8-492c-bb65-93ff6dccdc71

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420337

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00092769/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup opon do ładowarek, wózków,

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/czgnowogard

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/czgnowogard

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje o środkach komunikacji
elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami:
1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy Pzp, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, oferty oraz wszelkie oświadczenia, wnioski (w tym o wyjaśnienie treści SWZ), zawiadomienia i informacje przekazywane są wyłącznie poprzez ich złożenie na Platformie Zakupowej OPEN NEXUS, zwanej dalej: „platformą zakupową”, pod adresem: https://platformazakupowa.pl Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę.
2) W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku braku działania platformy zakupowej, Zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej zamowienia@czg.nowogard.pl Ze względu na dużą objętość informacji dalsze zamieszczone zostało w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ogólnego Rozporządzenia PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
a) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Celowy Związek Gmin R-XXI z siedzibą w Słajsinie 30, 72-209 Słajsino.
Odrębnym administratorem danych osobowych po ich przesłaniu do KSeF i przetwarzanych w systemie KSeF jest Szef Krajowej Administracji Skarbowej, jako organ odpowiedzialny za funkcjonowanie KSeF. Z uwagi na ogranoczoną ilość miejsca szczegóły zawarto w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zgodnie z SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZ.271.11.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

34351100-3 - Opony do pojazdów silnikowych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34352100-0 - Opony do pojazdów ciężarowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Dla części I i II zamówienia:
1. Cena – 60 %
2. Okres gwarancji powyżej 24 miesięcy do 36 miesięcy– 40 %

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria, obliczone wg zasad określonych poniżej.

Kryterium ceny:

Cena brutto - kryterium 60 %

cena brutto najniższa
--------------------------------------------------------- x 60
cena brutto oferty badanej

Kryterium Okres gwarancji:

Oferta z najdłuższym okresem gwarancji (36 m-cy) uzyska maksymalną liczbę punktów –40.

Pozostałe oferty uzyskają odpowiednio mniejszą liczbę punktów po zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku po przeliczeniu wg wzoru:

Okres gwarancji wskazany przez wykonawcę

x 40
Maksymalny okres gwarancji 36 m-cy
Minimalny okres gwarancji wynosi 24 m-ce, a maksymalny okres gwarancji wynosi 36 m-cy.
Wykonawca zaproponuje okres gwarancji jakości, z zastrzeżeniem, że okres dłuższy niż 36 miesięcy zamawiający w zakresie punktacji traktował będzie, jako okres maksymalny, tj. 36 miesięcy. Umowa natomiast zostanie zawarta z uwzględnieniem okresu wskazanego w ofercie.

Zaoferowany przez wykonawcę okres gwarancji w wymiarze mniejszym niż 24 m-ce, skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy – Prawo zamówień publicznych.

W przypadku braku umieszczenia w ofercie okresu gwarancji, Zamawiający przyjmie 24 m-ce i taką przyzna punktację.

Wykonawca zobligowany jest podać w formularzu ofertowym, liczbę miesięcy (min. 24 m-ce, max 36 m-cy), na które zobowiązuje się udzielić zamawiającemu gwarancji.
Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp. oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2.6.)Główny kod CPV

34351100-3 - Opony do pojazdów silnikowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Dla części I i II zamówienia:
1. Cena – 60 %
2. Okres gwarancji powyżej 24 miesięcy do 36 miesięcy– 40 %

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria, obliczone wg zasad określonych poniżej.

Kryterium ceny:

Cena brutto - kryterium 60 %

cena brutto najniższa
--------------------------------------------------------- x 60
cena brutto oferty badanej

Kryterium Okres gwarancji:

Oferta z najdłuższym okresem gwarancji (36 m-cy) uzyska maksymalną liczbę punktów –40.

Pozostałe oferty uzyskają odpowiednio mniejszą liczbę punktów po zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku po przeliczeniu wg wzoru:

Okres gwarancji wskazany przez wykonawcę

x 40
Maksymalny okres gwarancji 36 m-cy
Minimalny okres gwarancji wynosi 24 m-ce, a maksymalny okres gwarancji wynosi 36 m-cy.
Wykonawca zaproponuje okres gwarancji jakości, z zastrzeżeniem, że okres dłuższy niż 36 miesięcy zamawiający w zakresie punktacji traktował będzie, jako okres maksymalny, tj. 36 miesięcy. Umowa natomiast zostanie zawarta z uwzględnieniem okresu wskazanego w ofercie.

Zaoferowany przez wykonawcę okres gwarancji w wymiarze mniejszym niż 24 m-ce, skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy – Prawo zamówień publicznych.

W przypadku braku umieszczenia w ofercie okresu gwarancji, Zamawiający przyjmie 24 m-ce i taką przyzna punktację.

Wykonawca zobligowany jest podać w formularzu ofertowym, liczbę miesięcy (min. 24 m-ce, max 36 m-cy), na które zobowiązuje się udzielić zamawiającemu gwarancji.
Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp. oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielnie zamówienia w niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 112 ust. 2 PZP mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu w następującym zakresie:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych szczegółowych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać
2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych szczegółowych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać
3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych szczegółowych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać
4) Zdolność techniczna lub zawodowa
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych szczegółowych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z SWZ
Oświadczenie o braku
podstaw do wykluczenia w postępowaniu - według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ
Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Szczegółowe informacje zawarto w SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

zgodnie z SWZ
Oświadczenie wstępne

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Formularz ofertowy , zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, Oświadczenie, z którego wynika, które dostawy
wykonają poszczególni Wykonawcy – dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy PZP, Wykaz części zamówienia powierzonych Podwykonawcom, pełnomocnictwo, pozostałe zgodnie z zapisami SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z SWZ i wzorem umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma zakupowa https://platformazakupowa.pl/pn/czgnowogard

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Część 1:
Do 30 dni od dnia podpisania umowy.

Część 2:
Sukcesywna wymiana opon od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2028 r., z tym że termin dostawy opon do 14 dni roboczych od dnia zgłoszenia Wykonawcy.


Podstawa wykluczenia art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Celowy Związek Gmin R-XXI prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowogard.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34351100-3 (Opony do pojazdów silnikowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.