AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa przyczepy z dozowarką/pakowarką do piasku

Zamawiający Gmina Rzepiennik Strzyżewski (Rzepiennik Strzyżewski, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa przyczepy z dozowarką/pakowarką do piasku”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 243 902 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 09:00
7d 1h
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę przyczepy dwuosiowej z homologacją, przystosowanej do przewozu pakowarki i wyposażonej m.in. w regulowany dyszel z zaczepem wymiennym, hamulec najazdowy mechaniczny, oświetlenie zgodne z przepisami, kliny pod koła, kółko pomocnicze, gaśnicę oraz ocynkowane elementy podwozia.

    Źródło: SWZ
  • 2

    ZakresPakowarka ma umożliwiać pracę mobilną i stacjonarną, mieć samodzielny napęd silnikiem spalinowym o mocy min. 10 kW, zbiornik paliwa min. 2,5 l, zbiornik nasypowy 2,5, 3,0 m3, wydajność zasypywania worków 20 kg min. 900/h oraz dopuszczalną ładowność piasku co najmniej 1 100 kg w trybie mobilnym i 3 500 kg w trybie stacjonarnym.

    Źródło: SWZ
  • 3

    WarunkiRozliczenie następuje na podstawie faktury końcowej potwierdzonej protokołem odbioru końcowego, płatnej w terminie 30 dni od daty złożenia, a płatność jest realizowana wyłącznie na rachunek rozliczeniowy ujawniony w białej liście VAT.

    Źródło: SWZ
  • 4

    ZakresZmiany umowy są dopuszczalne m.in. przy opóźnieniach, zmianie przepisów, zdarzeniach losowych, zmianie VAT oraz zmianach korzystnych dla zamawiającego.

  • 5

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, ale przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,9 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 12% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rzepiennik Strzyżewski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660884

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rzepiennik Strzyżewski 400

1.5.2.)Miejscowość

Rzepiennik Strzyżewski

1.5.3.)Kod pocztowy

33-163

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

14 653 05 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rzepiennik@rzepiennik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rzepiennik.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa przyczepy z dozowarką/pakowarką do piasku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ca85849-0d4e-49aa-98e5-e52987cea319

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418077

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049567/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa przyczepy z dozowarką/pakowarką do piasku

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ca85849-0d4e-49aa-98e5-e52987cea319

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Składanie ofert (wraz z załączonymi do niej dokumentami, w tym m.in.
oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP) – za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Komunikacja w pozostałym zakresie - za pośrednictwem poczty email (adres:
grzegorz.szymanski@rzepiennik.pl).

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W niniejszym postępowaniu wszelka
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej
(drogą elektroniczną): a) Platforma
e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, b) poczta
elektroniczna (adres e-mail: grzegorz.szymanski@rzepiennik.pl). Szczegółowe informacje na temat trybu komunikacji pomiędzy
Zamawiającym a Wykonawcami zawarte są w pkt 8 SWZ. Zamawiający wymaga, aby dokumenty składane w postępowaniu przez
Wykonawców były opatrywane wymaganym podpisem elektronicznym (kwalifikowanym podpisem elektronicznym, elektronicznym
podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym) - zgodnie z informacjami określonymi w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie jest realizowane w ramach zadania pn. „Tworzenie i utrzymanie na obszarze gminy, zasobów ochrony ludności
oraz infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej (zadania inwestycyjne)”.

4.2.6.)Główny kod CPV

34223300-9 - Przyczepy

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34144440-4 - Piaskarki

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający stosować będzie następujące
kryteria:
- cena 60 %,
- okres gwarancji 40 %.
Oferty otrzymają punkty wg następujących wzorów:
Kryterium cena
P1 = (C1/C2) x 100 pkt x 60 %
gdzie:
P1 – liczba punktów uzyskana przez badaną ofertę w kryterium cena,
C1 – najniższa cena ze wszystkich ofert,
C2 – cena badanej oferty.
Kryterium okres gwarancji
P2 = (G1/G2) x 100 pkt x 40 %
gdzie:
P2 – liczba punktów uzyskana przez badaną ofertę w kryterium okres gwarancji,
G1 – okres gwarancji badanej oferty,
G2 – najdłuższy okres gwarancji ze wszystkich ofert.
Punkty będą przyznawane za okres gwarancji w przedziale od 12 miesięcy (wymagane minimum) do 24 miesięcy. W przypadku
określenia okresu gwarancji powyżej 24 miesięcy, punkty będą przyznawane jak dla okresu 24 miesięcy. Niewypełnienie przez
Wykonawcę w formularzu ofertowym pola określającego długość okresu gwarancji będzie traktowane jako udzielenie gwarancji na
minimalny wymagany okres, tj. 12 miesięcy.
Łączna ilość punktów, jaką otrzyma oferta, będzie stanowić suma punktów uzyskanych w każdym z kryteriów. Za ofertę
najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która w sumie uzyska największą ilość punktów. Najkorzystniejsza oferta w odniesieniu do
każdego z kryteriów może uzyskać maksimum 100 pkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące składania oferty przez
Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia zawarte są w SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Dopuszczalne są zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 455 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje
możliwość zmian umowy, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w następujących sytuacjach: w przypadku
zaistnienia konieczności zmiany terminu umownego wykonania zamówienia, ze względu na wystąpienie zdarzeń losowych
(np. kataklizmy, stany zagrożenia, stany wyjątkowe lub inne czynniki zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia wydarzenia);
w przypadku zaistnienia konieczności zmiany terminu umownego wykonania zamówienia, ze względu na zmiany przepisów
powodujących konieczność innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu umowy; w przypadku zaistnienia
konieczności zmiany terminu umownego wykonania zamówienia, ze względu na wystąpienie innych szczególnych
okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny; zmiany przepisów prawnych wpływających na zakres lub
przedmiot umowy; zmiany wynagrodzenia wykonawcy w przypadku zmiany obowiązującej stawki VAT; zmian korzystnych
dla zamawiającego (w szczególności: skrócenia terminu wykonania zamówienia).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34223300-9Przyczepy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 902 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 602 zł315 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
152 398 zł
Źródło próbki
CPV 34223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
162 602 zł
Mediana
243 902 zł
Górny kwartyl
315 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Rzepiennik Strzyżewski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzepiennik Strzyżewski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34223300-9 (Przyczepy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.