Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup mebli biurowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Zamawiający Główny Inspektorat Transportu Drogowego (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup mebli biurowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Główny Inspektorat Transportu DrogowegoWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 208 162 zł
Konkurencyjność
~4,5 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Główny Inspektorat Transportu Drogowego

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 017427604

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Jerozolimskie 94

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

00-807

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gitd.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gitd.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1a29a4b9-c9da-4c5e-a43e-9b1d856ab33a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418919

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00207282

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup mebli biurowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zakup mebli biurowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Część III

Dostawa meble gabinetowe 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w cz. III i IV SWZ. 3. Termin realizacji zamówienia: 3.1. Umowa zostanie wykonana w terminie maksymalnym do 90 dni kalendarzowych od dnia jej zawarcia, z zastrzeżeniem ust. 3.3 i 3.4. 3.2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości przedmiotu umowy określonej w formularzu asortymentowo-cenowym lub złożonym zamówieniu dla danej części bez podania przyczyny. Zamawiający gwarantuje, że zrealizuje zamówienie do wysokości minimum 70% wartości maksymalnej wskazanej w umowie. W przypadku, o którym mowa powyżej, Wykonawcy nie będzie przysługiwało żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego. 3.3. Termin realizacji zamówienia, rozumiany jako termin dostawy mebli, licząc od dnia złożenia zamówienia dla danej części zamówienia: termin zaoferowany przez Wykonawcę w złożonej ofercie (Uwaga! Stanowi kryterium oceny ofert) albo maksymalnie 30 dni kalendarzowych. 3.4. Zamawiający zobowiązany jest, nie później niż w terminie 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, złożyć – na adres e-mail wykonawcy wskazany w umowie – zamówienie określające rodzaj zamówionego asortymentu wraz z jego liczbą, które ma być zrealizowane przez Wykonawcę, oraz liczbę dostaw, przy czym Zamawiający wskazuje, że dla każdej lokalizacji (miejscowość i ulica) liczba dostaw nie przekroczy dwóch (dla każdej części zamówienia liczba dostaw jest liczona oddzielnie). Wykonawca zobowiązuje się do każdorazowej realizacji dostawy mebli, w terminie zadeklarowanym w ofercie Wykonawcy, liczonym w dniach kalendarzowych od dnia złożenia zamówienia przez Zamawiającego, pod adres wskazany przez Zamawiającego, przy czym: 1) dla części I lub części II – dostawy będą realizowane w Warszawie: Al. Jerozolimskie 94 i ul. Przyczółkowa 109A oraz w Białej Podlaskiej: ul. Piłsudskiego 5/7; 2) części III lub części IV – dostawy będą realizowane w Warszawie: Al. Jerozolimskie 94 oraz ul. Przyczółkowa 109A.

3.9.)Główny kod CPV

39130000-2 - Meble biurowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

39121000-6 - Biurka i stoły

39132100-7 - Szafy na akta

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół ”CEZAS” Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5422748462

4.3.3.)Ulica

Aleja Solidarności 15

4.3.4.)Miejscowość

Białystok

4.3.5.)Kod pocztowy

15-751

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

28267,86 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00323352/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-04

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

24875,72 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Umowa 154/2026 cz. III znak sprawy BDG.ZPB.230.4.2026 nie została wykonana należycie. Nałożono na Wykonawcę kary umowne w wysokości co najmniej 10 % ceny ofertowej. Dokonując w dniu 20 lipca 2026 r. odbioru zamówienia, Zamawiający stwierdził niezgodność części Mebli z wymaganiami określonymi w OPZ. W związku z powyższym, zgodnie z § 3 ust. 7 Umowy, Wykonawca zobowiązany był do wymiany Mebli, w odniesieniu do których zgłoszono zastrzeżenia, w terminie 7 dni roboczych. Jednocześnie § 3 ust. 8 Umowy stanowi, że termin, o którym mowa w § 3 ust. 2, uważa się za dotrzymany, jeżeli przed jego upływem Zamawiający dokona odbioru całości
Przedmiotu Umowy określonego w zamówieniu złożonym przez Zamawiającego. W przedmiotowej sprawie odbiór całości Przedmiotu Umowy określonego w zamówieniu, nie nastąpił w terminie wynikającym z § 3 ust. 2 Umowy. Odbioru całości Przedmiotu Umowy dokonano dopiero w dniu 4 sierpnia 2026 r. Powyższe oznacza, że Wykonawca pozostawał w zwłoce w okresie od dnia 24 lipca 2026 r. do dnia 4 sierpnia 2026 r., tj. przez 12 dni kalendarzowych. W konsekwencji Zamawiający naliczył Wykonawcy karę umowną w wysokości 1% maksymalnego wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 4 ust. 1 Umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki Wykonawcy tj. w łącznej wysokości 3 392,14 zł (słownie: trzy tysiące trzysta dziewięćdziesiąt dwa złote 14/100).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39130000-2Meble biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
208 162 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
106 800 zł429 732 zł
Rozstęp międzykwartylowy
322 932 zł
Źródło próbki
CPV 39130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
106 800 zł
Mediana
208 162 zł
Górny kwartyl
429 732 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39130000-2 (Meble biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.