AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW - CAŁODOBOWO - DLA PACJENTÓW SPZOZ MIĘDZYCHÓD

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie (Międzychód, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW - CAŁODOBOWO - DLA PACJENTÓW SPZOZ MIĘDZYCHÓD”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 09:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 09:30
5d 4h
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%TERMIN PŁATNOŚCI20%CZAS DOSTAWY POSIŁKÓW20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 09:30
  2. Zmiana ogłoszenia

    01 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przygotowanie i dostawa posiłków całodobowo dla pacjentów SPZOZ Międzychód, z obsługą żywienia zbiorowego w ochronie zdrowia przez wszystkie dni tygodnia.

  • 2

    ZakresWykonawca musi posiadać OC na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 zł oraz wykazać co najmniej 2 usługi przygotowywania i dostawy posiłków całodobowo dla szpitali o łącznej wartości 500.000,00 zł netto każda, a także dysponować wskazanymi osobami, sprzętem transportowym i kuchnią spełniającą HACCP.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje opcję zwiększenia ilości do 20% wartości zamówienia podstawowego, a realizacja trwa do 2027-09-30.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje przygotowywanie i gotowanie posiłków, dostawę gotowych posiłków, sztućców i naczyń jednorazowych, transport do kuchenek oddziałowych, mycie i dezynfekcję naczyń oraz odbiór, wywóz i utylizację odpadów.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Nowa Borowianka przy 3 ofertach.
  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 57% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,7 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000310249

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna 10

1.5.2.)Miejscowość

Międzychód

1.5.3.)Kod pocztowy

64-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

957482011

1.5.8.)Numer faksu

957482711

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@spzoz-miedzychod.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spzoz-miedzychod.com.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW - CAŁODOBOWO - DLA PACJENTÓW SPZOZ MIĘDZYCHÓD

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4687a4a9-a971-41c5-b865-a91dfc0db0b9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416600

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062940/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW - CAŁODOBOWO - DLA PACJENTÓW SPZOZ MIĘDZYCHÓD

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.spzoz-miedzychod.com.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (np. zadawanie pytań, uzupełnianie oświadczeń lub dokumentów na wezwanie zamawiającego) odbywa się elektronicznie za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz-miedzychod

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami,
w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez system zapewniający obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej Systemem.
3. System jest dostępny pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz-miedzychod
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta
w Systemie, ani logowania do Systemu.
5. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące prowadzonego postępowania należy kierować przy użyciu https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz-miedzychod
6. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie platformazakupowa.pl. w zakładce Regulamin.
7. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku niedziałania platformazakupowa.pl zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej: zampub@spzoz-miedzychod.com.pl
8. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekaże wykonawcom, którym przekazał specyfikację, bez ujawniania źródła zapytania oraz zamieści na https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz-miedzychod na stronie dotyczącej prowadzonego postępowania, na której udostępnił specyfikację.
9. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią SWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi/wyjaśnień, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
10. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa dnia następnego po dniu lub dniach wolnych od pracy.
11. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452), zwanym dalej: rozporządzenie ws. środków komunikacji elektronicznej.
12. W sprawach technicznych związanych z obsługą platformy należy korzystać z pomocy Centrum Wsparcia Klienta, które udzieli wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji czy innych aspektów technicznych platformy. Centrum Wsparcia Klienta dostępne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00 pod nr tel. 22 101 02 02

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366654

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna dla Wykonawcy w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016R., str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
 administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie, 64-400 Międzychód, ul. Szpitalna 10.
 dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych w SPZOZ Międzychód: iod@spzoz-miedzychod.com.pl
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w niniejszej SWZ prowadzonym w trybie podstawowym (nr postępowania AG/ZP-11/2026)
 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”.
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 Ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
 posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
 przysługuje Pani/Panu prawo:
− wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez Administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
*Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania, zapisów postanowień umownych, nie może naruszać integralności protokołu wraz z załącznikami.
** Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

AG/ZP - 11/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:

PRZYGOTOWANIE I DOSTAWA POSIŁKÓW – CAŁODOBOWO – DLA PACJENTÓW SPZOZ MIĘDZYCHÓD

 Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia usługi żywienia zbiorowego w ochronie zdrowia z zachowaniem zasad dobrej praktyki higienicznej oraz zasad dobrej praktyki produkcyjnej oraz przestrzegać zasady systemu HACCP.
 Usługi świadczone będą przez wszystkie dni tygodnia z uwzględnieniem wszystkich możliwych dni wolnych oraz świąt.
 Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji zamówienia zapewnić jakość wyżywienia zgodną z zaleceniami dotyczącymi norm oraz składników pokarmowych i produktów spożywczych przypisanym placówkom służby zdrowia z uwzględnieniem stosowanych diet, technologii przygotowania posiłków, wydanych przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, szczególnie w zakresie wartości odżywczych, urozmaicenia, objętości i gramatury potraw.
 Produkcja i dystrybucja posiłków winna gwarantować bezpieczeństwo sanitarne i epidemiologiczne.
 Produkcja posiłków powinna odbywać się z surowców świeżych, najwyższej jakości, posiadających dokumenty dopuszczające do spożywania, z zachowaniem reżimów dietetycznych i sanitarnych obowiązujących w szpitalach – zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zakres świadczenia usług:
 przygotowywanie, gotowanie posiłków wg norm i zasad żywienia przypisanym placówkom służby zdrowia z uwzględnieniem diet, ściśle wg potrzeb Zamawiającego, według systemu HACCP;
 dostarczenie gotowych posiłków do siedziby Zamawiającego, sztućców i naczyń (jednorazowych) Wykonawcy;
 dostarczanie pojemników z posiłkami do kuchenek oddziałowych winno odbywać się w sposób gwarantujący zachowanie właściwej temperatury, czystości i jakości posiłków, tj. przy użyciu wózków transportowych, kontenerów;
 dostarczanie obiadów – drugiego dania w pojemnikach - tackach jednorazowego użytku do maszyn zgrzewających, zafoliowanych próżniowo bez możliwości otwarcia przez osoby trzecie, dopuszczone do kontaktu z żywnością;
 dostarczanie zupy (śniadanie, obiad), kawy w pojemnikach zbiorczych;
 dostarczanie dodatków do śniadania i kolacji porcjowanych na talerzu lub w pojemniku;
 dostarczanie surówek podawanych na zimno porcjowanych w jednorazowych pojemnikach dla każdego pacjenta;
 mycie i dezynfekcja naczyń (zbiorczych, kontenerów);
 odbieranie, wywóz i utylizacja odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

4.2.6.)Główny kod CPV

15894220-9 - Posiłki szpitalne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego w zakresie do 20% wartości zamówienia. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowanie do Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-09-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

TERMIN PŁATNOŚCI

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

CZAS DOSTAWY POSIŁKÓW

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca będzie posiadał:
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 zł

4) