AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Odbudowa mostu przy ulicy Komuny Paryskiej w Wałbrzychu

Zamawiający Gmina Wałbrzych (Wałbrzych, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Odbudowa mostu przy ulicy Komuny Paryskiej w Wałbrzychu”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 11:00. Wadium: 7500 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WałbrzychWałbrzych, Dolnośląskieopublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 391 150 zł
Wadium
7500 zł
Termin składania ofert
17 września 2026, 11:00
13d 4h
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbudowa mostu przy ulicy Komuny Paryskiej w Wałbrzychu, polegająca na rozbiórce i budowie nowego obiektu inżynierskiego w ciągu drogi gminnej nr 116752D nad rzeką Szczawnik.

  • 2

    ZakresNa dzień wszczęcia postępowania zamawiający jest w trakcie uzyskiwania decyzji i zezwoleń, w szczególności decyzji konserwatora zabytków, pozwolenia wodnoprawnego oraz pozwolenia na budowę.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, budowę nowego przepustu, wykonanie kanalizacji deszczowej, warstw drogi i chodnika, montaż barierioporęczy oraz odtworzenie ogrodzeń i dokumentacji powykonawczej.

  • 4

    WarunkiWykonawca ma wykazać co najmniej 1 należycie wykonaną robotę dotyczącą remontu lub budowy lub przebudowy przepustu albo obiektu mostowego żelbetowego oraz dysponować kierownikiem budowy z uprawnieniami do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń i z minimum 3-letnim doświadczeniem.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 7 orzeczeń KIO, w tym 4 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono.
  • Lokalny rynek tej branży: w województwie dolnośląskim postępowania przyciągały średnio 3,9 ofert, w całym kraju 4,6.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wałbrzych

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Miejski w Wałbrzychu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718490

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

plac Magistracki 1

1.5.2.)Miejscowość

Wałbrzych

1.5.3.)Kod pocztowy

58-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

bzp@um.walbrzych.pl

1.5.8.)Numer faksu

bzp@um.walbrzych.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.walbrzych.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.um.walbrzych.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa mostu przy ulicy Komuny Paryskiej w Wałbrzychu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6408c82c-9cf8-4538-9e57-c9cd5158522f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416491

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041634/37/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.26 Odbudowa mostu przy ul. Komuny Paryskiej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,239188,99da4fe61b0a729602fc23c885f837b0.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,239188,99da4fe61b0a729602fc23c885f837b0.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 ze zm).
2. Drogą komunikacji elektronicznej przyjętą przez Zamawiającego jest Platforma Zakupowa Logintrade. Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne.
3. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej,
w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt.. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale VI.1 niniejszej SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (dokument z podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Ofertę oraz wszelkie inne dokumenty dotyczące niniejszego postępowania składa się poprzez Platformę Zakupową, w wierszu oznaczonym tytułem sprawy zgodnym z niniejszym postępowaniem (adres dostępowy
https://gminawalbrzych.logintrade.net/
5. Złożenie oferty na w/w Platformie nie wymaga rejestracji.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

