AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa oświetlenia parkowego w parku Słowiańskim

Zamawiający Miasto Gorzów Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) prowadzi postępowanie „Budowa oświetlenia parkowego w parku Słowiańskim”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Gorzów Wlkp.Gorzów Wielkopolski, Lubuskieopublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 701 109 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 września 2026, 09:00
18d 6h
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 21 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia parkowego w parku Słowiańskim, obejmująca linię kablową, skrzynki elektryczne, słupy oświetleniowe z oprawami oraz roboty towarzyszące i odtworzeniowe.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 77 dni, a zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych do 50% wartości zamówienia podstawowego w okresie 3 lat.

  • 3

    WarunkiWarunek doświadczenia wymaga wykazania co najmniej jednej roboty polegającej na budowie oświetlenia parkowego lub ulicznego z ułożeniem minimum 100 m linii kablowej i montażem minimum 10 słupów z oprawami oraz kierownika budowy z uprawnieniami elektrycznymi bez ograniczeń i 2-letnim doświadczeniem.

  • 4

    WarunkiWykonawca udziela gwarancji zgodnie z ofertą, zabezpiecza i dozoruje plac budowy przez cały okres umowy, a zamówienie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Gorzów Wlkp.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000650181

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia parkowego w parku Słowiańskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18a20571-9efe-4672-9943-777ae5cfe8a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417787

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039462/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.52 Budowa oświetlenia parkowego w parku Słowiańskim

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne
dot. korespondencji elektronicznej opisane zostały w rozdziale XIX i XX SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.54.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia parkowego, obejmująca wykonanie linii kablowej, montaż skrzynek elektrycznych, słupów oświetleniowych wraz z oprawami oraz wykonanie niezbędnych robót towarzyszących i odtworzeniowych, zgodnie z dokumentacją projektową.

Inwestycja zlokalizowana jest wzdłuż ścieżki w Parku Słowiańskim, łączącej pętlę autobusową przy ul. Marcinkowskiego z Areną Gorzów przy ul. Słowiańskiej.

Niezbędny zakres zadania do wykonania przez Wykonawcę:
- przed rozpoczęciem robót budowlanych należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie z prowadzoną inwestycją. Prace w zakresie zieleni mają odpowiadać zgodnie z przyjętymi standardami ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym (załącznik do dokumentacji projektowej),
- wykonanie korytowania (w ramach przewidzianych prac, Wykonawca zutylizuje wszelkie wydobyte w trakcie robót ziemnych odpady),
- ułożenie linii kablowej,
- montaż skrzynek elektrycznych ZK i SO,
- montaż słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
- wykonanie cięć gałęzi drzew w przypadku ich kolizji z oprawami (cięcie na wysokości, wszystkie cięcia prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi standardami ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym),
- wykonanie murków oporowych w miejscach narażonych na erozje,
- wykonanie wszystkich robót towarzyszących, o których mówi dokumentacja projektowa, - pomiary i badania,
- geodezyjna mapa powykonawcza wraz ze zgłoszeniem zmian do Ośrodka Geodezji i Kartografii,
- przywrócenie terenu inwestycji i sąsiadującego z inwestycją (humusowanie i obsiew trawy),

2. Zamawiający wymaga, aby oferowane materiały w swoich formach i kształtach odpowiadały wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej i zapisach SWZ.

Szczegółowy zakres prac został określony w dokumentacji technicznej:
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- Projekt Wykonawczy,
- Projekt Budowlany,
- Projekt Zagospodarowania Terenu,
- Uzgodnienia i inne opracowania,
- Umowa z Wykonawcą (projekt)

3. Warunki wymagane od Wykonawców:
- uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz uzgodnień wymaganych w trakcie realizacji budowy,
- prowadzenie dokumentacji budowy wynikającej z obowiązujących przepisów,
- jeśli przeprowadzenie całości robót objętych przedmiarem wymagać będzie wykonania projektów pomocniczych i uszczegóławiających, Wykonawca opracuje je we własnym zakresie i na własny koszt, uzyskując niezbędne uzgodnienia i decyzje,
- wykonawca udzieli na zrealizowany przedmiot zamówienia gwarancji zgodnie z ofertą i usunie wszystkie zauważone w tym okresie wady i usterki zgodnie z umową,
- przez cały okres trwania umowy, również w przypadku jakiejkolwiek konieczności czasowego przerwania robót, Wykonawca zabezpieczy i będzie dozorował plac budowy i poniesie wszystkie związane z tym koszty.

Pozostałe szczegółowe wymagania Zamawiającego i obowiązki Wykonawców określone zostały w § 5 projektu umowy stanowiących Cześć II SWZ. Wykonawca w przypadku uszkodzenia ścieżek z płyt betonowych i gruntowych na terenie parku naprawi je na własny koszt.

4.2.6.)Główny kod CPV

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

77 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień, o których mowa
w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.
1) Przedmiot zamówień: powtórzenie podobnych robót budowlanych do wyszczególnionych w dokumentach zamówienia.
2) Wielkość lub zakres zamówienia: do 50% wartości zamówienia podstawowego.
3) Warunki na jakich zostaną udzielone zamówienia: Zamówienia będą udzielane na podstawie przeprowadzonych z Wykonawcą negocjacji, przy czym założenia wyjściowe do ustalenia ceny będą wynikały wprost ze złożonej oferty, a ich realizacja na warunkach określonych w umowie i załącznikach do niej.

Jeżeli zamawiający zdecyduje się na udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót – nastąpi to w drodze odrębnej umowy. Zamówienia powyższe przewiduje się w odniesieniu do okresu 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (w trakcie trwania umowy lub po jej zakończeniu) w przypadku pojawienia się konieczności rozszerzenia zakresu podobnych robót do przedmiotu zamówienia
w szczególności: budowa oświetlenia parkowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.

2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.

3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.

4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:

a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie) wykonał w sposób należyty, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie oświetlenia parkowego lub ulicznego, obejmującą ułożenie w ziemi co najmniej 100 m linii kablowej zasilającej oświetlenie parkowe lub uliczne oraz montaż co najmniej 10 słupów oświetleniowych wraz z oprawami.

b) dysponuje lub będzie dysponował na potrzeby realizacji zamówienia osobami zdolnymi do jego wykonania, tj. Kierownikiem budowy (1 osoba):
posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych bez ograniczeń oraz posiadającym minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w sprawowaniu funkcji kierownika budowy.

5. Ocena przesłanek wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia” w oparciu o analizę oświadczenia wykonawcy. Z treści tego dokumentu musi wynikać jednoznacznie, iż wymienione warunki Wykonawca spełnił.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projekcie Umowy stanowiącym załącznik do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-21 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-21 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-20

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamówienie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2026, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja Parku Słowiańskiego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316100-6Instalowanie urządzeń oświetlenia z…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
701 109 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
248 330 zł2 237 678 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 989 348 zł
Źródło próbki
CPV 45316100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
248 330 zł
Mediana
701 109 zł
Górny kwartyl
2 237 678 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 21.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miasto Gorzów Wlkp. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316100-6 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.