AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup koparko-ładowarki z osprzętem

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku (Kraśnik, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Zakup koparko-ładowarki z osprzętem”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 10:30
6d 19h
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji20%Termin wykonania zamówienia20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:30

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko-ładowarki z osprzętem na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku, bez podziału na części.

  • 2

    RyzykoZamawiający wymaga minimum 12 miesięcznej gwarancji i rękojmi; termin gwarancji i rękojmi określa umowa zgodnie ze złożoną ofertą.

  • 3

    ZakresWarunek udziału wymaga wykazania co najmniej pięciu dostaw nowej koparko-ładowarki wykonanych w ciągu ostatnich 3 lat; okres realizacji zamówienia wynosi 30 dni.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje sprzęt w pełni sprawny, wolny od wad, z dokumentami do dopuszczenia do ruchu po drogach publicznych oraz instrukcją obsługi w języku polskim.

  • 5

    ZakresWykonawca dostarcza przedmiot zamówienia na własny koszt i na własne ryzyko, a miejsce dostawy wskazuje projekt umowy.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,7 ofert na postępowanie przy 25 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029369

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna 2A

1.5.2.)Miejscowość

Kraśnik

1.5.3.)Kod pocztowy

23-204

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

81-8264126

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdp-krasnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdp-krasnik.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup koparko-ładowarki z osprzętem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8463b9f8-190f-4642-8966-cae3c5ee8f4b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418610

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033513/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zakup koparko-ładowarki z osprzętem

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji elektronicznie za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl w
zakładce „Korespondencja”. 2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za
dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu
oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie. 3.Ogólne zasady
korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 8 niniejszego rozdziału: 3.1. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania
Wykonawcy do Systemu na subdomenie https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl . 3.2.
Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie
zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki
procesu rejestracyjnego;.
3.3. Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie 6
godzin, w związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia
Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informację, o możliwości
przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.
3.4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę
przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”. 4. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej przez opcję „Zadaj pytanie” lub przy użyciu zakładki „Korespondencja”. 5. Treść pytań (bez ujawniania źródła zapytania) wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ Zamawiający zamieści za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 6.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości
związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca
winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna
w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) email:
oneplace@marketplanet.pl. 7. Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: 7.1. Dokumenty w formacie
„pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES. 7.2.
Dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z
tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. 8. Zamawiający określa
niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: 8.1. Stały dostęp do sieci Internet o
gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 8.2. Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min
2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów
operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; 8.3. Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa
obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0; 8.4. Włączona obsługa
JavaScript; 8.5.Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o
ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: 1)administratorem Pani/Pana danych
osobowych jest:Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku,reprezentowany przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, ul.Szpitalna
2A, 23-204
Kraśnik tel.(+48) 81 8264126, fax: (+48) 81 8251027, e-mail: sekretariat@zdp-krasnik.pl; 2)kontakt z Inspektorem Ochrony Danych:
adres e-mail: abi@powiatkrasnicki.pl; Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c. ustawy RODO w
celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn.: "Zakup koparko-ładowarki z osprzętem" (oznaczenie sprawy: ZDP/6/TP/2026) prowadzonym w trybie podstawowym; 3)odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub
podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r. poz.793), dalej „ustawa Pzp”; 4)Pani/Pana dane
osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o
udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata,okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5)obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych
bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 6) w
odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22
RODO; 7) posiada Pani/Pan:a)na podstawie art. 15RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;b)na
podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych
osobowych *;c)na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z
zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO
**; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 8) nie
przysługuje Pani/Panu:a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;b) prawo do
przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec
przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą
prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO 9) odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą
upoważnieni pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku oraz spółka
Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. siedzibą w Warszawie (02-672) przy ul. Domaniewskiej 49, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców
Krajowego Rejestru Sądowego,prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000041441, REGON: 017282436, NIP: 526-25-35-153, jako właściciel
Platformy Zakupowej, na której Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego, działającą pod adresem: https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZDP/6/TP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko – ładowarki z osprzętem.
2. Przedmiot zamówienia musi być w pełni sprawny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ).
3. Koparko - ładowarka posiadać powinna wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych i instrukcję obsługi w języku polskim i inne dokumenty opisane w SWZ.
4. Zamawiający wymaga by koparko – ładowarka z osprzętem objęta była min. 12 miesięczną gwarancją i rękojmią (termin gwarancji i rękojmi określony będzie w umowie zgodnie ze złożoną ofertą), pozostałe zapisy odnośnie gwarancji zawiera OPZ i projekt umowy
5. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przedmiot zamówienia na własny koszt i na własne ryzyko. Miejsce dostawy wskazano w projekcie umowy (załącznik nr 7 do SWZ).
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 2 do SWZ a także projekt umowy (załącznik nr 7 do SWZ).

