Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle (Jasło, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w JaśleJasło, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370446723

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 18

1.4.2.)Miejscowość

Jasło

1.4.3.)Kod pocztowy

38-200

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.7.)Numer telefonu

13 4435140

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@pzd.powiat.jaslo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.powiat.jaslo.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5912f527-cbe6-46b4-a1fc-1cb818c3264b

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418045

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00067952

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.
Zakres planowanych niezbędnych robót obejmuje w szczególności:
1. Likwidacja przełomów:
a) rozebranie podbudowy – 4000 m2
b) saczki poprzeczne z rur PCV 100 – 300 m
c) podbudowa z kruszyw, pospółka, warstwa dolna – 4000 m2
d) podbudowa z kruszyw, tłuczeń, warstwa górna, gr. 20cm - 4000 m2
e) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
f) wyrównanie istniejącej podbudowy z mieszanki AC 16 P, gr. 5 cm – 500 t
g) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
h) ułożenie warstwy asfaltowej ścieralnej, gr. 4cm - 4000 m2
2. Roboty w zakresie nawierzchni
a) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 3 cm - 500 m2
b) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 5 cm - 500 m2
c) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 7 cm - 500 m2
3. Odcinkowa wymiana konstrukcji drogi
a) frezowanie nawierzchni bitumicznej, gr. do 5 cm – 6700 m2
b) oczyszczenie nawierzchni - 6700 m2
c) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
d) wyrównanie istniejącej podbudowy, gr. 2 cm po zwałowaniu – 335 t
e) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
f) wzmocnienie podłoża geosiatką i geowłókniną, geosiatka 100kNx100kN – 6700 m2
g) ułożenie warstwy asfaltowej wiążącej, gr. 5 cm –6700 m2
h) skropienie nawierzchni asfaltem – 6700 m2
i) ułożenie warstwy smołowej ścieralnej, gr. 4 cm – 6700 m2
j) ścięcie zawyżonych poboczy gr. 10 cm -1 100 m2
k) uzupełnienie poboczy mieszanką tłuczniową śr. gr. 10 cm – 1 100 m2

3. Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

685-19-49-581

4.3.3.)Ulica

Siedziba ul. Jana Pawła II 30,

4.3.4.)Miejscowość

Jasło

4.3.5.)Kod pocztowy

38-200

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2187911,70 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00168756/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-04

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz zapewnienia właściwego
funkcjonowania drogi, których konieczność wykonania wynikła na etapie realizacji przedmiotu umowy i jest bezpośrednio
związana z dostosowaniem przedmiotu umowy do rzeczywistych warunków terenowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dodatkowo zlecono roboty związane z rozbiórką istniejącej podbudowy oraz wykonaniem i uzupełnieniem warstw podbudowy z kruszywa, wraz z robotami towarzyszącymi związanymi ze skropieniem nawierzchni

5.4.6.)Wartość zmiany

58,79

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz zapewnienia właściwego
funkcjonowania drogi, których konieczność wykonania wynikła na etapie realizacji przedmiotu umowy i jest bezpośrednio
związana z dostosowaniem przedmiotu umowy do rzeczywistych warunków terenowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dodatkowy zakres obejmował odcinkowe wzmocnienie konstrukcji dróg poprzez frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej, wzmocnienie podłoża geosiatką/geowłókniną, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej oraz uzupełnienie poboczy

5.4.6.)Wartość zmiany

80431,31

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2268401,8 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.