Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków–Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Gmina Dąbrówka (Dąbrówka, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 czerwca 2024
Termin ofert: 28 czerwca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 lipca 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA DĄBRÓWKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 550667971 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Tadeusza Kościuszki 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dąbrówka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-252 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@dabrowka.net.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://dabrowka.net.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8840edab-297a-11ef-b373-0e435a8a43bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00416830 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00365628 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków–Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest poprawa stanu dróg gminnych w gminie Dąbrówka - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kołaków – Sokołówek-Teodorów, w formule zaprojektuj i wybuduj, objętego dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład Inwestycja przewiduje wykonanie przebudowy, rozbudowy drogi gminnej klasy D ul. Walecznych i ul. Uroczej o długości 2 060 m, wraz ze skrzyżowaniami i drogami wewnętrznymi. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-11-28 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „Czystość” Spółka Jawna |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1250002288 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wołomin |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7898793,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00423467/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 5 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | opóźnienie w wydaniu decyzji środowiskowej z przyczyn leżących po stronie RDOŚ (wydana dopiero 20 stycznia 2025 r.), |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminów etapów 3-7 wykonania zamówienia bez zmiany terminu końcowego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | opóźnienie w wydaniu decyzji środowiskowej z przyczyn leżących po stronie RDOŚ (wydana dopiero 20 stycznia 2025 r.), |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu wykonania umowy do dnia 26.06.2026 r. oraz zmiana terminów etapów 4-6 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | sytuacja geopolityczna związana z konfliktem zbrojnym na Bliskim Wschodzie, która spowodowała zakłócenia w łańcuchach dostaw paliw, problemy z terminowymi dostawami asfaltu oraz utrudnienia w transporcie materiałów; |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu wykonania umowy do dnia 15.07.2026 r. oraz zmiana terminów etapów 4-6 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z ustaleniem zakresu prac dodatkowych Zamawiający podjął działania zmierzające do zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych do ich realizacji, w tym wystąpił o zwiększenie Promesy Inwestycyjnej udzielonej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na dzień sporządzenia niniejszej notatki procedura związana ze zwiększeniem wysokości promesy nie została jeszcze zakończona. W celu zapewnienia ciągłości realizacji zadania, utrzymania obowiązywania umowy oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy zachodzi konieczność dokonania zmiany terminu realizacji umowy do dnia 14 sierpnia lipca 2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu wykonania umowy do dnia 14.08.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji inwestycji ujawniła się konieczność wykonania robót wykraczających poza zakres podstawowy zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu wykonania umowy do dnia 31.08.2026 r. , zmiana wartości wynagrodzenia o kwotę 497 937,67 zł |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 497937,67 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8396731,57 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.