Przedmiot zamówienia stanowi zakup inwestycyjny finansowany ze środków dotacji celowej budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 –2026.

4.2.6.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród nie odrzuconych
ofert. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert wymienionych poniżej oraz sposób oceny zawarty jest w rozdziale XVIII SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin wykonania zamówienia

4.3.6.)Waga

20,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawcy zobowiązani będą wykazać spełnienie warunku dotyczącego: 1) Zdolności technicznej lub zawodowej - na
potwierdzenie spełniania warunku Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że zrealizowali w ciągu
ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie,
minimum pięć zamówień polegających na dostawie lu nowej koparko-ładowarki

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Po badaniu ofert pod kątem spełniania przesłanek odrzucenia oraz po wstępnej weryfikacji oświadczeń dotyczących spełniania warunków oraz braku podstaw do wykluczenia, Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona na wezwanie Zamawiającego zobowiązany będzie złożyć następujące dokumenty w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania: 1) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w zakresie art.109 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp.,
sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
2)oświadczenie wykonawcy, w zakresie art.108 ust.1
pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 10.02.2007r. o ochronie konkurencji
i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębna ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej
wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej -
wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz dostaw (min. 5 dostaw) polegających na dostawie lub sprzedaży nowej koparko-ładowarki wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których te
dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym
dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot , na rzecz którego dostawy zostały
wykonane, a jeżeli wykonawca z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów –
oświadczenie wykonawcy. Zamawiający dopuszcza złożenie jako ww. dowody kopi protokołów przekazania, odbioru itp. koparko-ładowarki
podpisanych pozytywnie, przez odbiorcę sprzętu - wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający żąda
złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
Opis parametrów funkcjonalnych, użytkowych i technicznych przygotowany przez Wykonawcę potwierdzający zgodność wszystkich parametrów technicznych zaoferowanej nowej koparko-ładowarki z opisem przedmiotu zamówienia

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający przewiduje wezwanie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 8.5 powyżej, jeżeli Wykonawca ich nie złoży lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne lub będą budziły wątpliwość Zamawiającego

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania
ich w niniejszym postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty. 2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z
Pełnomocnikiem. 3.Oświadczenia, o których mowa w rozdz. XII ppkt 1.4 i 1.5 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch
lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, o których mowa w art. 117Pzp warunek udziału o którym
mowa w rozdz. VII pkt. 2 SWZ jest spełniony jeżeli Wykonawca,ubiegający się o zamówienia wspólnie z innymi
wykonawcami, i który dostarcza potencjał na potrzeby spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie
wykształcenia,kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, ma obowiązek osobiście wykonać tę część zamówienia, dla
której te zdolności są wymagane. 5. W przypadkach, o których mowa wyżej,Wykonawcy wspólnie ubiegający się o
udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie,z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi
wykonają poszczególni wykonawcy. 6.Zamawiający w stosunku do
Wykonawców ubiegających się o zamówienie, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej
- dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawców. 7. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do
wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców ubiegających się o zamówienie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 10:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https://zdp-powiatkrasnicki.ezamawiajacy.pl (zgodnie z instrukcją określoną w rozdziale XIII SWZ)

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Okres realizacji zamówienia określony na 30 dni w punkcie 4.2.10. niniejszego ogłoszenia jest terminem maksymalnym.
Wykonawca w zależności od możliwości w celu uzyskania większej ilości punktów w ofercie może zaoferować krótszy
termin wykonania (minimum 14 dni) zgodnie z zapisami SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 051 zł558 510 zł
Rozstęp międzykwartylowy
314 459 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 051 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
558 510 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 10:30. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zarząd Dróg Powiatowych w Kraśniku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraśnik.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 (Koparki mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.