Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Łubnice w 2026r.

Zamawiający Gmina Łubnice (Łubnice, Świętokrzyskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Łubnice w 2026r”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁubniceŁubnice, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 891 147 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łubnice

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Łubnice

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409666

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łubnice 66A

1.4.2.)Miejscowość

Łubnice

1.4.3.)Kod pocztowy

28-232

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.)Numer telefonu

158659236

1.4.8.)Numer faksu

158659236

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lubnice.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubnice.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b352c5e-4d9b-4ec6-8d00-3ccf5fbf2c92

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418387

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00576883

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Łubnice w 2026r.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu Gminy Łubnice w 2025 r.” w szacunkowej ilości 600 Mg przy czym stosownie do treści art. 433 pkt 4 Pzp, Zamawiający wskazuje, iż minimalna wielkość świadczenia wynosi 50% wielkości podstawowej.
2. Świadczenie odbioru i transportu odpadów obejmuje ich wywóz do RIPOK w Rzędowie, za wyjątkiem strumienia odpadów z odzieży i tekstyliów w szacunkowej ilości 1 Mg, która to usługa obejmuje również zagospodarowanie tych opadów
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik Nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-12-31

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2026-01-01 do 2026-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Witek" Maria Witek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6551701931

4.3.3.)Ulica

Beszowska 21

4.3.4.)Miejscowość

Pacanów

4.3.5.)Kod pocztowy

28-133

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

141985,31 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00630640/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-09-01

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Działając na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Gmina Łubnice dokonuje zmiany umowy nr IN.272.16.2025 z dnia 31 grudnia 2025 w sprawie odbioru i transportu odpadów komunalnych z terenu gminy Łubnice poprzez zwiększenie jej wartości nominalnej.
Konieczność modyfikacji umowy wynika z okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć na etapie przygotowania postępowania. Pierwotne szacunki dotyczące wolumenu odpadów zostały określone na podstawie rzetelnych danych z lat ubiegłych. W toku realizacji zamówienia nastąpił jednak gwałtowny i niezależny od Gminy wzrost rzeczywistej ilości generowanych i odbieranych odpadów komunalnych, przewyższający prognozy ujęte w opisie przedmiotu zamówienia.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Ulega zmianie § 4 ust. 2 umowy z dnia 31 grudnia 2025 r. nr IN.272.16.2025 w ten sposób, że w miejsce kwoty „141 985,31 zł, (słownie: sto czterdzieści jeden tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt pięć złotych)” wpisuje się kwotę „191 985,31,00 zł. (słownie: sto dziewięćdziesiąt jeden tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt pięć złotych 31/100)”.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

50000,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90511000-2Usługi wywozu odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
891 147 zł
Próbka: 58 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 536 zł5 962 402 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 725 866 zł
Źródło próbki
CPV 90511000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 536 zł
Mediana
891 147 zł
Górny kwartyl
5 962 402 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łubnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łubnice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.