Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 187 912 zł
Umowa zawarta
4 marca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 187 912 zł – 2 869 999 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowy okres gwarancji jakości i rękojmi na odcinkowe wzmocnienie konstrukcji20%Dodatkowy okres gwarancji jakości i rękojmi na likwidację przełomów20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle (Jasło, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle. Wartość umowy: 2 187 912 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
2 187 912 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle (Jasło), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 187 911,70 zł (umowę zawarto 4 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 187 911,70 zł do 2 869 998,61 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 5

    Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370446723

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 18

1.5.2.)Miejscowość

Jasło

1.5.3.)Kod pocztowy

38-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.7.)Numer telefonu

13 4435140

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@pzd.powiat.jaslo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.powiat.jaslo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzdjaslo.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5912f527-cbe6-46b4-a1fc-1cb818c3264b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00168756

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037001/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remonty cząstkowe i likwidacja przełomów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00067952

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

T.2e.261.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.
Zakres planowanych niezbędnych robót obejmuje w szczególności:
1. Likwidacja przełomów:
a) rozebranie podbudowy – 4000 m2
b) saczki poprzeczne z rur PCV 100 – 300 m
c) podbudowa z kruszyw, pospółka, warstwa dolna – 4000 m2
d) podbudowa z kruszyw, tłuczeń, warstwa górna, gr. 20cm - 4000 m2
e) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
f) wyrównanie istniejącej podbudowy z mieszanki AC 16 P, gr. 5 cm – 500 t
g) skropienie nawierzchni asfaltem - 4000 m2
h) ułożenie warstwy asfaltowej ścieralnej, gr. 4cm - 4000 m2
2. Roboty w zakresie nawierzchni
a) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 3 cm - 500 m2
b) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 5 cm - 500 m2
c) remonty cząstkowe przy użyciu grysów, wyboje o gł. 7 cm - 500 m2
3. Odcinkowa wymiana konstrukcji drogi
a) frezowanie nawierzchni bitumicznej, gr. do 5 cm – 6700 m2
b) oczyszczenie nawierzchni - 6700 m2
c) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
d) wyrównanie istniejącej podbudowy, gr. 2 cm po zwałowaniu – 335 t
e) skrapianie nawierzchni asfaltem - 6700 m2
f) wzmocnienie podłoża geosiatką i geowłókniną, geosiatka 100kNx100kN – 6700 m2
g) ułożenie warstwy asfaltowej wiążącej, gr. 5 cm –6700 m2
h) skropienie nawierzchni asfaltem – 6700 m2
i) ułożenie warstwy smołowej ścieralnej, gr. 4 cm – 6700 m2
j) ścięcie zawyżonych poboczy gr. 10 cm -1 100 m2
k) uzupełnienie poboczy mieszanką tłuczniową śr. gr. 10 cm – 1 100 m2

3. Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2187911,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2869998,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2187911,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

685-19-49-581

7.3.3)Ulica

Siedziba ul. Jana Pawła II 30,

7.3.4)Miejscowość

Jasło

7.3.5)Kod pocztowy

38-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2187911,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 187 912 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle (Jasło). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.