Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny

Zamawiający Gmina Łopiennik Górny (Łopiennik Górny, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Łopiennik GórnyŁopiennik Górny, Lubelskie (powiat Krasnostawski →)opublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łopiennik Górny

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110197948

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łopiennik Nadrzeczny 3A

1.4.2.)Miejscowość

Łopiennik Górny

1.4.3.)Kod pocztowy

22-351

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@lopiennikgorny.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uglopiennikgorny.bip.e-zeto.eu/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-219039c8-9250-4510-a08d-12ece7284e35

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416823

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00121938

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny od km 0+000 do km 1+350”.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje Rozbudowę drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny. Rozbudowa obejmuje odcinek drogi publicznej o długości 1 350 m. Początek trasy rozbudowywanego odcinka zlokalizowano w km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L. Koniec rozbudowywanego odcinka zlokalizowano w km 1+350. Zakres robót drogowych obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze,
- wymiana konstrukcji nawierzchni i likwidacja przełomów,
- poszerzenia,
- wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni,
- wykonanie poboczy i zjazdów,
- oznakowanie pionowe,
- roboty wykończeniowe,
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- obsługa geodezyjna.
Parametry drogi po rozbudowie: nawierzchnia wykonana w technologii betonu asfaltowego, jednopasmowa, szerokość jezdni na odcinku od km 0+000 do km 0+750 wynosi 5,50 m (2 pasy ruchu po 2,75 m każdy), szerokość jezdni na odcinku od km 0+750 do km 1+350 wynosi 5,00 m (2 pasy ruchu po 2,50 m każdy), pobocza o szerokości 0,75 m umocnione mieszanką kruszywa niezwiązanego oraz wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu.
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty:
1) dokumentacje projektowe,
UWAGA: Załączona dokumentacja projektowa obejmuje „Rozbudowę drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny” o długości 2 050 m (od km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L do km 2+050 na granicy Powiatu Krasnostawskiego i Powiatu Świdnickiego). Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem został ograniczony do I etapu rozbudowy drogi gminnej Nr 109636L w miejscowości Nowiny i dotyczy odcinka zlokalizowano od km 0+000 na krawędzi jezdni drogi powiatowej Nr 3117L do km 1+350.
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej oraz STWiORB.
4.4. Poza zakresem robót budowlanych opisanych w/w dokumentacji, przedmiotem zamówienia są roboty i czynności związane z:
- budową, utrzymaniem i rozbiórką zaplecza budowy,
- utrzymaniem istniejących dróg i parkingów w stanie nie naruszonym,
- zatrudnieniem kierownika budowy,
- oznakowaniem robót,
- zabezpieczeniem i ochroną placu budowy,
- uporządkowaniem placu budowy po zakończeniu robót,
- zabezpieczeniem mienia zgromadzonego na placu budowy,
- wykonaniem innych robót i czynności, które były do przewidzenia na etapie przygotowywania oferty, wynikających z przepisów Prawa budowlanego i sztuki budowlanej.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

922-22-95-093

4.3.4.)Miejscowość

Zamość

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

887171,26 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00197932/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-24

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

887171,26 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łopiennik Górny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łopiennik Górny.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.