Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Celestynów

Zamawiający Gmina Celestynów (Celestynów, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Celestynów”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CelestynówCelestynów, Mazowieckie (powiat Zwoleński →)opublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CELESTYNÓW

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013268965

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Regucka 3

1.4.2.)Miejscowość

Celestynów

1.4.3.)Kod pocztowy

05-430

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

i.kruszewska@celestynow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.celestynow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-642cf8cc-7629-4120-8f49-6315b7735195

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418670

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00182146

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

11. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu „Kompleksowa budowa Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Celestynowie”, w ramach działania FEN.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym, programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Celestynów

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z kompletnym wyposażeniem oraz infrastrukturą, na dz. nr ew. 1280 i 157 w miejscowości Celestynów, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Celestynów”.
2. Podstawą prowadzenia robót polegających na budowę Punktu Selektywnego Odpadów Komunalnych jest Decyzja Nr 496/2023 z dnia 27.06.2023 r. Starosty Otwockiego udzielająca pozwolenie na budowę.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) budowę kontenera techniczno-gospodarczego złożonego z:
a) Punktów Przyjmowania Odpadów z wydzieloną strefą socjalno-biurową, wyposażonego w wewnętrzną instalację wodociągową i kanalizacyjną,
b) Wydzielonych modułów kontenerów gospodarczych,
c) Wiaty magazynowej,
d) Kompostownika (boksy żelbetowe),
2) budowę infrastruktury:
a) Placów manewrowych i technologicznych,
b) Miejsc postojowych i parkingowych,
c) Zjazd do/z ulicy Otwockiej (podlegający przebudowie),
d) Przebudowa drogi dojazdowej łączącej teren inwestycji z ulicą Otwocką,
e) Instalację kanalizacji deszczowej,
f) Instalację wodociągową,
g) Instalację kanalizacji sanitarnej,
h) Instalację elektroenergetyczną wraz z oświetleniem terenu,
i) Instalację monitoringu CCTV,
j) Sieć p.poż,
k) Przyłącza kanalizacji sanitarnej,
l) Przyłącza wody,
3) Wyposażenie:
a) Waga samochodowa zagłębiona,
b) Ogrodzenie terenu PSZOK,
c) Kontenery KP-7, które będą umieszczone pod wiatą magazynową,
d) Wyposażenie kontenera techniczno-gospodarczego,
4) Wycinkę drzew,
5) Rozbiórkę:
a) Obiektu o powierzchni zabudowy: 56,32 m²,
b) 2 zbiorników na ścieki,
6) Wykonanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego,
7) Kompleksowej obsługi geodezyjnej,
8) Inwentaryzacji powykonawczej,
9) Dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach,
10) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu w imieniu Zamawiającego.
4. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostawy wyposażenia Punktu Przyjmowania Odpadów z wydzieloną strefą socjalno-biurową. Zamawiający wymaga dostawy wyposażenia fabrycznie nowego i wolnego od obciążeń osób trzecich, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz objętego gwarancją producenta, posiadającego wszelkie wymagane przez przepisy prawa pozwolenia, atesty
i certyfikaty niezbędne do korzystania z nich przez Zamawiającego oraz osoby trzecie.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość dostarczonego wyposażenia, zgodność
z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
6. Dostarczone wyposażenie musi zostać objęte pełną i bezwarunkową gwarancją, wszelkie koszty związane z naprawami gwarancyjnymi wyposażenia odbywać się będą w miejscu użytkowania tj. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Celestynowie.
W przypadku zaistnienia w okresie gwarancyjnym konieczności przemieszczania przedmiotu zamówienia do punktu serwisowego lub siedziby Wykonawcy w związku ze stwierdzeniem usterek, których nie można usunąć w miejscu użytkowania, koszty przemieszczenia przedmiotu zamówienia od i do Zamawiającego ponosi Wykonawca. Przekazanie przedmiotu zamówienia Wykonawcy na czas naprawy i jego odbiór musi nastąpić protokolarnie.
7. Meble zamykane na klucz. Minimum dwa klucze do każdego zamka. Meble muszą spełniać wymogi obowiązujące normy dla mebli biurowych: PN-EN 527-1:2011, PN-EN 527-2:2017-02, PN-EN 14073-2:2006.
