„Wykonanie wzmocnienia konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie”
Zamawiający Gmina Bolesław (Bolesław, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie wzmocnienia konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7284, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Małopolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Bolesław |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276257883 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ul. Główna 58 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bolesław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-329 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32 64 24 501 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | boleslaw@gminaboleslaw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gminaboleslaw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8318b264-e897-46ee-817a-76707355cf4a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417521 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00153392 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Wykonanie wzmocnienia konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn | „Wykonanie wzmocnienia konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie”. 2. Zadanie realizowane będzie na podstawie dokumentacji projektowej pn. „Wzmocnienie konstrukcji dachu, ocena stanu technicznego pokrycia dachu, ocieplenia i konstrukcji dachów na poszczególnych segmentach budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie” i zgłoszenia budowy. 3. Zakres przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zadania jest wykonanie wymiany pokrycia dachowego i ocieplenia oraz wzmocnienie konstrukcji nośnej dachów na poszczególnych segmentach budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie, w związku z planowanym montażem paneli fotowoltaicznych. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają załączone do SWZ: - dokumentacja projektowa, - specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), - przedmiar robót, stanowiące Załączniki nr 9 -11 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2026-06-26 do 2026-08-24 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | "DACH-SYSTEM" Mariusz Drej |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6562145238 |
| 4.3.3.) | Ulica | Leśna 5 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Oleszno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 29-105 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 362000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00219222/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność zmiany umowy została spowodowana okolicznościami, których zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, zmiany nie modyfikują ogólnego charakteru umowy, a wzrost ceny nie przekracza 50% pierwotnej wartości umowy. Przyczyną zmiany były roboty dodatkowe związane z koniecznością wykonania dodatkowej podkonstrukcji pod łacenie dachu oraz zastosowania folii pod blachą, a także wymiany rynien PVC na stalowe nad wejściem do "starej" części dydaktycznej budynku. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Opis zamówienia nie uległ zmianie. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 77208,22 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 439208,22 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.