Rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Środzie Śląskiej
Zamawiający Gmina Środa Śląska (Środa Śląska, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Środzie Śląskiej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Środa Śląska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931935069 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Wolności 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Środa Śląska |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@srodaslaska.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://srodaslaska.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419277 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00377304 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej (z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji administracyjnych) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w okresie realizacji zadania oraz realizacja robót budowlanych dla zadania rozbudowa cmentarza komunalnego w Środzie Śląskiej, na terenie obejmującym działkę nr 6/11 AM-9, obręb 6, miasto Środa Śląska, położonej przy ul. Zaciszna/ Wierzbowa / Łąkowa. Działka nr 6/11 zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Środa Śląska w obrębie geodezyjnym uchwalonym uchwałą Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr XXXIX/321/17 z dnia 15 lutego 2017 r. (Dz. U. Woj. Doln. Z 2017 r., poz. 1063) położona jest na terenach zabudowy usługowej [U18 i U19], terenach zieleni urządzonej [ZP25] oraz terenach cmentarzy [ZC1], w granicach strefy „OW” ochrony archeologicznej oraz strefy ochrony sanitarnej wokół cmentarza. Zamówienie obejmuje także wybudowanie niezbędnej infrastruktury technicznej w pasach drogowych przylegających do przedmiotowej działki. Wykonawca jest odpowiedzialny za osiągnięcie efektu końcowego w postaci wybudowania obiektu (zgodnie z warunkami realizacji zamówienia). Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie cmentarza z podziałem na kwatery (pola grzebalne wg planu urządzenia cmentarza) oraz realizację robót budowlanych – formuła „zaprojektuj i wybuduj”. Sporządzenie planu urządzenia cmentarza leży po stronie Wykonawcy, przy akceptacji przez Zamawiającego. Za przykładowy wzór rozbudowy cmentarza Zamawiający udostępnia do wglądu dokumentację rozbudowy cmentarza komunalnego w Środzie Śląskiej opracowaną w październiku 2002 roku. Zamawiający informuje, że wymaga wizji lokalnej w dniach 05.08-03.09.2026 r. w godzinach wcześniej ustalonych z Panem Krystianem Kopką z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego, tel. 713 960 755, e-mail: krystian.kopka@srodaslaska.pl oraz wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. Zaświadczenie o odbyciu wizji w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, wskazujące na jej zatwierdzenie przez Zamawiającego i Wykonawcę, należy obowiązkowo złożyć wraz z ofertą pod rygorem odrzucenia jej w postępowaniu. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej (z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i decyzji administracyjnych) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w okresie realizacji zadania oraz realizacja robót budowlanych dla zadania rozbudowa cmentarza komunalnego w Środzie Śląskiej, na terenie obejmującym działkę nr 6/11 AM-9, obręb 6, miasto Środa Śląska, położonej przy ul. Zaciszna/ Wierzbowa / Łąkowa. Działka nr 6/11 zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Środa Śląska w obrębie geodezyjnym uchwalonym uchwałą Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr XXXIX/321/17 z dnia 15 lutego 2017 r. (Dz. U. Woj. Doln. Z 2017 r., poz. 1063) położona jest na terenach zabudowy usługowej [U18 i U19], terenach zieleni urządzonej [ZP25] oraz terenach cmentarzy [ZC1], w granicach strefy „OW” ochrony archeologicznej oraz strefy ochrony sanitarnej wokół cmentarza. Zamówienie obejmuje także wybudowanie niezbędnej infrastruktury technicznej w pasach drogowych przylegających do przedmiotowej działki. Wykonawca jest odpowiedzialny za osiągnięcie efektu końcowego w postaci wybudowania obiektu (zgodnie z warunkami realizacji zamówienia). Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie cmentarza z podziałem na kwatery (pola grzebalne wg planu urządzenia cmentarza) oraz realizację robót budowlanych – formuła „zaprojektuj i wybuduj”. Sporządzenie planu urządzenia cmentarza leży po stronie Wykonawcy, przy akceptacji przez Zamawiającego. Za przykładowy wzór rozbudowy cmentarza Zamawiający udostępnia do wglądu dokumentację rozbudowy cmentarza komunalnego w Środzie Śląskiej opracowaną w październiku 2002 roku. Zamawiający informuje, że wymaga wizji lokalnej w dniach 05.08-04.09.2026 r. w godzinach wcześniej ustalonych z Panem Krystianem Kopką z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego, tel. 713 960 755, e-mail: krystian.kopka@srodaslaska.pl oraz wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. Zaświadczenie o odbyciu wizji w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, wskazujące na jej zatwierdzenie przez Zamawiającego i Wykonawcę, należy obowiązkowo złożyć wraz z ofertą pod rygorem odrzucenia jej w postępowaniu. