Odnawialne źródła energii w budynkach uzyteczności publicznej na terenie gminy Krzanowice i gminy Rudnik
Zamawiający Gmina Rudnik (Rudnik, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odnawialne źródła energii w budynkach uzyteczności publicznej na terenie gminy Krzanowice…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=330, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca - Zmiana ogłoszenia
02 września 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Rudnik |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276258523 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kozielska1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rudnik |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-411 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gmina-rudnik.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gmina-rudnik.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f5a8d42f-990f-46af-9b71-e35b94a31703 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00416868 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 304099-2026 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Krzanowice i Gminy Rudnik |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odnawialne źródła energii w budynkach uzyteczności publicznej na terenie gminy Krzanowice i gminy Rudnik |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego pn."Odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Krzanowice i Gminy Rudnik .Zadanie polegało na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy,montażu i uruchomieniu instalacji : pomp ciepła,fotowoltaicznych i magazynów energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Rudnik. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 42511110-5 - Pompy grzewcze |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych 44112410-5 - Konstrukcje dachowe 09332000-5 - Instalacje słoneczne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45312310-3 - Ochrona odgromowa 45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego 45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71314100-3 - Usługi elektryczne 71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne 71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych 71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-20 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Energetyka Solarna ENSOL Spółka z o.o |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6391929529 |
| 4.3.3.) | Ulica | Piaskowa 11 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Racibórz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 47-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1596982,81 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026-OJS085-00304099-2-26 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1571431,08 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
'Termin wykonania umowy do 80 dni od dnia podpisania umowy tj. do dnia 20.07.2026r. "
ust.2 umowy brzmi :
"Za termin wykonania zamówienia strony uznają zgłoszenie gotowości odbioru wraz z kompletem dokumentów wymaganych do odbioru, w tym z potwierdzeniem złożenia/przekazania wniosku do operatora sieci do przyłączenia instalacji do sieci oraz uruchomieniem instalacji".
W protokole. z dnia 03.08.2026r. dot. odbioru końcowego i przekazania do użytkowania komisja odbiorowa ,stwierdziła
,że Wykonawca zakończył realizację przedmiotu umowy z opóźnieniem wynoszącym 8 dni w stosunku do terminu umownego ( umowny termin wykonania zamówienia : 20.07.2026r., termin skutecznego dokonania zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego przedmiotu zamówienia : 28.07.2026r.
W związku z powyższym zamawiający naliczył kary umowne w kwocie 25.551,73 zł brutto zgodnie paragrafem 13 ust.1 pkt 1 ) lit a) umowy nr ZP.272.5.2026 z dnia 29.04.2026r.
Komisja odbiorowa w dniu 03.08.2026r uznała przedmiot umowy za wykonany.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →