AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA SPZOZ W BRZYSKACH

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzyskach (Brzyska, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA SPZOZ W BRZYSKACH”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 927 150 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 10:00
4d 21h
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Deklarowany okres gwarancji jakości i rękojmi35%Klauzula społeczna5%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, instalacja, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji sprzętu medycznego dla SPZOZ w Brzyskach, w tym części 1 obejmującej 1 aparat USG wszechstronny.

  • 2

    RyzykoWykonawca musi wykazać m.in. brak podstaw wykluczenia oraz złożyć przedmiotowe środki dowodowe dla oferowanych urządzeń, a zamawiający dopuszcza produkty równoważne.

  • 3

    ZakresZamówienie dzieli się na 2 części, a część 1 obejmuje 1 szt. aparatu USG z Dopplerem, funkcjami kardio i naczyniowymi oraz funkcją badań jamy brzusznej.

  • 4

    ZakresSprzęt ma być fabrycznie nowy, zgodny z wymaganiami dla wyrobów medycznych, a dostawa obejmuje także transport, rozładunek, montaż, instruktaż i dokumentację.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzyskach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370444457

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

349

1.5.2.)Miejscowość

Brzyska

1.5.3.)Kod pocztowy

38-212

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.7.)Numer telefonu

13 44 60 110

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spzoz_brzyska@op.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spzozbrzyska.bip.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA SPZOZ W BRZYSKACH

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc64a428-4107-4c98-9c1d-861aaf94e261

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00416309/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA SPZOZ W BRZYSKACH

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA SPZOZ W BRZYSKACH w ramach projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” – wniosek nr 09OW/960/II/2026

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dc64a428-4107-4c98-9c1d-861aaf94e261

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje zawarto w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje zawarto w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: 1 Aparat USG wszechstronny 1 szt. – aparat USG z Dopplerem, funkcjami kardio i naczyniowymi oraz funkcją badań jamy brzusznej
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, instalacja, uruchomienie – w zakresie właściwym dla danego urządzenia – oraz przekazanie do eksploatacji sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzyskach.
2. Zakup realizowany jest w ramach projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, dla wniosku SPZOZ w Brzyskach nr 09OW/960/II/2026.
3. Zakres rzeczowy grantu jest listą zamkniętą. Wykonawca nie może zaoferować przedmiotu, który zmieniałby rodzaj pozycji wskazanej w harmonogramie przedsięwzięcia. Dopuszczalne są produkty równoważne spełniające wszystkie minimalne wymagania SWZ i OPZ.
4. Sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny, wolny od wad fizycznych i prawnych, przeznaczony do profesjonalnego użytkowania oraz dopuszczony do obrotu i używania w Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Sprzęt medyczny musi spełniać wymagania właściwe dla wyrobów medycznych, w tym wymagania rozporządzenia (UE) 2017/745 (MDR), o ile dany wyrób podlega temu rozporządzeniu, oraz posiadać wymagane oznakowanie CE i dokumentację w języku polskim.
6. Aparat USG wszechstronny musi dodatkowo odpowiadać wymaganiom właściwym dla świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu zakupu.
7. Dostawa obejmuje wszelkie koszty transportu, rozładunku, wniesienia, montażu, uruchomienia, testów, instruktażu personelu oraz przekazania dokumentacji, jeżeli czynności te są wymagane dla danego przedmiotu.
8. Sprzęt i wyposażenie nabyte ze środków grantu będą zlokalizowane w miejscu udzielania świadczeń związanym z przedsięwzięciem – Ośrodek Zdrowia w Brzyskach, Brzyska 349, 38-212 Brzyska – z zastrzeżeniem przypadków dopuszczonych dokumentami grantowymi.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
• 33100000-1 – Urządzenia medyczne
• 33112200-0 – Aparaty ultrasonograficzne / 33112300-1 – Skanery ultradźwiękowe


Jeżeli opis przedmiotu zamówienia wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów
i urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów(wraz z ofertą), uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie przez Zamawiającego, która będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji „równoważników”.

Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego.
W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie podzielono na 2 części:
Część Nazwa części Zakres podstawowy
1 Aparat USG wszechstronny 1 szt. – aparat USG z Dopplerem, funkcjami kardio i naczyniowymi oraz funkcją badań jamy brzusznej
2 Pozostały sprzęt i wyposażenie medyczne zgodnie z Załącznikiem nr 4

Ponadto Zamawiający obliguje wykonawcę, do zachowania dbałości o środowisko naturalne, poprzez m.in. eliminowanie z użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych, rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych, wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub podlegają procesowi recyklingu, itp.

Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

4.2.6.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33112300-1 - Skanery ultradźwiękowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Deklarowany okres gwarancji jakości i rękojmi

4.3.6.)Waga

35,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzula społeczna

4.3.6.)Waga

5,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pozostały sprzęt i wyposażenie medyczne
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, instalacja, uruchomienie – w zakresie właściwym dla danego urządzenia – oraz przekazanie do eksploatacji sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzyskach.
2. Zakup realizowany jest w ramach projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, dla wniosku SPZOZ w Brzyskach nr 09OW/960/II/2026.
3. Zakres rzeczowy grantu jest listą zamkniętą. Wykonawca nie może zaoferować przedmiotu, który zmieniałby rodzaj pozycji wskazanej w harmonogramie przedsięwzięcia. Dopuszczalne są produkty równoważne spełniające wszystkie minimalne wymagania SWZ i OPZ.
4. Sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny, wolny od wad fizycznych i prawnych, przeznaczony do profesjonalnego użytkowania oraz dopuszczony do obrotu i używania w Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Sprzęt medyczny musi spełniać wymagania właściwe dla wyrobów medycznych, w tym wymagania rozporządzenia (UE) 2017/745 (MDR), o ile dany wyrób podlega temu rozporządzeniu, oraz posiadać wymagane oznakowanie CE i dokumentację w języku polskim.

7. Dostawa obejmuje wszelkie koszty transportu, rozładunku, wniesienia, montażu, uruchomienia, testów, instruktażu personelu oraz przekazania dokumentacji, jeżeli czynności te są wymagane dla danego przedmiotu.
8. Sprzęt i wyposażenie nabyte ze środków grantu będą zlokalizowane w miejscu udzielania świadczeń związanym z przedsięwzięciem – Ośrodek Zdrowia w Brzyskach, Brzyska 349, 38-212 Brzyska – z zastrzeżeniem przypadków dopuszczonych dokumentami grantowymi.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ.

Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
• 33100000-1 – Urządzenia medyczne
• 33123200-0 – Urządzenia do elektrokardiografii
• 33190000-8 – Różne urządzenia i produkty medyczne


Jeżeli opis przedmiotu zamówienia wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów
i urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów(wraz z ofertą), uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie przez Zamawiającego, która będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji „równoważników”.

Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego.
W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający jest obowiązany wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie podzielono na 2 części:
Część Nazwa części Zakres podstawowy
1 Aparat USG wszechstronny 1 szt. – aparat USG z Dopplerem, funkcjami kardio i naczyniowymi oraz funkcją badań jamy brzusznej
2 Pozostały sprzęt i wyposażenie medyczne zgodnie z Załącznikiem nr 4

Ponadto Zamawiający obliguje wykonawcę, do zachowania dbałości o środowisko naturalne, poprzez m.in. eliminowanie z użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych, rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych, wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub podlegają procesowi recyklingu, itp.

Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

4.2.6.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33123200-0 - Urządzenia do elektrokardiografii

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Deklarowany okres gwarancji jakości i rękojmi

4.3.6.)Waga

35,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzula społeczna

4.3.6.)Waga

5,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale II podrozdziale 9 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunek/warunki udziału
w postępowaniu dotyczący/-e:

1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym t.j.:
- Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku;
2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,o ile wynika to z odrębnych przepisów:
- Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku;
3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
- Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku;
4)zdolności technicznej lub zawodowej t.j.:
- Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku;

3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej - dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.

Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów,
w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
W przypadku posługiwania się przez wykonawcę cudzym potencjałem, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentu, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
2) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2023 poz. 1689 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 8 do SWZ;

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku:
a) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty zgodnie z załączonym wzorem do SWZ.
(Wzór oświadczenia ZAŁ NR 7).
b) Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
c) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy. (Wzór oświadczenia ZAŁ NR 5)
d) Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia brak podstaw wykluczenia wykazuje każdy z Wykonawców odrębnie. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia może wykazać brak podstaw wykluczenia odpowiednim certyfikatem potwierdzającym udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w zakresie objętym tym certyfikatem. Jeżeli certyfikat złożony przez danego Wykonawcę nie obejmuje wszystkich wymaganych podstaw wykluczenia, Wykonawca ten składa podmiotowe środki dowodowe w zakresie nieobjętym certyfikatem.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zawarto w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-08

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

cena i okres gwarancji i rękojmi.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
927 150 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 282 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 004 095 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
927 150 zł
Górny kwartyl
2 282 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzyskach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzyska.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 (Urządzenia medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.