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia niniejszy warunek wówczas, jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem sporządzenie dokumentacji projektowej obejmującej swoim zakresem zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, o wartości realizacji tej usługi nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto, ORAZ w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem wykonanie robót budowlanych obejmujących zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, o wartości jednostkowej zamówienia zrealizowanych robót budowlanych nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto, LUB (poniższy warunek zastępuje wymóg wykazania doświadczenia, o którym mowa w lit. a): b) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem sporządzenie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych obejmujących zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3 000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej w formule „zaprojektuj i wybuduj”, o wartości zamówienia w zakresie sporządzenia dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto oraz o wartości zamówienia w zakresie realizacji robót budowlanych nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto. c) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby wraz z informacją na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności oraz poda informację o podstawie do dysponowania tymi osobami: - Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń; - Kierownik budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych poprzez sumowanie niepokrywających się ze sobą okresów doświadczenia – do wskazania w wykazie osób w formacie „od dzień-miesiąc-rok do dzień-miesiąc-rok”) - Kierownik budowy w branży drogowej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń; - Kierownik budowy w branży instalacyjnej elektrycznej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń - Kierownik budowy w branży instalacyjnej sanitarnej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń; Zamawiający dopuszcza jednoczesne spełnienie więcej niż jednego z powyższych warunków przez tę samą osobę wskazaną przez Wykonawcę, jeżeli posiada ona wszystkie wymagane kwalifikacje i uprawnienia. Zamawiający, w stosunku do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej - dopuszcza łączne spełnianie warunków przez wykonawców. Po zmianie: Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia niniejszy warunek wówczas, jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem sporządzenie dokumentacji projektowej obejmującej swoim zakresem zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, o wartości realizacji tej usługi nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto, ORAZ w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem wykonanie robót budowlanych obejmujących zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, o wartości jednostkowej zamówienia zrealizowanych robót budowlanych nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto, LUB (poniższy warunek zastępuje wymóg wykazania doświadczenia, o którym mowa w lit. a): b) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem sporządzenie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych obejmujących zagospodarowanie terenu zielonego o powierzchni co najmniej 3 000,00 m2, budowę utwardzonych dojść i dojazdów oraz budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej w formule „zaprojektuj i wybuduj”, o wartości zamówienia w zakresie sporządzenia dokumentacji projektowej nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto oraz o wartości zamówienia w zakresie realizacji robót budowlanych nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto. c) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby wraz z informacją na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności oraz poda informację o podstawie do dysponowania tymi osobami: - Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń; - Kierownik budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych poprzez sumowanie niepokrywających się ze sobą okresów doświadczenia – do wskazania w wykazie osób w formacie „od dzień-miesiąc-rok do dzień-miesiąc-rok”) - Kierownik budowy w branży drogowej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń; - Kierownik budowy w branży instalacyjnej elektrycznej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń - Kierownik budowy w branży instalacyjnej sanitarnej – co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń; Zamawiający dopuszcza jednoczesne spełnienie więcej niż jednego z powyższych warunków przez tę samą osobę wskazaną przez Wykonawcę, jeżeli posiada ona wszystkie wymagane kwalifikacje i uprawnienia. Zamawiający, w stosunku do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej - dopuszcza łączne spełnianie warunków przez wykonawców. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-04 10:00 Po zmianie: 2026-09-08 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-04 10:15 Po zmianie: 2026-09-08 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-03 Po zmianie: 2026-10-07 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.