w dokumentach zamówienia

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

w dokumentach zamówienia

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.212.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający żąda określonej etykiety lub wskazuje mające zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustaw - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego polegającego na rozbiórce i budowie nowego obiektu inżynierskiego (przepustu) w Wałbrzychu w ciągu drogi gminnej nr 116752D (ul. Komuny Paryskiej) nad rzeką Szczawnik w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Odbudowa mostu przy ul. Komuny Paryskiej”.
1.1. Szczegółowy zakres robót do zrealizowania w ramach zamówienia przedstawia Załącznik nr 3 – Dokumentacja projektowa wraz ze STWiORB .
1.2. Zamawiający informuje, że na dzień wszczęcia postępowania jest w trakcie uzyskiwania decyzji i zezwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji, w szczególności: decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, pozwolenia wodnoprawnego oraz decyzji o pozwoleniu na budowę.
1.3. Zasadniczy zakres prac:
1.3.1. Prace przygotowawcze i zabezpieczające:
- wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas całkowitego zamknięcia drogi,
- zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu.
1.3.2. Prace rozbiórkowe:
- demontaż balustrad,
- rozbiórka nawierzchni bitumicznych, krawężników drogowych, warstw konstrukcyjnych nad obiektem inżynierskim,
- rozbiórka obiektu inżynierskiego,
- demontaż nieczynnej sieci gazowej znajdującej się pod obiektem,
- likwidacja sieci gazowej niskiego ciśnienia po uprzednim wykonaniu nowego przyłącza gazu,
- przełożenie sieci wodociągowej,
- rozbiórka fundamentów obiektu inżynierskiego,
- rozbiórka murów oporowych na połączeniu z obiektem inżynierskim.
1.3.3. Budowa nowego przepustu:
- wykonanie ścianek szczelnych traconych,
- zapewnienie tymczasowego przepływu wód rzeki Szczawnik,
- wykonanie wykopu w obiciu ścianek szczelnej po projektowanej rzędnej,
- wykonanie warstwy betonu niekonstrukcyjnego,
- wykonanie płyty dennej, ścian i płyty górnej,
- wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian zewnętrznych,
- wykonanie płyt przejściowych,
- wykonanie izolacji płyty górnej przepustu oraz płyt przejściowych,
- przełożenie wodociągu do docelowej lokalizacji,
- odtworzenie fragmentów murów oporowych na połączeniu z przepustem,
- wykonanie hydrofobizacji odkrytych powierzchni betonowych,
- wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z wylotem rzeki Szczawnik,
- wykonanie warstw drogi oraz chodnika na obiekcie oraz na dojazdach,
- montaż barierioporęczy na krawędzi obiektu,
- wykonanie umocnień dna rzeki Szczawnik na wlocie i wylocie przepustu.
1.3.4. Prace końcowe
- uporządkowanie terenu
- odtworzenie istniejących ogrodzeń
- wykonanie dokumentacji powykonawczej
- wprowadzenie stałej organizacji ruchu

4.2.6.)Główny kod CPV

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
a) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
b) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
c) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
d) Zdolności technicznej lub zawodowej – o udzielenie niniejszego zamówienia ubiegać się może Wykonawca, który:
A. wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, wykonał (zakończył) należycie co najmniej 1 robotę obejmującą remont i/lub budowę i/lub przebudowę przepustu lub obiektu mostowego żelbetowego.

W przypadku:
- Wykonawców występujących wspólnie warunek A ma spełnić jeden z Wykonawców występujących wspólnie,
- podmiotu udostępniającego zasoby warunek A ma spełnić ten podmiot.

B. dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, tj.:
1. kierownikiem budowy - kierownikiem robót w branży mostowej:
a) liczba osób: 1,
b) uprawnienia budowlane: posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń,
c) minimalne doświadczenie: minimum 3 lata pracy w charakterze kierownika robót w branży mostowej licząc od uzyskania uprawnień.

Wymagane uprawnienia powinny być zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2026 r. poz. 524) i rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r.
w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r. poz. 831) lub im odpowiadające ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. W przypadku wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art.12a ustawy z dnia
7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r.
o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r. poz. 166).
W przypadku:
- Wykonawców występujących wspólnie warunek B ma spełnić jeden z Wykonawców występujących wspólnie,
- podmiotu udostępniającego zasoby warunek B ma spełnić ten podmiot.

Zamawiający dopuszcza łączne spełnienie warunków A. i B. w przypadku Wykonawców występujących wspólnie lub przez Wykonawcę i podmiot/podmioty udostępniający zasoby lub przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie i podmiot/podmioty udostępniający zasoby lub przez podmioty udostępniające zasoby.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości

7.500,00 zł. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a. pieniądzu; b. gwarancjach bankowych; c. gwarancjach ubezpieczeniowych; d. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu Bank Millenium SA 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376 z adnotacją „Wpłata wadium - numer sprawy BZP.271.212.2026, nazwa Wykonawcy, którego ofertę zabezpiecza wadium” UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 5.1 musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp; 5.2 z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta /poręczyciela do zapłaty całej kwoty wadium; 5.3 powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego; 5.4 termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert; 5.5 w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 5.6 beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Gmina Wałbrzych – miasto na prawach powiatu; 5.7 w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 5.8. musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji. 6. W przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą. 7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Pzp zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa Pzp.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy, zgodnie z zapisami § 19. Projektu umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-17 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma Loginatrade

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-17 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
a) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
b) art. 109 ust. 1 pkt 5, 7, 8 ustawy Pzp,
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45222000-9Roboty budowlane w zakresie robót i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
391 150 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
13 141 zł2 278 081 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 264 940 zł
Źródło próbki
CPV 45222000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
13 141 zł
Mediana
391 150 zł
Górny kwartyl
2 278 081 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Wałbrzych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wałbrzych.
Tak. Wadium określono na 7500 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45222000-9 (Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.