AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego (Wrocław, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań…”. Termin składania ofert upływa 23 września 2026, 10:00. Wadium: 6000 zł.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
6000 zł
Termin składania ofert
23 września 2026, 10:00
21d 10h
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 23 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 23 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Okres gwarancji 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

  • 4

    RyzykoWadium: 6 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000289012

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Borowska 213

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-556

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

maciej.polanski@usk.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.usk.wroc.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e50135fc-5d7e-4a29-a2b9-79e9faa2f178

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416913

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00083506/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.41 Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737
2. Zamawiający wymaga, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.242.376.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego, dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym tzn.
• Wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów tzn.
ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej tzn.
ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
4) zdolności technicznej lub zawodowej tzn.
a) w zakresie zdolności technicznej wykażą, że:
• Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej jedno zamówienie polegające na wykonaniu robót objętych postępowaniem, tj. remoncie, budowie, przebudowie lub rozbudowie czynnego obiektu szpitalnego lub innego obiektu użyteczności publicznej
wraz z wykonaniem robót towarzyszących oraz instalacji elektrycznej oświetlenia o wartości robót nie mniejszej niż 500 000,00 zł brutto [słownie: pięćset tysięcy 00/100];
b) Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli ustanowi do kierowania pracami:

• KIEROWNIKA ROBÓT posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami objętymi niniejszym postępowaniem bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, legitymującego się minimum 5 – letnim doświadczeniem (licząc od daty wpisu na listę członków danej izby) w kierowaniu robotami budowlanymi, w tym w kierowaniu przynajmniej jedną robotą budowlaną, remontem, budową, przebudową czy rozbudową czynnego obiektu szpitalnego lub innego obiektu użyteczności publicznej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wniesienie wadium 1) Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 6 000,00 PLN (słownie złotych

sześć tysięcy 00/100) przed upływem terminu składania ofert. 2) Wadium może być wniesione w: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572). 3) Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Bank Gospodarstwa Krajowego nr rachunku 26 1130 1033 0018 8007 3520 0010, z dopiskiem na przelewie: „Wadium w postępowaniu nr DZP.242.376.2026 na przebudowę pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej”. 4) Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej, jako ostateczny termin składania ofert). 5) Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej – dokument potwierdzający dokonanie przelewu wadium został załączony do oferty; 6) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 7) Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 8) Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna musi posiadać ważność, co najmniej do końca terminu związania wykonawcy złożoną przez niego ofertą. 9) Wadium złożone w formie innej niż pieniężna musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w art. 98 ust. 6 ustawy pzp. 10) Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa powinna być nieodwołalna i bezwarunkowa oraz płatna na pierwsze żądanie. 2. Zwrot wadium 1) Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 2) Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 3) Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy pzp. 4) Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 5) Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem
nieważności, w przypadkach przewidzianych w Umowie lub po spełnieniu przesłanek przewidzianych
w art. 454-455 PZP.
2. Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, taka zmiana Umowy oraz wprowadzenie do niej takich postanowień, które byłyby niekorzystne dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu
należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że
zachodzi jedna z przesłanek, o których mowa w art. 455 PZP.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której
dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach i na następujących warunkach:
1. zmiana terminu realizacji Umowy (art. 455 ust. 1 pkt 1 PZP):
a) w sytuacji wystąpienia Siły Wyższej, uniemożliwiającej lub istotnie utrudniającej wykonanie
prac w terminie. Termin realizacji Umowy może ulec przedłużeniu o czas trwania Siły
Wyższej i czas niezbędny do usunięcia jej skutków, nie dłużej jednak niż łącznie o 60
(sześćdziesiąt) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Przedmiotu Umowy.
Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego o zaistnieniu Siły
Wyższej. Jeżeli czas występowania Siły Wyższej przekracza 60 (sześćdziesiąt) Dni, Strony
mogą rozwiązać Umowę za porozumieniem,
b) w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (gospodarczych, politycznych,
społecznych, atmosferycznych itp.), niezależnych od żadnej ze Stron, które w bezpośredni
sposób wpłyną na okoliczności realizacji Umowy (np. przerwy w dostawach kluczowych
materiałów lub urządzeń, w tym komponentów klimatyzacyjno-wentylacyjnych). Termin
realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom,
jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu
wykonania Umowy,
c) w przypadku wystąpienia trudności organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem
Zamawiającego (np. prowadzenie innych prac remontowych w bezpośrednim sąsiedztwie
przebudowywanych pomieszczeń, planowane przez Zamawiającego wyłączenia instalacji
lub niemożność prowadzenia głośnych prac z uwagi na stan pacjentów na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej), które w bezpośredni sposób wpłyną na
okoliczności realizacji Przedmiotu Umowy. Termin realizacji może ulec zmianie o czas
niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
d) w przypadku wystąpienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności
nieterminowego przekazania danych lub dokumentów. Termin realizacji może ulec zmianie
o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 30
(trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
e) w przypadku konieczności wykonania dodatkowej Dokumentacji Technicznej lub analiz,
nieobjętych Przedmiotem Umowy, a niezbędnych do prawidłowego wykonania Przedmiotu
Umowy. Termin realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym
okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 45 (czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-23 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-23 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-22

