Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach.
Zamawiający Gmina Wiżajny (Wiżajny, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
19 lutego 2026
Termin ofert: 6 marca 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
08 kwietnia 2026
11 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Wiżajny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 790671018 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Szkolna 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wiżajny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 16-407 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 875688049 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 875688049 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | wizajny@su.home.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wizajny.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e86b0675-5ee0-4b92-81fd-afd8c9d73c89 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417142 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00119372 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiżajnach. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. W niniejszym postępowaniu zapisy, o których mowa w art. 100 ustawy Pzp dotyczące sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, nie mają zastosowania. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331110-0 - Instalowanie kotłów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-09-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Budowlana Krzysztof Luto |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8471002304 |
| 4.3.3.) | Ulica | Elizy Orzeszkowej 3/1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Olecko |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 19-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 364746,56 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00188937/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji robót i analizie dokumentacji projektowej stwierdzono konieczność wykonania robót, które nie zostały przewidziane do wykonania w opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Roboty dodatkowe: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 38767,72 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 403514,28 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.