Usługa wykonywania badań laboratoryjnych - ZP/TP-13/26
Zamawiający Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Usługa wykonywania badań laboratoryjnych - ZP/TP-13/26”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 7 września 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
01 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BIAŁYMSTOKU |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000293829 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. M. Curie-Skłodowskiej 23 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białystok |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 15-950 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL841 - Białostocki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@rckik.bialystok.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.rckik.bialystok.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00416641 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00402145 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonywania badań laboratoryjnych: 1. Alfa-1-fetoproteina (AFP) w ilości 50 badań 2. Antygen 15-3 w ilości 30 badań 3. Antygen CA 125 w ilości 50 badań 4. Antygen CA 19-9 w ilości 50 badań 5. Antygen karcynoembrionalny (CEA) w ilości 50 badań 6. Antygen PSA wolny w ilości 150 badań 7. Antygen swoisty dla stercza (PSA) w ilości 400 badań 8. HE4 w ilości 10 badań 9. Test ROMA (HE+CA 125) w ilości 50 badań 10. Dehydrogenaza mleczanowa (LDH) w ilości 250 badań 11. Gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP) w ilości 600 badań 12. Lipaza w ilości 350 badań 13. Amylaza w ilości 350 badań 14. Fosfataza alkaliczna (ALP) w ilości 600 badań 15. Kinaza fosfokreatynowa - izoenzym sercowy (CK-MB) w ilości 25 badań 16. Kinaza fosfokreatynowa (CK) w ilości 50 badań 17. Bilirubina całkowita, pośrednia i bezpośrednia w ilości 100 badań 18. Dehydroepiandrosteron DHEA-S w ilości 350 badań 19. Kortyzol w ilości 500 badań 20. Hormon ACTH w ilości 50 badań 21. Hormon folikulotropowy (FSH) w ilości 500 badań 22. Hormon luteinizujący (LH) w ilości 500 badań 23. Estradiol w ilości 600 badań 24. Progesteron w ilości 500 badań 25. Prolaktyna w ilości 500 badań 26. Testosteron całkowity w ilości 600 badań 27. Parathormon w ilości 30 badań 28. Gonadotropina kosmówkowa podjednostka beta (β-HCG) w ilości 80 badań 29. Ferrytyna w ilości 800 badań 30. Kwas foliowy w ilości 600 badań 31. Witamina B12 w ilości 600 badań 32. Homocysteina w ilości 400 badań 33. Hemoglobina glikowana (HbA1C) w ilości 200 badań 34. Hormon wzrostu (GH) w ilości 20 badań 35. Immunoglobulina G (IgG) w ilości 30 badań 36. Immunoglobulina A (IgA) w ilości 30 badań 37. Immunoglobulina E (IgE) w ilości 30 badań 38. Immunoglobulina M (IgM) w ilości 30 badań 39. Magnez w ilości 400 badań 40. Wapń całkowity w ilości 350 badań 41. Fosforan nieorganiczny w ilości 50 badań 42. Mikroalbuminuria w moczu w ilości 5 badań 43. Odczyn antystreptolizynowy (ASO) – badanie ilościowe w ilości 30 badań 44. Odczyn Waaler-Rose'go - badanie półilościowe w ilości 5 badań 45. Prokalcytonina w ilości 10 badań 46. Troponina I w ilości 20 badań 47. Proteinogram (rozdział elektroforetyczny białek surowicy) w ilości 50 badań 48. Przeciwciała anty-Tg (tyreoglobulina) w ilości 350 badań 49. Przeciwciała anty-TPO (peroksydaza tarczycowa) w ilości 350 badań 50. Przeciwciała TRAB-przeciwciała przeciwko receptorowi TSH w surowicy w ilości 60 badań 51. Żelazo - Utajona zdolność wiązania (UIBC) w ilości 200 badań. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonywania badań laboratoryjnych: 1. Alfa-1-fetoproteina (AFP) w ilości 50 badań 2. Antygen 15-3 w ilości 30 badań 3. Antygen CA 125 w ilości 50 badań 4. Antygen CA 19-9 w ilości 50 badań 5. Antygen karcynoembrionalny (CEA) w ilości 50 badań 6. Antygen PSA wolny w ilości 150 badań 7. Antygen swoisty dla stercza (PSA) w ilości 400 badań 8. HE4 w ilości 10 badań 9. Test ROMA (HE+CA 125) w ilości 50 badań 10. Dehydrogenaza mleczanowa (LDH) w ilości 250 badań 11. Gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP) w ilości 600 badań 12. Lipaza w ilości 350 badań 13. Amylaza w ilości 350 badań 14. Fosfataza alkaliczna (ALP) w ilości 600 badań 15. Kinaza fosfokreatynowa - izoenzym sercowy (CK-MB) w ilości 25 badań 16. Kinaza fosfokreatynowa (CK) w ilości 50 badań 17. Bilirubina całkowita, pośrednia i bezpośrednia w ilości 100 badań 18. Dehydroepiandrosteron DHEA-S w ilości 350 badań 19. Kortyzol w ilości 500 badań 20. Hormon