AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Budowa parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie”.

Zamawiający Gmina Trzebownisko (Trzebownisko, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „„Budowa parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie””. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TrzebowniskoTrzebownisko, Podkarpackie (powiat Rzeszowski →)opublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 396 701 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 września 2026, 12:00
12d 17h
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Okres gwarancji9%Aspekty środowiskowe -Wykorzystanie pojazdów zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych1%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie, obejmująca 21 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 2 miesiące, a zadanie jest współfinansowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF” ze środków programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi wykazać doświadczenie w ostatnich 5 latach w postaci co najmniej jednego zamówienia na budowę lub przebudowę parkingu lub drogi o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto oraz dysponować osobą z uprawnieniami budowlanymi w specjalności drogowej.

  • 4

    RyzykoZakres obejmuje budowę parkingu, zjazdu, przyłącza kablowej linii oświetleniowej, przebudowę kanalizacji sanitarnej tłocznej oraz zabezpieczenie kabla nN i SN, a dokumentacja techniczna obejmuje cały zakres zadania.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał Pdd Energy Sp. z o.o. przy 4 ofertach.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 5,7 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 21% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzebownisko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582157

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Trzebownisko 976

1.5.2.)Miejscowość

Trzebownisko

1.5.3.)Kod pocztowy

36-001

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 17 77 13 700

1.5.8.)Numer faksu

+48 17 77 13 719

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@trzebownisko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://trzebownisko.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d0202fc9-dea3-4b69-b812-e384b65549b4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418032

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050182/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

3. Zadanie współfinansowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF” ze środków programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027, w ramach Priorytetu FEPK.06 Rozwój zrównoważony terytorialnie, Działanie FEPK.06.01 Zrównoważony rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/trzebownisko

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/trzebownisko

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcą odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/trzebownisko.
Wymaga się, aby komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz
informacje, przekazywane były w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje
w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji,
zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji "Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy. Ofertę oraz dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą,
jak również wszelkie dokumenty i oświadczenia składane w trakcie postępowania, należy składać w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym lub podpisem osobistym. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) oraz w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w
sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 poz. 2415). Pełne informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zawarto w pkt XII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzule RODO stanowi Rozdział XXIV SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Klauzule RODO stanowi Rozdział XXIV SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BR.271.1.27.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie parkingu przy tężni solankowej w Tajęcinie.
2.Zadanie obejmuje budowę 21 miejsc parkingowych, w tym 2 przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami na potrzeby osób korzystających z powstałej tężni solankowej. Zakres prac polega na budowie parkingu przy tężni solankowej, jego zjazdu, przyłącza kablowej linii oświetleniowej, a także przebudowy kanalizacji sanitarnej tłocznej oraz zabezpieczenia kabla nN i SN. Dokumentacja techniczna obejmuje cały zakres zadania. W ramach zadania zostaną wykonane następujące elementy:
• roboty przygotowawcze
• budowa parkingu, w tym: droga dojazdowa,
• miejsca parkingowe,
• miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych,
• plac manewrowy,
• zjazd,
• zjazd - pobocze kruszywo,
• zjazd - wykonanie przepustu,
• roboty ziemne,
• wyrównanie terenu,
• chodnik,
• galanteria drogowa - krawężniki,
• oświetlenie parkingu,
• oznakowanie i urządzenia BRD,
• ogrodzenie - elementy ogrodzenia bramy stalowej,
• rabaty ogrodowe,
• zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia,
• zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej średniego napięcia,
• przebudowa kanalizacji tłocznej,
• wykonanie odwodnienia powierzchniowego poprzez zastosowanie wymaganych spadków w kierunku terenów zielonych znajdujących się na terenie inwestycji.
Szczegółowy opis zamówienia został określony w dokumentacji projektowej będącej załącznikiem nr 8 do SWZ.
3. Zadanie współfinansowane w ramach projektu „Wysoka jakość przestrzeni publicznych na terenie ROF” ze środków programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027, w ramach Priorytetu FEPK.06 Rozwój zrównoważony terytorialnie, Działanie FEPK.06.01 Zrównoważony rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych.

