AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania i transport wartości pieniężnych

Zamawiający Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju (Jastrzębie-Zdrój, Śląskie) prowadzi postępowanie „Całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul.…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-ZdrojuJastrzębie-Zdrój, Śląskieopublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 10:00
6d 12h
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Własna grupa interwencyjna wykonawcy20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługą konwojowania wartości pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych.

  • 2

    ZakresZamawiający wymaga wykazania co najmniej dwóch usług całodobowej ochrony osób i mienia w budynku użyteczności publicznej o wartości minimum 300.000,00 zł brutto każda.

  • 3

    ZakresWykonawca musi posiadać ważną koncesję MSWiA na ochronę osób i mienia oraz polisę OC na minimum 500.000,00 zł.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest dzielone na części ani objęte opcjami, a okres realizacji wynosi 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001213270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Staszica 3

1.5.2.)Miejscowość

Jastrzębie-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

44-330

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32)4787404

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrektor@jastrzebie.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jastrzebie.sr.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania i transport wartości pieniężnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417093

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00136553/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Całodobowa ochrona osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zroju przxy ul Staszica 3 oraz transport wartości pienieżnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

//ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia,
która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj
postępowania/konkursy”).
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
6. Sposób sporządzenia i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią
elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w
rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020 poz. 2452), zwane dalej rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, w sprawie
wymagań dla dokumentów elektronicznych. Szczegółowe informacje o środkach technicznych i wymaganiach zostały zamieszczone w dziale X SWZ

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

//ezamowienia.gov.pl/mo-client/notices/edit/ko/ContractNotice/08df0864-afbf-c239-68d1-7000014f33e3/ocds-148610-e0403869-8741-4fb9-b415-bc828737aafd

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Jak w rozdziale XIX SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Jak w rozdziale XIX SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

D.261.3.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju
przy ul. Staszica 3 wraz z zapewnieniem grupy interwencyjnej oraz usługa konwojowania
wartości pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych . Szczegółowy zakres zamówienia oraz wymagania jakościowe określone są w SWZ i załączniku nr 1 do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia

4.2.6.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Własna grupa interwencyjna wykonawcy

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu zostały określone w dziale VII SWZ tj.
Treść oferty - Załącznik Nr 2 do SWZ - musi odpowiadać treści specyfikacji warunków
zamówienia.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w punkcie VII SWZ.
3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące:
a) Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów poprzez wykazanie, że Wykonawca posiada ważną koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydaną na podstawie ustawy z dnia 24 marca 2025 r. ( Dz. U. z 2025r. poz. 532 ) o ochronie osób i mienia .
W przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienia, tj: koncesję
MSWiA na prowadzoną działalność gospodarczą i realizuje usługi ochrony osób i mienia.
b) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej - poprzez wykazanie przez Wykonawcę
posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej
działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 500.000,00 zł.
Przed podpisaniem umowy, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopię polisy
ubezpieczenia wraz z dowodami opłacenia składek, a w przypadku gdyby po lisa obejmowała okres krótszy niż okres realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany
jest do przedłożenia Zamawiającemu (bez wezwania) nowej lub wydłużonej polisy,
nie później niż w terminie 7 dni od daty jej zawarcia.
W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymaganą polisę. Wysokości ubezpieczenia
nie można sumować przedstawiając kilka ubezpieczeń o mniejszych wartościach
Jeżeli wartość ubezpieczenia wyrażona będzie w innej walucie niż PLN, dla potrzeb
sprawdzenia spełnienia warunku, Zamawiający przeliczy podaną przez Wykonawcę wartość
według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP,
obowiązującego na dzień, w którym zostało opublikowane ogłoszenie o zamówieniu
Biuletynie Zamówień Publicznych
Zdolności technicznej lub zawodowej poprzez wykazanie, że:
Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonywał (lub wykonuje) co najmniej dwie usługi całodobowej ochrony osób i mienia. Każda wykazana usługa musi spełniać łącznie następujące warunki:
1) ochrona obiektów odbywała się na zasadach określonych ustawą o ochronie
osób i mienia,
2) ochrona dotyczyła budynku użyteczności publicznej, zdefiniowanego w § 3
pkt. 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w
sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
usytuowanie (t.j. Dz.U. z 2019 poz. 1065)
3) wartość usługi minimum: 300.000,00 zł brutto (jeżeli usługa jest nadal
wykonywana, to podana wartość odnosi się do już wykonanej części),
4) okres wykonywania w sposób ciągły co najmniej 12 miesięcy (lub od co
najmniej 12 miesięcy). W przypadku usług trwających i niezakończonych,
wartość oraz okres dotyczyć musi wykonanych dotychczas usług.
5) usługa świadczona jest na podstawie odrębnej umowy,
6) usługa wykonana była należycie.
W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia warunek ten jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada powyższe doświadczenie.
ii. dysponują osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia tj. minimum 6
osobami. Każda wykazana osoba musi spełniać łącznie następujące warunki:
1. będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia jako obsada na stanowisku
pracownika ochrony,
2. posiada kwalifikację zawodowe: tj: wpisanymi na listę kwalifikowanych
pracowników ochrony fizycznej, zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2025
r. (Dz.U. z 2025 r. poz. 532)
3. jest zatrudniona na umowę o pracę, w ramach której wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie lub minimalne wynagrodzenie za godzinę pracy,
4. posiada zaświadczenie o niekaralności,
5. wykonawca dysponuje lub będzie dysponować grupą interwencyjną zdolną do interwencji z czasem dojazdu do obiektu zamawiającego nie dłuższym niż 10 minut.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykaz środków został określony jak w dziale IX SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz środków został określony jak w dziale IX SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Jak w dziale VII i VIII SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach
określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty na podstawie kryteriów określnych w postanowieniach umowy , której wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 460 815 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 168 698 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 460 815 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastrzębie-Zdrój.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.