Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa parkingu przy ul. Witosa w Zabrzu wraz z wymaganą infrastruktura techniczną, zjazdem na drogę wewnętrzną oraz odwodnieniem. Wykonanie robót budowlanych dla I etapu realizacji

Zamawiający Miasto Zabrze – Prezydent Miasta (Zabrze, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa parkingu przy ul. Witosa w Zabrzu wraz z wymaganą infrastruktura techniczną,…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Zabrze – Prezydent MiastaZabrze, Śląskieopublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ZABRZE – PREZYDENT MIASTA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255520

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Powstańców Śląskich 5-7

1.4.2.)Miejscowość

Zabrze

1.4.3.)Kod pocztowy

41-800

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat_bzp@um.zabrze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://miastozabrze.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71afb199-5dba-4fb6-b808-781d5bbad654

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418606

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00487847

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa parkingu przy ul. Witosa w Zabrzu wraz z wymaganą infrastruktura techniczną, zjazdem na drogę wewnętrzną oraz odwodnieniem. Wykonanie robót budowlanych dla I etapu realizacji

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego ”Budowa parkingu przy ul. Witosa w Zabrzu wraz z wymaganą infrastrukturą techniczną, zjazdem na drogę wewnętrzną oraz odwodnieniem. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych dla I etapu realizacji”, polegającego na budowie 8 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w zachodniej części parkingu, budowę zjazdu na drogę wewnętrzną, budowę części podstawowej instalacji odwadniającej wraz z zabudową studni z separatorem olejowym oraz realizację przyłącza do kanalizacji deszczowej w ramach drogi wewnętrznej. Przedmiot zamówienia dotyczy pierwszego etapu realizacji robót, zgodnie z podziałem wskazanym w Dokumentacji Projektowej. Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera część III SWZ oraz załącznik nr 5 do SWZ/załącznik nr 1 do umowy

3.9.)Główny kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Agnieszka Borczyk prowadząca działalność pn. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Borczyk Agnieszka

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

241402068

4.3.3.)Ulica

ul. Składowa 1a

4.3.4.)Miejscowość

Zabrze

4.3.5.)Kod pocztowy

41-814

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

194000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00056711/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

194000 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wykonawca zgłosił gotowość do odbioru końcowego w dniu 29.06.2026 r. inspektor nadzoru potwierdził gotowość w dniu 13.07.2026 r. Zamawiający dokonał odbioru końcowego zadania w dniu 20.07.2026 r. Zapłatę faktury dokonano w dniu 10.08.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111291-4Roboty w zakresie zagospodarowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 895 zł426 469 zł
Rozstęp międzykwartylowy
219 574 zł
Źródło próbki
CPV 45111291· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 895 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
426 469 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Zabrze – Prezydent Miasta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabrze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.