Budowa placu zabaw, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz remont elewacji budynku Przedszkola Nr 2 w Parczewie
Zamawiający Gmina Parczew (Parczew, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa placu zabaw, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz remont…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 maja 2026
Termin ofert: 8 czerwca 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
25 czerwca 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Parczew |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 030237434 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Warszawska 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Parczew |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 21-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL811 - Bialski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 (83) 355 12 24 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@parczew.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://umparczew.bip.lubelskie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-b7e27078-99d3-4c40-a276-e52d239fce8f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417935 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00256448 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | 2.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie realizowane jest w ramach projektu nr FELU.07.05-IZ.00-0015/25, pn. „Poprawa stanu infrastruktury edukacyjnej na terenie MOF Parczew” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa placu zabaw, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz remont elewacji budynku Przedszkola Nr 2 w Parczewie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 4.1. | Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie placu zabaw i remoncie przedszkola w ramach zadania inwestycyjnego | „Budowa placu zabaw, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz remont elewacji budynku Przedszkola Nr 2 w Parczewie”. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności: - budowę placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Parczewie; - wykonanie nowych wewnętrznych instalacji elektrycznych w budynku przedszkola; - remont elewacji budynku przedszkola. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania robót budowlanych został określony w następujących dokumentach: 1) dokumentacja projektowa, w tym: projekt architektoniczno –budowlany, projekt zagospodarowania działki, projekt techniczny . 2) specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) z zastrzeżeniem, że przypadku, gdy postanowienia niniejszej umowy określają sposób prowadzenia robót, rozliczenia, o których mowa w § 3 Umowy lub odbiory, o których mowa w § 6 Umowy w sposób odmienny od STWIORB, wiążące są postanowienia umowy, 3) przedmiar robot. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4 1) oraz STWIORB. Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ERES Piotr Szymański |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5372478456 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Rolna 12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Parczew |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 21-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1446480,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00308475/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1446480,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.