Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa altan turystyczno-rekreacyjnych w miejscowościach Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia i Wola Żulińska

Zamawiający Gmina Łopiennik Górny (Łopiennik Górny, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa altan turystyczno-rekreacyjnych w miejscowościach Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Łopiennik GórnyŁopiennik Górny, Lubelskie (powiat Krasnostawski →)opublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 849 512 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łopiennik Górny

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110197948

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łopiennik Nadrzeczny 3A

1.4.2.)Miejscowość

Łopiennik Górny

1.4.3.)Kod pocztowy

22-351

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@lopiennikgorny.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uglopiennikgorny.bip.e-zeto.eu/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e9e3633-fdaf-4726-8ac5-6adbe2a012eb

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416787

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00243717

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa altan turystyczno-rekreacyjnych w miejscowościach Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia i Wola Żulińska

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa altan turystyczno-rekreacyjnych w miejscowościach Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia i Wola Żulińska”.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie trzech altan zlokalizowanych w miejscowościach: Łopiennik Dolny, Łopiennik Dolny Kolonia i Wola Żulińska. We wszystkich lokalizacjach przewiduje się altanę o tej samej konstrukcji, wymiarach i technologii wykonania. Projektowana altana jest obiektem małej architektury, wolnostojącym, o konstrukcji drewnianej i dachu dwuspadowym. Altana oparta jest na siatce 6 słupów konstrukcyjnych, nawierzchnia pod altaną wykonana z kostki betonowej. Rzut zewnętrzny altany wynosi ok. 5,20 × 3,50 m, co odpowiada powierzchni zabudowy ok. 18,2 m². Altany zostaną wyposażone w stoły i ławy oraz lampy solarne LED (lampa solarna min. 300W, z czujnikiem zmierzchu i ruchu, z osobnym panelem i pilotem).
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty:
1) dokumentacje projektowe,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej oraz STWiORB.
4.4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii, decyzji.
4.5. Poza zakresem robót budowlanych opisanych w/w dokumentacji, przedmiotem zamówienia są roboty i czynności związane z:
- budową, utrzymaniem i rozbiórką zaplecza budowy,
- utrzymaniem istniejących dróg i parkingów w stanie nie naruszonym,
- zatrudnieniem kierownika budowy,
- oznakowaniem robót,
- zabezpieczeniem i ochroną placu budowy,
- uporządkowaniem placu budowy po zakończeniu robót,
- zabezpieczeniem mienia zgromadzonego na placu budowy,
- wykonaniem innych robót i czynności, które były do przewidzenia na etapie przygotowywania oferty, wynikających z przepisów Prawa budowlanego i sztuki budowlanej.

3.9.)Główny kod CPV

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

GR Development Group Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7123434254

4.3.4.)Miejscowość

Krasnystaw

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

231530,91 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00312036/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

231530,91 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211320-8Roboty budowlane w zakresie altan
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łopiennik Górny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łopiennik Górny.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45211320-8 (Roboty budowlane w zakresie altan). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.