Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu, zadanie realizowane z programu Zielona Rewolucja oraz WBO (projekt nr 71, WBO 2023).

Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Zieleni MiejskiejWrocław, Dolnośląskieopublikowano 12 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 292 813 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932104838

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Śląska 1

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

54-118

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.8.)Numer faksu

sekretariat@zzm.wroc.pl

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zzm.wroc.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzm.wroc.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00526634

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-12

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00491993

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.2.Fakultatywne podstawy wykluczenia Przed zmianą

Art. 109 ust. 1 pkt 1,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c,Art. 109 ust. 1 pkt 3,Art. 109 ust. 1 pkt 4,Art. 109 ust. 1 pkt 5,Art. 109 ust. 1 pkt 6,Art. 109 ust. 1 pkt 7,Art. 109 ust. 1 pkt 8,Art. 109 ust. 1 pkt 9,Art. 109 ust. 1 pkt 10 Po zmianie: Art. 109 ust. 1 pkt 1,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b,Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c,Art. 109 ust. 1 pkt 3,Art. 109 ust. 1 pkt 4,Art. 109 ust. 1 pkt 6,Art. 109 ust. 1 pkt 8,Art. 109 ust. 1 pkt 9,Art. 109 ust. 1 pkt 10

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

1. sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1 100.000,00 złotych. 2. zdolność techniczna lub zawodowa: 2.1 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto, w ramach której wykonano roboty polegające na zagospodarowaniu terenu, w tym m.in: wykonaniu nawierzchni mineralnej, nawierzchni z kostki betonowej / nawierzchni z płyt betonowych, dostawie i montażu elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne), wykonaniu robót elektrycznych, założeniu zieleni oraz remoncie zabytkowego ogrodzenia lub b) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: - jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 800 000,00 zł brutto, polegającą na zagospodarowaniu terenu, obejmującą wykonanie nawierzchni mineralnej, nawierzchni z kostki betonowej / nawierzchni z płyt betonowych, dostawę i montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne), wykonanie robót elektrycznych oraz założenie zieleni, oraz - jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto, polegającą na remoncie zabytkowego ogrodzenia. 2.2 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować wskazanymi poniżej osobami skierowanymi do realizacji niniejszego zamówienia tj.: a) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności, b) osobą będącą dyplomowanym konserwatorem zabytków spełniający wymagania art 37a ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami tj. ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2. c) osobą pełniącą funkcję kierownika robót elektrycznych posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności. d) osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru dendrologicznego, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni, lub osobą pełniącą funkcję inspektora terenów zieleni, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii udokumentowane świadectwem/ certyfikatem, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni. e) osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru ornitologicznego, która posiada uprawnienia w zakresie ornitologii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni, lub osobą pełniącą funkcję inspektora terenów zieleni, która posiada uprawnienia w zakresie ornitologii udokumentowane świadectwem/ certyfikatem, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni. f) osobą pełniącą funkcję ogrodnika posiadającą minimum średnie wykształcenie ogrodnicze, która odbyła co najmniej 12 miesięczną praktykę w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni. Zamawiający dopuszcza aby osoba posiadająca tytuł inż. architektury krajobrazu mogła pełnić obowiązki ogrodnika, pod warunkiem, że osoba taka posiada wymaganą odpowiednią (co najmniej 12 miesięczną) praktykę zawodową w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni. Po zmianie: 1. sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1 100.000,00 złotych. 2. zdolność techniczna lub zawodowa: 2.1 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie: a) jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto, w ramach której wykonano roboty polegające na zagospodarowaniu terenu, w tym m.in: wykonaniu nawierzchni mineralnej, nawierzchni z kostki betonowej / nawierzchni z płyt betonowych, dostawie i montażu elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne), wykonaniu robót elektrycznych, założeniu zieleni oraz remoncie zabytkowego ogrodzenia lub b) dwie roboty budowlane o łącznej wartości nie mniejszej niż 1000 000,00 zł brutto, polegające na zagospodarowaniu terenu, obejmujące łącznie: wykonanie nawierzchni mineralnej, nawierzchni z kostki betonowej / nawierzchni z płyt betonowych, dostawę i montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne), wykonanie robót elektrycznych, założenie zieleni oraz remont zabytkowego ogrodzenia. 2.2 Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować wskazanymi poniżej osobami skierowanymi do realizacji niniejszego zamówienia tj.: a) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności, b) osobą będącą dyplomowanym konserwatorem zabytków spełniający wymagania art 37a ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami tj. ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2. c) osobą pełniącą funkcję kierownika robót elektrycznych posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, wydane zgodnie z przepisami art.12 i art.12a oraz art.16 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego. Osoba, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności. d) osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru dendrologicznego, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni, lub osobą pełniącą funkcję inspektora terenów zieleni, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii udokumentowane świadectwem/ certyfikatem, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni. e) osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru ornitologicznego, która posiada uprawnienia w zakresie ornitologii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni, lub osobą pełniącą funkcję inspektora terenów zieleni, która posiada uprawnienia w zakresie ornitologii udokumentowane świadectwem/ certyfikatem, z udokumentowanym minimum rocznym stażem pracy na terenach zieleni. f) osobą pełniącą funkcję ogrodnika posiadającą minimum średnie wykształcenie ogrodnicze, która odbyła co najmniej 12 miesięczną praktykę w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni. Zamawiający dopuszcza aby osoba posiadająca tytuł inż. architektury krajobrazu mogła pełnić obowiązki ogrodnika, pod warunkiem, że osoba taka posiada wymaganą odpowiednią (co najmniej 12 miesięczną) praktykę zawodową w zakładaniu i utrzymaniu terenów zieleni.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112710-5Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.