8. Wszystkie zamawiane produkty, meble, sprzęt elektryczny muszą być sprawne, zdatne do użytku, wolne od wad, fabrycznie nowe, pochodzić z bieżącej produkcji, muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania w UE (należy dostarczyć stosowny certyfikat, atest lub deklarację zgodności zgodnie z obowiązującymi przepisami).
9. Wykonawca dostarczy komplet wyposażenia wraz z ich instalacją i montażem, sprawdzeniem i testowaniem urządzeń i instalacji, przeszkoleniem obsługi.
10. Zamawiający wymaga, aby przed przystąpieniem do wykonywania dostaw wyposażenia, Wykonawca przedłożył Zamawiającemu do akceptacji w 2 egz. wniosek materiałowy zawierający opis, parametry wyposażenia oraz wzorniki, próbniki, próbki, kartę katalogową, atesty i certyfikaty itp. Wniosek materiałowy zostanie zaopiniowany przez Zamawiającego w ciągu 14 dni od daty wpływu.
11. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu „Kompleksowa budowa Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Celestynowie”, w ramach działania FEN.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym, programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
W związku z powyższym, strony oświadczają, że są świadome, iż w interesie Zamawiającego jest terminowa realizacja zamówienia. W przypadku niedotrzymania terminu umownego Zamawiający utraci dofinansowanie i powstanie w związku z tym szkoda. Wykonawca ponosi odpowiedzialność finansową za szkodę Zamawiającego
w postaci utraty lub zmniejszenia dofinansowania z powodu opóźnienia w realizacji przedmiotu zamówienia.
12. Zamówienie będzie realizowanie zgodnie z polskim prawem, w szczególności z ustawą
z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j Dz. U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.),
z przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie.
13. Wykonawca zobowiązany jest do wliczenia korzyści majątkowych wynikających
z wycinki drzew w kalkulację oferty. Podstawą wycinki drzew jest decyzja Starosty Otwockiego Nr 1/2025 z dnia 02.01.2025r. zmieniająca decyzję Nr 199/2022 z dnia 17.05.2022 r.
14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także opis wymagań Zamawiającego
w stosunku do realizacji przedmiotu zamówienia i jego odbioru określa:
1) Dokumentacja projektowa: projekty wykonawcze, projekty techniczne, projekt architektoniczno – budowlany, projekt zagospodarowania terenu oraz zestawienie wyposażenia
2) Decyzja Nr 496/2023 z dnia 27.06.2023 r. Starosty Otwockiego udzielająca pozwolenie na budowę,
3) Decyzja Nr 199/2022 z dnia 17.05.2022 r. Starosty Otwockiego zezwalająca na usunięcie drzew
4) Decyzja Nr 1/2025 z dnia 02.01.2025r. Starosty Otwockiego zmieniająca decyzję
Nr 199/2022 z dnia 17.05.2022 r.
5) Przedmiary robót,
6) STWiOR,
7) projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).

3.8.)Główny kod CPV

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-08-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-11-14

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MKL-BUD Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5213802418

4.3.3.)Ulica

ul. Magazynowa 11a/38

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-652

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4350128,61 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00381131/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-28

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji przedmiotu umowy stwierdzono konieczność wprowadzenia zmian w zakresie rzeczowym zadania, wynikających z okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie przygotowania dokumentacji projektowej oraz postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
W szczególności ustalono konieczność zmian zakresu oraz wprowadzenia robót zaniechanych i dodatkowych.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W celu prawidłowego wykonania inwestycji nastąpiło dostosowanie terminu realizacji inwestycji w sposób odpowiadający obecnemu stanowi faktycznemu, wynikającemu z przebiegu postępowania. Zamawiający dopuścił przesunięcie terminu realizacji przedmiotu umowy do dnia 15.06.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

4486230,89

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00416977/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45222000-9Roboty budowlane w zakresie robót i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Celestynów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Celestynów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45222000-9 (Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.