Unieważniono 1 części postępowania4 częściwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Rozstrzygnięcia części
  1. Bez rozstrzygnięcia
    Część 1
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  2. Bez rozstrzygnięcia
    Część 2
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  3. Bez rozstrzygnięcia
    Część 3
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  4. Unieważniona
    Część 4
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)”,

Postępowanie „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy dróg gminnych wraz z…” zamawiającego Gmina Tomaszów Lubelski (Tomaszów Lubelski, Lubelskie) zostało unieważnione. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Tomaszów LubelskiTomaszów Lubelski, Lubelskie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tomaszów Lubelski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369089

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

29 -go Listopada 9

1.5.2.)Miejscowość

Tomaszów Lubelski

1.5.3.)Kod pocztowy

22-600

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 (84) 66 43 085

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@tomaszowlubelski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugtomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)”,

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db2796c9-f1fc-4d07-8441-0543b4a301ae

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419607

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045302/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382805

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT.271.2.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

450000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Część 1. Budowa drogi gminnej Rabinówka - Jeziernia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej z łączącej miejscowość Rabinówka z miejscowością Jeziernia wzdłuż ciągu drogowego na działkach o numerach ewidencyjnych 733, 982, 414 łącznie 1445 metrów. Projektowana droga łączy się z do drogą powiatową nr 3545L w miejscowości Rabinówka oraz drogą gminną nr 111786L w miejscowości Jeziernia. Lokalizację projektowanego odcinka drogi przedstawiono na załączniku graficznym nr 1 do postępowania. Wstępnie zakłada się zaprojektowanie drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej, jezdnia o szerokości 5 m, obustronne pobocza z kruszywa naturalnego, odwodnienie drogi. W trakcie projektowania należy uwzględnić obecnie projektowaną sieć wodociągową w pasie drogowym. W części południowej drogi obejmującą działkę nr 414 w m. Jeziernia konieczność poszerzenia pasa drogowego w ramach decyzji ZRID.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.)Wartość części

100000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Część 2. Budowa drogi gminnej Rabinówka - Pasieki

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej z łączącej miejscowość Rabinówka z miejscowością Pasieki wzdłuż ciągu drogowego na działkach o numerach ewidencyjnych 612 i 1060 łącznie ok. 1800 metrów. Projektowana droga łączy się z do drogami powiatowymi nr 3545L i 3546L. Lokalizację projektowanego odcinka drogi przedstawiono na załączniku graficznym do postępowania. Wstępnie zakłada się zaprojektowanie drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej, jezdnia o szerokości 5 m, obustronne pobocza z kruszywa naturalnego, odwodnienie drogi. W części północnej drogi konieczność poszerzenia pasa drogowego w ramach decyzji ZRID.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.)Wartość części

100000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.Część 3. Budowa drogi gminnej nr 127557L Szarowola – Rogóźno-Kolonia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej z łączącej miejscowość Szarowola z miejscowością Rogóźno-Kolonia wzdłuż ciągu drogowego na działkach o numerach ewidencyjnych 1741 i 166 łącznie ok. 1300 metrów. Projektowana droga łączy się z drogą powiatową nr 3260L i drogą i gminną nr 111749L. Lokalizację projektowanego odcinka drogi przedstawiono na załączniku graficznym do postępowania. Wstępnie zakłada się zaprojektowanie drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej, jezdnia o szerokości 5 m, obustronne pobocza z kruszywa naturalnego, odwodnienie drogi. W części południowej drogi obejmującej działkę nr 166 w miejscowości Rogóźno – Kolonia konieczność poszerzenia pasa drogowego w ramach decyzji ZRID

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.)Wartość części

125000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.Część 4. Budowa drogi gminnej nr 127558L w miejscowości Rogóźno-Kolonia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej w miejscowości Rogóźno-Kolonia od drogi gminnej nr 111749L do drogi wojewódzkiej nr 853L wzdłuż ciągu drogowego na działkach o numerach ewidencyjnych 598, 701, 764 łącznie ok. 1400 metrów. Lokalizację projektowanego odcinka drogi przedstawiono na załączniku graficznym do postępowania. Wstępnie zakłada się zaprojektowanie drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej, jezdnia o szerokości 5 m, obustronne pobocza z kruszywa naturalnego, odwodnienie drogi. Na całej długości drogi konieczność poszerzenia pasa drogowego w ramach decyzji ZRID.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.)Wartość części

125000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 9

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie w Części 4. Po odrzuceniu trzech ofert, oferty które pozostały ważne i podlegające ocenie rażąco przewyższają kwotę, którą Zamawiający ostatecznie zabezpieczył na realizację tego zadania. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków do poziomu pozostałych ofert.

Sekcja 10

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

110700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

355470,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tomaszów Lubelski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tomaszów Lubelski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.