Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu, zadanie realizowane z programu Zielona Rewolucja oraz WBO (projekt nr 71, WBO 2023).

Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Zieleni MiejskiejWrocław, Dolnośląskieopublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 292 813 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932104838

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Śląska 1

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

54-118

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.8.)Numer faksu

sekretariat@zzm.wroc.pl

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zzm.wroc.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzm.wroc.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a10c2a3-c7e8-4d59-8c78-6def65a468f0

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419214

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00491993

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu, zadanie realizowane z programu Zielona Rewolucja oraz WBO (projekt nr 71, WBO 2023).

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, prac ogrodniczych oraz pielęgnacji gwarancyjnej zieleni w ramach realizacji zadania pn. „Park Młodych Ekologów” – zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27–29 we Wrocławiu. W ramach inwestycji przewidziano budowę ciągów pieszych, budowę i instalację oświetlenia, montaż elementów małej architektury oraz remont zabytkowego ogrodzenia na działce nr 65/6, AR-6, obręb Karłowice, zlokalizowanej przy al. Kasprowicza 27–29 we Wrocławiu.
Zakres zamówienia został podzielony na trzy części, polegające w szczególności na:

Część I – wykonaniu robót budowlanych
Część II - wykonanie prac ogrodniczych
CZĘŚĆ III: pielęgnacja gwarancyjna zieleni

3.8.)Główny kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-01-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ATTIS Tomasz Obrzut Krużlowa Wyżna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7342732945

4.3.3.)Ulica

Stara Wieś 216

4.3.4.)Miejscowość

Stara Wieś Krużlowa Wyżna

4.3.5.)Kod pocztowy

33-325

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1439986,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00088115/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie prac okazało się, że znaczna część cegieł nie nadaje się do ponownego wykorzystania. Cegły były silnie związane z zaprawą, co spowodowało, że jedynie niewielka część materiału zachowała odpowiedni stan i pełne lico wymagane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W związku z tym zaniechano pewnych robót przy tak ograniczonej ilości materiału możliwego do ponownego użycia. Konieczne stało się zamówienie nowej cegły o nietypowym formacie, której produkcja i wypalanie są w toku, a dostawa została zaplanowana na połowę VIII 2026 r.
Zaniechano również części prac przewidzianych w dokumentacji projektowej, obejmujących prace towarzyszące związane z przygotowaniem terenu wokół remontowanego ogrodzenia, w tym rozbiórkę chodnika z kostki betonowej oraz zasypanie wykopów liniowych, a także podkład z chudego betonu. Stwierdzono, że przy remoncie muru nie ma potrzeby rozbiórki tak szerokiego pasa terenu, dlatego część prac przygotowawczych uznano za zbędne.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

1. Zmiana zakresu przedmiotu zamówienia.
2. Zmiana kwoty wynagrodzenia.
3. Zmiana terminu wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Przedłużenie terminu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

79705,96

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Dodatkowa zmian umowy na podstawie przepisu art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp - zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy oraz przedłużenie terminu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112710-5Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.