Sekcja 9

Pozostałe informacje

3. Zatrzymanie wadium
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli:
a) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności,
o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp (JEDZ), innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę, jako najkorzystniejszej;
b) wykonawca, którego oferta została wybrana:
 odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana.
Zmiany UMOWY, cd.:
f) w przypadku nałożenia przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej lub
inny organ opiniujący, w drodze postanowienia lub wezwania, obowiązku usunięcia
nieprawidłowości, uzupełnienia braków lub dokonania korekt w Dokumentacji Technicznej.
Termin realizacji Umowy może ulec zmianie o czas niezbędny do wprowadzenia
wymaganych zmian przez projektanta, uzyskania ponownych uzgodnień (jeśli będą
wymagane) oraz o czas niezbędny na ponowną ocenę wniosku lub zgłoszenia przez organ,
pod warunkiem, że nałożenie powyższego obowiązku nie wynikało z przyczyn, za które
odpowiedzialność ponosi Wykonawca (w szczególności z błędnego wypełnienia wniosku lub
dołączenia niewłaściwych załączników), jednak nie dłużej niż łącznie o 60 (sześćdziesiąt)
Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
g) w przypadku wstrzymania Robót Budowlanych przez Zamawiającego z przyczyn nie leżących
po stronie Wykonawcy. Termin realizacji może ulec zmianie o okres wstrzymania Robót Budowlanych, jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
h) w przypadku zwłoki Zamawiającego w przekazaniu Wykonawcy terenu budowy. Termin
realizacji może ulec zmianie o okres trwania opóźnienia, jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
i) w przypadku natrafienia podczas wykonywania Robót Budowlanych na
niezinwentaryzowane lub błędnie zinwentaryzowane w dokumentacji przekazanej przez
Zamawiającego instalacje, sieci lub urządzenia (w szczególności w obrębie podłóg,
szachtów instalacyjnych, ścian i sufitów podwieszanych budynku FB), co będzie skutkowało
koniecznością wstrzymania prac lub zmiany Dokumentacji Technicznej. Termin realizacji
może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 45 (czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
j) w przypadku konieczności wykonania Robót Budowlanych dodatkowych lub zamiennych,
niezbędnych do prawidłowego wykonania Przedmiotu Umowy, w tym również Robót
Budowlanych dodatkowych lub zamiennych wynikających z konieczności wdrożenia zmian
w Dokumentacji Technicznej nałożonych, w drodze postanowienia lub wezwania, przez
właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej lub inny organ opiniujący.
Termin realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny na wykonanie tych robót, jednak nie dłużej niż łącznie o 45 (czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 23.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Tak. Wadium określono na 6000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.