Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena60%Okres Gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Koziełka, ul. Plebiscytowej i ul. Wzgórze/Polna w Knurowie w zakresie parametrów użytkowych w ramach zadania pn.: „Wykonanie dróg z płyt ażurowo - betonowych”

Zamawiający Gmina Knurów (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Koziełka, ul. Plebiscytowej i ul. Wzgórze/Polna w Knurowie w zakresie…”, wybierając ofertę wykonawcy LECHBUDEX FIRMA INŻYNIERYJNO-BUDOWLANA LECH PASTUSZKA. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina KnurówKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 365 854 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LECHBUDEX FIRMA INŻYNIERYJNO-BUDOWLANA LECH PASTUSZKA (Przegędza), mała firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert. Odrzucono 6 ofert.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knurów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. Floriana Ogana 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 235 10 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@knurow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knurow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ff618466-929e-4ce5-91af-e61f08f33353

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Koziełka, ul. Plebiscytowej i ul. Wzgórze/Polna w Knurowie w zakresie parametrów użytkowych w ramach zadania pn.: „Wykonanie dróg z płyt ażurowo - betonowych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ff618466-929e-4ce5-91af-e61f08f33353

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418933

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034210/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa ul. Koziełka, ul. Plebiscytowej i ul. Wzgórze/Polna w Knurowie w zakresie parametrów użytkowych w ramach zadania „Wykonanie dróg z płyt ażurowo-betonowych”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00312234

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3193534,45 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z podbudową,
2) wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej czerwonej o gr. 8 cm wraz z podbudową,
3) wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych o gr. 10 cm w liniach drenażu wraz z podbudową,
4) wykonanie drenażu DN 160 na podsypce filtracyjnej ze żwiru lub pospółki.

Szczegółowy zakres robót określają: dokumentacja wykonania robót, obmiar robót i „Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót”, włącznie z ust. 7 z rozdziału 2 specyfikacji warunków zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112330-7 - Rekultywacja terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2309507,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2897709,21 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2309507,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LECHBUDEX FIRMA INŻYNIERYJNO-BUDOWLANA LECH PASTUSZKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

273175423

7.3.3)Ulica

SZKOLNA 33

7.3.4)Miejscowość

Przegędza

7.3.5)Kod pocztowy

44-238

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2309507,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia w następujących terminach

1)Termin rozpoczęcia robót: do 3 dni roboczych od przekazania placu budowy. 2)Termin zakończenia robót § 1 ust. 2 wzoru umowy do 4 miesięcy od przekazania placu budowy. 2. Wyznacza się następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: 1) Kornelia Loch - Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych UM Knurów, tel. 32 339-23-08, 2) Karolina Węgorzewska - Młodszy Referent w Wydziale Zamówień Publicznych UM Knurów, tel. 32 339-23-10, e-mail: zp@knurow.pl lub karolinawe@mail.knurow.eu

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
365 854 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
227 494 zł1 286 578 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 059 084 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
227 494 zł
Mediana
365 854 zł
Górny kwartyl
1 286 578 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knurów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.