Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa bloku żywienia w Szkole Podstawowej nr 89 przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku

Zamawiający Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa bloku żywienia w Szkole Podstawowej nr 89 przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000168372

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Żaglowa 11

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-560

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.7.)Numer telefonu

58 320 51 00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

drmg@gdansk.gda.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.drmg.gdansk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec172658-859a-11eb-86b1-a64936a8669f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419679

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00018586/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa bloku żywienia w Szkole Podstawowej nr 89 przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn

„Przebudowa bloku żywienia w Szkole Podstawowej nr 89 przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku” w ramach planu modernizacji w obiektach oświatowych w 2021 roku. 2. Realizacja zadania obejmuje: - przebudowę pomieszczeń węzła żywienia – piwnica, parter; - wykonanie wentylacji kuchni i stołówki; - dostawę i montaż wyposażenia technologicznego i p.poż.; - roboty towarzyszące branży: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Roboty rozbiórkowe, demontażowe i budowlane w tym: - rozbiórka ścianek działowych; - skucie glazury na ścianach; - wykonanie otworów z nadprożami; - murowanie ścian działowych piwnic; - wykonanie przebić dla kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej; - wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej; - wymiana stolarki okiennej; - wykonanie ścianek działowych z płyt k-g, tynków; - wykonanie nowych posadzek; - ułożenie glazury i terakoty; - sufity z K-G, obudowa kanałów wentylacji mechanicznej z płyt k-g; - roboty malarskie; - roboty zewnętrzne w tym naprawa pokrycia dachowego po mocowaniu wentylacji mechanicznej; 2) Roboty budowlano-montażowe, dostawa i montaż 1 kpl dźwigu towarowego, dostawa i montaż wyposażenia technologicznego, meblowego, p.poż.; 3) Przebudowę wewnętrznej instalacji wod.-kan. – woda zimna, ciepła woda użytkowa, kanalizacja sanitarna i technologicznej, instalacji ciepła technologicznego i c.o.; 4) Wykonanie wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej; 5) Wykonanie wewnętrznej instalacji gazu; 6) Przebudowę wewnętrznej instalacji elektrycznej.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-05-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Imperium Daniel Wiczling

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5891787492

4.3.3.)Ulica

os. Nowe Osiedle 12

4.3.4.)Miejscowość

Kartuzy

4.3.5.)Kod pocztowy

83-300

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

925333,35 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2021/BZP 00067097/02

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2021-12-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji inwestycji zaszła konieczność wykonania:
- robót dodatkowych z zakresu branży sanitarnej polegających na przebudowie instalacji wodociągowej za wodomierzem,
- robót zamiennych z zakresu branży sanitarnej dotyczących instalacji wentylacji mechanicznej,
- robót zamiennych z zakresu branży elektrycznej polegających na zmianie w sposobie zasilania nowo monitorowanych urządzeń,
- robót dodatkowych z zakresu branży konstrukcyjnej polegających na zwiększeniu zabudowy sufitu k-g,
- robót dodatkowych z zakresu branży sanitarnej polegających na przebudowie instalacji gazu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana sposobu spełnienia świadczenia poprzez powierzenie wykonawcy realizacji ww. robót.
Zwiększenie wynagrodzenia o 29 414,77 zł netto (36 180,17 zł brutto).

5.4.6.)Wartość zmiany

36180,17

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji inwestycji zaszła konieczność wykonania:
- robót dodatkowych z zakresu branży sanitarnej polegających na przebudowie instalacji wodociągowej za wodomierzem,
- robót zamiennych z zakresu branży sanitarnej dotyczących instalacji wentylacji mechanicznej,
- robót zamiennych z zakresu branży elektrycznej polegających na zmianie w sposobie zasilania nowo monitorowanych urządzeń,
- robót dodatkowych z zakresu branży konstrukcyjnej polegających na zwiększeniu zabudowy sufitu k-g,
- robót dodatkowych z zakresu branży sanitarnej polegających na przebudowie instalacji gazu
Powyższe oraz późny termin uzyskania uzgodnienia dokumentacji z PPIS i zgody PPWIS na obniżenie wysokości pomieszczeń w bloku żywienia oraz długi termin oczekiwania na dostawę centrali wentylacyjnej, co wpłynęło na opóźnienie prac związanych z trasowaniem kanałów wentylacyjnych oraz opóźnienie prac na innych frontach z uwagi na konieczność ich koordynacji, uzasadniają wydłużenie realizacji zadania.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wydłużenie terminu realizacji zadania do 17.12.2021 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

961513,52 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.