Zakup i dostawa samochodu osobowego typu mini van z napędem benzynowym lub hybrydowym, oznakowanego i doposażonego na potrzeby Straży Miejskiej w Ełku
Zamawiający Gmina Miasto Ełk (Ełk, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zakup i dostawa samochodu osobowego typu mini van z napędem benzynowym lub hybrydowym,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
20 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
01 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
03 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasto Ełk |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 790671076 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Marsz. Józefa Piłsudskiego 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ełk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL623 - Ełcki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@um.elk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.elk.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420019 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00399214 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowego z napędem benzynowym lub hybrydowym typu minivan, do Urzędu Miasta Ełku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu: 1) samochód z homologacją osobową do 3,5t; 2) rodzaj nadwozia: zamknięte, (drzwi boczne przednie rozwierane, drzwi boczne tylne z obu stron przesuwane, drzwi tylne dwuskrzydłowe 180 stopni,; 3) rok produkcji: nie starszy niż 2026; 4) długość całkowita min. 4400 mm; 5) wyposażony w silnik benzynowy lub hybrydowy o mocy min. 90 kW; 6) liczba miejsc wraz z kierowcą: 5; 7) pojemność bagażnika min. 2000 l; 8) wyposażenie dodatkowe a) centralny zamek, b) min. przednie poduszki oraz kurtyny powietrzne kierowcy i pasażera, c) czujniki parkowania z przodu i tyłu pojazdu, d) kamera cofania, e) 3 kanałowy rejestrator jazdy z kamerą przedziału pasażerskiego f) elektrycznie sterowane szyby z przodu, g) podgrzewane lusterka boczne, h) klimatyzacja, i) system multimedialny umożliwiający integrację ze smartfonem j) fotel kierowcy z regulacją wysokości, k) składane oparcie tylnej kanapy, l) dywaniki podłogowe w przestrzeni pasażerskiej, m) opony całoroczne (zamontowane na pojeździe) n) oznakowanie zgodne z § 32b Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27.04.2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. o) belka świetlna z nagłośnieniem oraz napisem „Straż Miejska” , lampy LED (niebieskie) zainstalowane w atrapie chłodnicy oraz punktowe na dachu w tylnej części pojazdu. p) radiostacja przewoźna zainstalowana i zaprogramowana na częstotliwość SM Ełk, q) oddzielenie przedniego rzędu siedzeń od drugiego przegrodą zabezpieczającą r) listwa świetlna LED zainstalowana na osłonach przeciwsłonecznych 9) pozostałe wymogi: a) fabrycznie nowy, b) nieuszkodzony, c) posiadać książkę pojazdu i homologację, d) kierownica po lewej stronie pojazdu, e) wyposażenie samochodu przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego, f) maksymalny przebieg samochodu – 50 km. 3. Wykonawca udzieli minimum 24-miesięcznej gwarancji całopojazdowej mechanicznej licząc od daty odbioru dostawy przez Zamawiającego protokołem zdawczo-odbiorczym. 4. W okresie gwarancji, Wykonawca zapewni autoryzowany serwis w odległości do 150 km od Ełku. 5. Z pojazdem musi być dostarczona kompletna dokumentacja w języku polskim obejmująca: 1) wykaz autoryzowanych stacji obsługi na terenie Polski; 2) instrukcję obsługi; 3) książkę gwarancyjną; 4) warunki udzielania gwarancji. 6. Dostarczenie samochodu odbędzie się na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 4 w Ełku, gdzie odbędzie się protokolarny odbiór pojazdu. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowego z napędem benzynowym lub hybrydowym typu minivan, do Urzędu Miasta Ełku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu: 1) samochód z homologacją osobową do 3,5t; 2) rodzaj nadwozia: zamknięte, (drzwi boczne przednie rozwierane, drzwi boczne tylne z obu stron przesuwane, drzwi tylne dwuskrzydłowe 180 stopni,; 3) rok produkcji: nie starszy niż 2025; 4) długość całkowita min. 4400 mm; 5) wyposażony w silnik benzynowy lub hybrydowy o mocy min. 90 kW; 6) liczba miejsc wraz z kierowcą: 5; 7) pojemność bagażnika min. 2000 l; 8) wyposażenie dodatkowe a) centralny zamek, b) min. przednie poduszki oraz kurtyny powietrzne kierowcy i pasażera, c) czujniki parkowania z przodu i tyłu pojazdu, d) kamera cofania, e) 3 kanałowy rejestrator jazdy z kamerą przedziału pasażerskiego f) elektrycznie sterowane szyby z przodu, g) podgrzewane lusterka boczne, h) klimatyzacja, i) system multimedialny umożliwiający integrację ze smartfonem j) fotel kierowcy z regulacją wysokości, k) składane oparcie tylnej kanapy, l) dywaniki podłogowe w przestrzeni pasażerskiej, m) opony całoroczne (zamontowane na pojeździe) n) oznakowanie zgodne z § 32b Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27.04.2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. o) belka świetlna z nagłośnieniem oraz napisem „Straż Miejska” , lampy LED (niebieskie) zainstalowane w atrapie chłodnicy oraz punktowe na dachu w tylnej części pojazdu. p) radiostacja przewoźna zainstalowana i zaprogramowana na częstotliwość SM Ełk, q) oddzielenie przedniego rzędu siedzeń od drugiego przegrodą zabezpieczającą r) listwa świetlna LED zainstalowana na osłonach przeciwsłonecznych 9) pozostałe wymogi: a) fabrycznie nowy, b) nieuszkodzony, c) posiadać książkę pojazdu i homologację, d) kierownica po lewej stronie pojazdu, e) wyposażenie samochodu przeznaczone dla krajów europejskich i ruchu prawostronnego, f) maksymalny przebieg samochodu – 50 km. 3. Wykonawca udzieli minimum 24-miesięcznej gwarancji całopojazdowej mechanicznej licząc od daty odbioru dostawy przez Zamawiającego protokołem zdawczo-odbiorczym. 4. W okresie gwarancji, Wykonawca zapewni autoryzowany serwis w odległości do 150 km od Ełku. 5. Z pojazdem musi być dostarczona kompletna dokumentacja w języku polskim obejmująca: 1) wykaz autoryzowanych stacji obsługi na terenie Polski; 2) instrukcję obsługi; 3) książkę gwarancyjną; 4) warunki udzielania gwarancji. 6. Dostarczenie samochodu odbędzie się na koszt Wykonawcy do siedziby Zamawiającego przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 4 w Ełku, gdzie odbędzie się protokolarny odbiór pojazdu. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-07 09:00 Po zmianie: 2026-09-09 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-07 11:00 Po zmianie: 2026-09-09 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-02 Po zmianie: 2026-10-06 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.