Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Łubnice mającej na celu zwiększenie efektywności dostaw wody i poprawę jej jakości
Zamawiający Gmina Łubnice (Łubnice, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Łubnice mającej na celu zwiększenie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 18 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
26 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Łubnice |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Gmina Łubnice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 830409666 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Łubnice 66A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łubnice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 28-232 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 158659236 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 158659236 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@lubnice.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.lubnice.eu |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412984 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00402827 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Część I – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: „1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie lub przebudowie stacji uzdatniania wody o wydajności min. 70 m³/h w technologii filtracji, wraz z budową zbiornika albo zbiorników wody uzdatnionej o łącznej pojemności min. 300 m³, o wartości robót nie mniejszej niż 3 000 000,00 zł.” Zamawiający wyjaśnia, że warunek będzie spełniony także wtedy, gdy w ramach jednej wykazanej roboty budowlanej wykonano dwa lub więcej zbiorników wody uzdatnionej, pod warunkiem że ich łączna pojemność wynosi co najmniej 300 m³, w szczególności dwa zbiorniki o pojemności co najmniej 150 m³ każdy. 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, z doświadczeniem nie krótszym niż 5 lat w pełnieniu funkcji kierownika robót albo kierownika budowy stacji uzdatniania wody. Część II – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie sieci wodociągowej, o wartości co najmniej 300 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Część III – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie sieci wodociągowej, o wartości co najmniej 400 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Część IV – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie instalacji fotowoltaicznej, o wartości co najmniej 100 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Po zmianie: Część I – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: „1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub modernizacji/remoncie stacji uzdatniania wody o wydajności min. 70 m³/h w technologii filtracji, wraz z budową zbiornika albo zbiorników wody uzdatnionej o łącznej pojemności min. 300 m³, o wartości robót nie mniejszej niż 3 000 000,00 zł.” Zamawiający wyjaśnia, że warunek będzie spełniony także wtedy, gdy w ramach jednej wykazanej roboty budowlanej wykonano dwa lub więcej zbiorników wody uzdatnionej, pod warunkiem że ich łączna pojemność wynosi co najmniej 300 m³, w szczególności dwa zbiorniki o pojemności co najmniej 150 m³ każdy. 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, z doświadczeniem nie krótszym niż 5 lat w pełnieniu funkcji kierownika robót albo kierownika budowy stacji uzdatniania wody. Część II – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie sieci wodociągowej, o wartości co najmniej 300 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Część III – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie sieci wodociągowej, o wartości co najmniej 400 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Część IV – zdolność techniczna lub zawodowa Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się: 1. wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie instalacji fotowoltaicznej, o wartości co najmniej 100 000,00 zł brutto; 2. dysponowaniem albo możliwością dysponowania co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-17 09:00 Po zmianie: 2026-09-18 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-17 09:15 Po zmianie: 2026-09-18 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-16 Po zmianie: 2026-10-17 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.