Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
7 ofertodrzucone: 7
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa

Zamawiający Miasto Łuków (Łuków, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa kruszywa”. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miasto ŁukówŁuków, Lubelskie (powiat Łukowski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 246 764 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~6,8 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert. Odrzucono 7 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ŁUKÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030289885

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Łuków

1.5.3.)Kod pocztowy

21-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

25 798 27 35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdm@um.lukow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.e-zdm.lukow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-45823200-b5f6-4561-8828-78ec95164e75

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-45823200-b5f6-4561-8828-78ec95164e75

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416820

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

213540,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa kruszywa naturalnego łamanego o uziarnieniu 0/31,5 mm w ilości 1 820 t na potrzeby realizacji zadań inwestycyjnych oraz na potrzeby realizacji innych zadań na drogach gminnych miasta Łuków.
2. Wymagania dotyczące kruszywa:
- uziarnienie: 0/31,5 mm,
- kruszywo naturalne łamane,
- zgodność z normą PN-EN 13242,
- minimum gatunek 2, klasa II,
- kruszywo nie może pochodzić ze skał osadowych,
- kruszywo powinno być wolne od gliny, humusu, zanieczyszczeń organicznych, elementów metalowych oraz innych zanieczyszczeń.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 2 Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
W przedmiotowym postępowaniu złożono 7 ofert. Po przeprowadzeniu badania ofert, skierowaniu do wykonawców wezwań do wyjaśnienia treści ofert w zakresie wymagającym wyjaśnienia, analizie otrzymanych odpowiedzi i dokumentów oraz przeprowadzeniu czynności związanych z przedłużeniem terminu związania ofertą Zamawiający ustalił, że wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu: cztery oferty z uwagi na zaoferowanie kruszywa dolomitowego pochodzącego ze skał osadowych, dwie oferty z uwagi na niewyrażenie pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą oraz jedna oferta z uwagi na niezgodność oferowanego materiału z wymaganiem dotyczącym pochodzenia kruszywa, ustaloną na podstawie całokształtu dokumentacji i niewyjaśnionej rozbieżności dotyczącej charakterystyki petrograficznej materiału.
Wobec odrzucenia wszystkich ofert zachodzi obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 764 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 363 zł457 336 zł
Rozstęp międzykwartylowy
283 973 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 363 zł
Mediana
246 764 zł
Górny kwartyl
457 336 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Łuków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łuków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.