4.2.6.)Główny kod CPV

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert dla zamówienia:
P1 – Cena (C) ryczałtowa brutto – waga kryterium: 90% (maksymalnie 90 pkt)
P2 – Okres gwarancji na cały przedmiot zamówienia – waga kryterium: 9% (maksymalnie 9 pkt)
P3- Aspekty środowiskowe – waga kryterium: 1% (maksymalnie 1 pkt)
2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska łącznie najwyższą liczbę punktów (P), P=P1+P2+P3. Liczba punktów przyznanych badanej ofercie P to suma punktów z kryterium cena ofertowa P1(maksymalnie 90 pkt ), kryterium gwarancja P2(maksymalnie 9 pkt), oraz aspekty środowiskowe P3 (maksymalnie 1 pkt)
Wzór sumaryczny: P=P1+P2+P3
3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą liczbę/ilość punktów (maksymalnie 100).
4. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
• P1- Cena (C) – waga 90%- maksymalna liczba punktów: 90
cena najniższa brutto*
C = ------------------------------------------------ x 100 pkt x 90%
cena oferty ocenianej brutto
* spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
• P2- gwarancja– waga 9%- maksymalna liczba punktów: 9
Za termin gwarancji:
a) 7 lat gwarancji i więcej 9 pkt,
b) 6 lat – 4,5 pkt,
c) 5 lat – 0 pkt,
Minimalny okres gwarancji wynosi 5 lat i liczony jest od daty odbioru, Okres gwarancji należy podać w pełnych latach.
Brak wpisu dot. długości okresu gwarancji w FORMULARZU OFERTOWYM będzie traktowany przez Zamawiającego jako 5 letni okres gwarancji.
Punkty w kryterium gwarancji zostaną przyznane tylko w przypadku złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o oferowanym okresie gwarancji (w druku OFERTA). W przypadku nie złożenia takiego oświadczenia oferta otrzyma 0 punktów oraz Zamawiający uzna że Wykonawca zaoferował minimalny okres gwarancji tj. 5 lat. W przypadku zaoferowania okresu gwarancji – na roboty budowlane poniżej 5 lat, oferta zostanie odrzucona.
• P3- Aspekty środowiskowe – Wykorzystanie pojazdów zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych (AŚ) –waga 1%- maksymalna liczba punktów: 1
Zamawiający przyzna 1 pkt w sytuacji, gdy Wykonawca zobowiąże się w Formularzu Oferty, że na etapie realizacji zamówienia będzie wykorzystywał minimum 1 pojazd samochodowy o napędzie elektrycznym (BEV), wodorowym (FCEV) lub hybrydowym typu plug-in (PHEV).
• Wykonawca zobowiąże się do realizacji powyższego wymogu: 1 pkt
• Wykonawca nie złoży powyższego zobowiązania: 0 pkt

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

9

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Aspekty środowiskowe -Wykorzystanie pojazdów zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych

4.3.6.)Waga

1,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
2.4. Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
2.5. zdolności technicznej lub zawodowej :
1. Doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie przedmiotowego zamówienia wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie obejmujące roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie parkingu lub drogi, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto.

- Pod pojęciem: „robót budowlanych wykonanych" należy rozumieć: roboty budowlane rozpoczęte i zakończone w ww. okresie i roboty budowlane zakończone w ww. okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w ww. okresie,
- Pod pojęciem: „budowy” należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 6 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2026.524).
- Pod pojęciem: „przebudowy” należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 7a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2026.524).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczeniu:
1. oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,
w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 1076 z późn. zmianami)
z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest do złożenia w/w dokumentu tj. Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
2. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i
opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
3. zaświadczenie ZUS/KRUS zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z
opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
4. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia,
złożyć ważny certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia, na zasadach określonych w dokumentach zamówienia.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: w celu potwierdzenia
okoliczności, o których mowa w art. 112 ust. 2 pkt. 4 ustawy, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, Wykonawca, na wezwanie Zamawiającego, składa sporządzony wg załącznika do SWZ:
-wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów- inne
odpowiednie dokumenty- załącznik nr 5 do SWZ.
Wykaz powinien obejmować następujące informacje:
– rodzaj robót (zakres pozwalający na ocenę spełnienia warunku),
– wartość robót (w zł brutto),
– daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
– podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane (nazwa i adres),
– miejsce realizacji robót.
Do wykazu należy załączyć dowody(referencje, protokoły odbioru, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz
którego roboty zostały wykonane należycie). Dowody powinny potwierdzać należyte wykonanie robót budowlanych.
2. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków
udziału w postępowaniu, złożyć ważny certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza zdolność wykonawcy do należytego wykonania zamówienia , na zasadach określonych w dokumentach zamówienia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

-Formularz składający się na Ofertę, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
-dokument/y potwierdzający/e umocowanie do reprezentowania Wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy i/lub podmiotu udostepniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania
-Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca składa w formie dokumentu, którego wzór zawiera
Załącznik Nr 3 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Możliwość zmiany zawartej umowy oraz warunki takich mian zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego - załącznik nr 1 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-17 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/trzebownisko

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-17 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-16

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223300-9Roboty budowlane w zakresie parking…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): Pdd Energy Sp. z o.o.1,8 mln zł4 ofertywynik →
  2. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Trzebownisko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebownisko.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223300-9 (Roboty budowlane w zakresie parkingów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.