AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...)"

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarczynie (Tarczyn, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 14:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 318 699 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 14:00
5d 6h
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin gwarancji całopojazdowej40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 14:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 14:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin gwarancji całopojazdowej 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 72% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,6 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W TARCZYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 671987015

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 42

1.5.2.)Miejscowość

Tarczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

05-555

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.borkowska@adm-gpm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zoztarczyn.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodów elektrycznych do przemieszczania się terapeutów środowiskowych w ramach projektu "Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych (...)"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d0522f0-a212-4860-85fa-60d9773a6177

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419379

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00146542/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup 2 samochodów elektrycznych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9d0522f0-a212-4860-85fa-60d9773a6177

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja odbywa się za za
pośrednictwem dedykowanych formularzy, dostępnych na platformie e-zamowienia. Złożenie oferty możliwe jest jedynie poprzez
zakładkę "Oferty/wnioski" i przycisk "Złóż ofertę".
Wykonawca, zamierzający wziąć udział w postępowaniu, musi posiadać aktywne konto "Wykonawcy" na platformie e-zamówienia z
zaznaczonymi uprawnieniami do składania ofert. Instrukcja składania ofert dostępna jest na platformie ezamowienia w zakładce
"Centrum pomocy".

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

obwiązek realizowany w swz

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

obowiązek realizowany w swz

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP-4.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Zakup samochodu elektrycznego do przemieszczania się terapeuty środowiskowego – MUŚ Grodzisk Mazowiecki
Przedmiotem zadania nr 1 jest zakup fabrycznie nowego samochodu elektrycznego o parametrach, określonych w specyfikacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4a do swz

4.2.6.)Główny kod CPV

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin gwarancji całopojazdowej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 – Zakup samochodu elektrycznego do przemieszczania się terapeuty środowiskowego – MUŚ Tarczyn
Przedmiotem zadania nr 2 jest zakup fabrycznie nowego samochodu elektrycznego o parametrach, określonych w specyfikacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4b do swz.

4.2.6.)Główny kod CPV

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin gwarancji całopojazdowej

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający wymaga, aby wraz z ofertą Wykonawca przedłożył:
6.1.1. wypełnioną specyfikację techniczną (załącznik nr 4a do swz dla zadania nr 1 lub załącznik nr 4b do swz dla zadania nr 2),
6.1.2. kartę techniczną producenta oferowanego pojazdu lub wyciąg z katalogu, zawierających co najmniej następujące dane:
1) wartość emisji CO2 (0g/km),
2) pojemność baterii,
3) zasięg w cyklu mieszanym (WLTP),
4) obsługiwane moce ładowania (AC i DC),
5) zużycie energii
W przypadku braku niektórych informacji w karcie technicznej lub wyciągu z katalogu dopuszcza się ich potwierdzenie oświadczeniem producenta samochodu lub autoryzowanego dystrybutora.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający dopuszcza uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, innych niż specyfikacja techniczna. Specyfikacja techniczna nie podlega uzupełnieniu.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia powinna zawierać:
1) wypełniony formularz oferty (każda pozycja) – załącznik nr 1a do swz dla zadania nr 1 lub załącznik nr 1b do swz dla zadania nr 2,
2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu – załącznik nr 2 do swz,
3) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 6 swz, tj. wypełnioną specyfikację techniczną dla zadania nr 1 lub zadania nr 2,
4) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji, z zastrzeżeniem pkt 2.5
5) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
6) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa,
7) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty dane podmiotów wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do
reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie
zamówienia, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego, składa każdy wykonawca

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Możliwe zmiany umowy wskazane zostały w projektowanych postanowieniach umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 14:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 14:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
Sekcja 9

Pozostałe informacje

Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się także wykonawców spełniających przesłanki określone
w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zamówienie udzielane jest w ramach projektu „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków / zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144900-7Pojazdy elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 699 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 300 zł755 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
567 801 zł
Źródło próbki
CPV 34144900· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 300 zł
Mediana
318 699 zł
Górny kwartyl
755 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 14:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarczynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarczyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144900-7 (Pojazdy elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.