Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do 31.08.2026 r., do godz. 09:00:00, nie złożono żadnej oferty. W konsekwencji postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania ulicy Zamkowej z ulicą Bohaterów Warszawy w Bielsku-Białej”

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rozbudowa skrzyżowania ulicy…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do 31.08.2026 r., do godz. 09:00:00, nie złożono żadnej oferty. W konsekwencji postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070493318

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzd.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-987f97cd-3a1f-44f6-9aef-32d154600725

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania ulicy Zamkowej z ulicą Bohaterów Warszawy w Bielsku-Białej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-987f97cd-3a1f-44f6-9aef-32d154600725

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00420310

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043155/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowy skrzyżowania ulicy Zamkowej z ulicą Bohaterów Warszawy w Bielsku-Białej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400020

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

26/IZ/19/U

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

156638,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania ulicy Zamkowej z ulicą Bohaterów Warszawy w Bielsku-Białej”.
W przedmiotowym zamówieniu, na podstawie art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji.
W konsekwencji powyższego, zakres zamówienia obejmuje:
a) zakres podstawowy - opracowanie koncepcji projektowej przedstawiającej co najmniej dwa warianty projektowe,
b) zakres objęty prawem opcji - opracowanie pełnozakresową, pełnobranżową i kompletną dokumentację projektowo – kosztorysową rozbudowy skrzyżowania ulicy Zamkowej z ulicą Bohaterów Warszawy w Bielsku-Białej w zakresie obejmującym w szczególności:
- wykonanie projektu budowlanego,
- wykonanie projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem pozwolenia
wodnoprawnego,
- sporządzenie operatu wodnoprawnego,
- przygotowanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych
uwarunkowaniach dla realizacji inwestycji,
- wykonanie projektu docelowej i tymczasowej organizacji ruchu,
- wykonanie dokumentacji przedmiarowo-kosztorysowej
oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami objętymi Dokumentacją.

Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III-V SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do 31.08.2026 r., do godz. 09:00:00, nie złożono żadnej oferty. W konsekwencji postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.