ACTH w ilości 50 badań 21. Hormon folikulotropowy (FSH) w ilości 500 badań 22. Hormon luteinizujący (LH) w ilości 500 badań 23. Estradiol w ilości 600 badań 24. Progesteron w ilości 500 badań 25. Prolaktyna w ilości 500 badań 26. Testosteron całkowity w ilości 600 badań 27. Parathormon w ilości 30 badań 28. Gonadotropina kosmówkowa podjednostka beta (β-HCG) w ilości 80 badań 29. Ferrytyna w ilości 800 badań 30. Kwas foliowy w ilości 600 badań 31. Witamina B12 w ilości 600 badań 32. Homocysteina w ilości 400 badań 33. Hemoglobina glikowana (HbA1C) w ilości 200 badań 34. Hormon wzrostu (GH) w ilości 20 badań 35. Immunoglobulina G (IgG) w ilości 30 badań 36. Immunoglobulina A (IgA) w ilości 30 badań 37. Immunoglobulina E (IgE) w ilości 30 badań 38. Immunoglobulina M (IgM) w ilości 30 badań 39. Magnez w ilości 400 badań 40. Wapń całkowity w ilości 350 badań 41. Fosforan nieorganiczny w ilości 50 badań 42. Mikroalbuminuria w moczu w ilości 5 badań 43. Odczyn antystreptolizynowy (ASO) – badanie ilościowe w ilości 30 badań 44. Odczyn Waaler-Rose'go - badanie półilościowe w ilości 5 badań 45. Prokalcytonina w ilości 10 badań 46. Troponina I lub Hs Troponina I w ilości 20 badań 47. Proteinogram (rozdział elektroforetyczny białek surowicy) w ilości 50 badań 48. Przeciwciała anty-Tg (tyreoglobulina) w ilości 350 badań 49. Przeciwciała anty-TPO (peroksydaza tarczycowa) w ilości 350 badań 50. Przeciwciała TRAB-przeciwciała przeciwko receptorowi TSH w surowicy w ilości 60 badań 51. Żelazo - Utajona zdolność wiązania (UIBC) w ilości 200 badań. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 6) Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonywania badań laboratoryjnych: 1. Przeciwciała anty-Borelia IgG (borelioza) w ilości 100 badań 2. Przeciwciała anty-Borelia IgM (borelioza) w ilości 100 badań 3. Przeciwciała anty-Chlamydia pneumoniae IgA w ilości 100 badań 4. Przeciwciała anty-Chlamydia pneumoniae IgG w ilości 100 badań 5. Przeciwciała anty-Chlamydia trachomatis IgG w ilości 40 badań 6. Przeciwciała anty-Chlamydia trachomatis IgM w ilości 40 badań 7. Przeciwciała anty-Krztusiec IgA w ilości 100 badań 8. Przeciwciała anty-Krztusiec IgG w ilości 100 badań 9. Przeciwciała anty-Mycoplasma IgG w ilości 150 badań 10. Przeciwciała anty-Mycoplasma IgM w ilości 150 badań 11. Przeciwciała anty-Giardia intestinalis (lamblie) IgM w surowicy w ilości 50 badań 12. Przeciwciała anty-Giardia intestinalis (lamblie) IgG w surowicy w ilości 50 badań 13. Przeciwciała anty-Helicobacter pylori IgA w ilości 50 badań 14. Przeciwciała anty-Helicobacter pylori IgG w ilości 50 badań 15. Przeciwciała przeciw mononukleozie zakaźnej - test aglut. w ilości 40 badań 16. Przeciwciała przeciw gliście ludzkiej w ilości 30 badań 17. Toxocaroza IgG w ilości 15 badań. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonywania badań laboratoryjnych: 1. Przeciwciała anty-Borelia IgG (borelioza) w ilości 100 badań 2. Przeciwciała anty-Borelia IgM (borelioza) w ilości 100 badań 3. Przeciwciała anty-Chlamydia pneumoniae IgA w ilości 100 badań 4. Przeciwciała anty-Chlamydia pneumoniae IgG w ilości 100 badań 5. Przeciwciała anty-Chlamydia trachomatis IgG w ilości 40 badań 6. Przeciwciała anty-Chlamydia trachomatis IgM w ilości 40 badań 7. Przeciwciała anty-Krztusiec IgA w ilości 100 badań 8. Przeciwciała anty-Krztusiec IgG w ilości 100 badań 9. Przeciwciała anty-Mycoplasma IgG lub Przeciwciała przeciwko Mycoplasma pneumoniae IgG w ilości 150 badań 10. Przeciwciała anty-Mycoplasma IgM lub Przeciwciała przeciwko Mycoplasma pneumoniae IgM w ilości 150 badań 11. Przeciwciała anty-Giardia intestinalis (lamblie) IgM w surowicy lub Giardia lamblia IgM w surowicy w ilości 50 badań 12. Przeciwciała anty-Giardia intestinalis (lamblie) IgG w surowicy lub Giardia lamblia IgG w surowicy w ilości 50 badań 13. Przeciwciała anty-Helicobacter pylori IgA w ilości 50 badań 14. Przeciwciała anty-Helicobacter pylori IgG w ilości 50 badań 15. Przeciwciała przeciw mononukleozie zakaźnej - test aglut. lub Mononukleoza zakaźna, jakościowo-inna metoda w ilości 40 badań 16. Przeciwciała przeciw gliście ludzkiej IgG w ilości 30 badań 17. Toxocaroza IgG w ilości 15 badań. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-04 11:00 Po zmianie: 2026-09-07 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-04 12:00 Po zmianie: 2026-09-07 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-03 Po zmianie: 2026-10-06 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.