Usługa ochrony mienia wraz z obsługą portierni i szatni w obiektach Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Zamawiający Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługa ochrony mienia wraz z obsługą portierni i szatni w obiektach Uniwersytetu Jana…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 588 079 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=888, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
09 maja 2025
Termin ofert: 23 maja 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
19 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
04 sierpnia 2025
13 ofert2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
04 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
- Wykonanie umowy
02 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
02 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001494 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Jerzego Waszyngtona 4/8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Częstochowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-217 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL224 - Częstochowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | p.matuszczyk@ujd.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ujd.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fd9e6e7f-e7bc-4714-9efe-a191c48fe7d3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417934 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 2 ustawy |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00224545 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Usługa ochrony mienia wraz z obsługą portierni i szatni w obiektach Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zadanie nr 6 - Ochrona mienia, obsługa portierni i szatni w obiekcie przy ulicy Waszyngtona 4/8 w Częstochowie |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-08 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-09-01 do 2026-08-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | P&T Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5732861307 |
| 4.3.3.) | Ulica | Krakowska 45 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Częstochowa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 42-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 302393,48 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00360151/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wejście w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 września 2025 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2026 roku, co spowodowało wzrost wysokości całkowitego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 13317,29 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 297227,84 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.