AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

,,Czynna ochrona biotopów ptaków siewkowych na wyspach w delcie Świny – zabezpieczenie powierzchni lęgowisk przed presją drapieżników ogrodzeniami z zasilaniem solarnym”

Zamawiający Woliński Park Narodowy (Międzyzdroje, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „,,Czynna ochrona biotopów ptaków siewkowych na wyspach w delcie Świny – zabezpieczenie…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 574 289 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 września 2026, 10:00
11d 4h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie ogrodzeń elektrycznych na trzech wyspach Koprzywskie Łęgi, Koński Smug i Wydrza Kępa oraz uzupełnienie ogrodzenia elektrycznego na wyspie Warnie Kępy na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

  • 2

    RyzykoWykonawca udziela gwarancji na materiały użyte do wykonania i naprawy ogrodzeń oraz na zamontowane elektryzatory i akumulatory, przy czym termin gwarancji liczy się od podpisania protokołu potwierdzającego prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy bez zastrzeżeń.

    Źródło: SWZ-Grodzenia na wyspach - całość
  • 3

    ZakresZamówienie dotyczy wykonania ogrodzeń z zasilaniem solarnym dla ochrony lęgowisk ptaków siewkowych na wyspach w delcie Świny, nie dopuszcza ofert częściowych i ma zostać zrealizowane najpóźniej do dnia 15 listopada 2026 r.

    Źródło: SWZ-Grodzenia na wyspach - całość
  • 4

    ZakresCena ofertowa ma obejmować wszystkie koszty realizacji, w tym dojazdy, transport i przesyłki, a zapłata nastąpi jednorazowo po podpisaniu protokołu odbioru bez zastrzeżeń w terminie 21 dni od otrzymania prawidłowej faktury VAT.

    Źródło: SWZ-Grodzenia na wyspach - całość
  • 5

    ZakresWykonawca ma zatrudnić na podstawie stosunku pracy osoby wykonujące bezpośrednio prace związane z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji, a szczegółowe wymagania w tym zakresie określa wzór umowy.

    Źródło: SWZ-Grodzenia na wyspach - całość
  • 6

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji.

Kontekst Atlasu

  • W tej branży w województwie zachodniopomorskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,7 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Woliński Park Narodowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 321169472

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grodno 1

1.5.2.)Miejscowość

Międzyzdroje

1.5.3.)Kod pocztowy

72-500

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 91 386 4953

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wolinpn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wopn.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Ochrona przyrody

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Czynna ochrona biotopów ptaków siewkowych na wyspach w delcie Świny – zabezpieczenie powierzchni lęgowisk przed presją drapieżników ogrodzeniami z zasilaniem solarnym”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e7984d79-d547-4bd1-bcca-fa8e70803601

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418507

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021441/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Ograniczenie drapieżnictwa - wykonanie grodzeń na wyspach

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7984d79-d547-4bd1-bcca-fa8e70803601

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Opisane w Rozdziale XII. SWZ - SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ oraz w Rozdziale XIII. SWZ - OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT ORAZ WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Opisane w Rozdziale II. SWZ - OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Opisane w Rozdziale II. SWZ - OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DOP.92.39.2.26.TB

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

1) wykonanie ogrodzeń elektrycznych na trzech wyspach – Koprzywskie Łęgi, Koński Smug, Wydrza Kępa położonych w Delcie Wstecznej Świny, znajdujących się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego; 2) uzupełnienie ogrodzenia elektrycznego na wyspie Warnie Kępy, położonej w Delcie Wstecznej Świny, znajdującej się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Opisane w Rozdziale XVIII. SWZ -OPIS KRYTERIÓW OCENY OFERT, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW, I SPOSOBU OCENY OFERT

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Opisane w Rozdziale VII. SWZ - WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Opisane w Rozdziale IX. SWZ - PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Opisane w Rozdziale IX. SWZ - PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Opisane w Rozdziale XI. SWZ - INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (SPÓŁKI CYWILNE/ KONSORCJA)

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Opisane w Rozdziale XXI. SWZ - INFORMACJE O TREŚCI ZAWIERANEJ UMOWY ORAZ MOŻLIWOŚCI JEJ ZMIANY

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45340000-2Instalowanie ogrodzeń, płotów i spr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
574 289 zł
Próbka: 47 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
317 252 zł2 918 167 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 600 915 zł
Źródło próbki
CPV 45340· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
317 252 zł
Mediana
574 289 zł
Górny kwartyl
2 918 167 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Woliński Park Narodowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Międzyzdroje.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45340000-2 (Instalowanie ogrodzeń. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.