Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 374 999,99 zł. Cena najkorzystniejszej oferty złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BUDEX Krzysztof Skrzypczyński wynosi 641 500,00 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na zadanie. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku”

Zamawiający Powiat Płoński (Płońsk, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. Rozwój nowoczesnej…”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiat PłońskiPłońsk, Mazowieckie (powiat Płoński →)opublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 374 999,99 zł. Cena najkorzystniejszej oferty złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BUDEX Krzysztof… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT PŁOŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377712

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Płocka 39

1.5.2.)Miejscowość

Płońsk

1.5.3.)Kod pocztowy

09-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jchmielewska@powiat-plonski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-plonski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbe4016e-7c77-42d5-ab37-2b49092491c3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej
w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dbe4016e-7c77-42d5-ab37-2b49092491c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419053

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024189/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja pracowni w Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku w ramach projektu pn. „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, Priorytetu V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.3 Infrastruktura w edukacji zawodowej, typ projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00359355

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

272.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji pracowni obrabiarek konwencjonalnych i
sterowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Płońsku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach do niej, w tym w
opise przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 10 do SWZ) oraz dokumentacji projektowej (Załącznik Nr 10a do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45262300-4 - Betonowanie

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 374 999,99 zł.
Cena najkorzystniejszej oferty złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BUDEX Krzysztof Skrzypczyński wynosi 641 500,00 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na zadanie. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

641500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

971700,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Płoński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płońsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.