Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
182 040 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 132 840 zł – 234 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 37% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji (Czas realizacji dokumentacji projektowej rozbiórki(20pkt) oraz Czas rea40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowych dla zadania pn. Budowa budynku magazynowego na nieruchomości w Katowicach przy ul. Powstańców 41a.

Zamawiający Śląski Urząd Wojewódzki (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowych dla zadania pn. Budowa budynku magazynowego na…”, wybierając ofertę wykonawcy W-POL Sp. z o.o. Wartość umowy: 182 040 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Śląski Urząd WojewódzkiKatowice, Śląskieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
182 040 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 czerwca 2026

    Termin ofert: 19 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy W-POL Sp. z o.o. (Łuków Śląski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 182 040,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 132 840,00 zł do 234 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Śląski Urząd Wojewódzki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000514259

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 25

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-032

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniauw@katowice.uw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.katowice.uw.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e47f7fc7-f23b-4410-959d-72545041e91d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowych dla zadania pn. Budowa budynku magazynowego na nieruchomości w Katowicach przy ul. Powstańców 41a.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e47f7fc7-f23b-4410-959d-72545041e91d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419973

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00129346/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278052

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BAI.272.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

280410 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowych dla zadania pn. „Budowa budynku magazynowego na nieruchomości w Katowicach przy ul. Powstańców 41a, w celu zwiększenia funkcjonalności nieruchomości i dostosowania jej do realizacji zadań obrony cywilnej”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

132840 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

234000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

182040 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

W-POL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

122843221

7.3.3)Ulica

Kolejowa 19B

7.3.4)Miejscowość

Łuków Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

44-282

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

182040 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Śląski Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 182 040 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: W-POL Sp. z o.o. (Łuków Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.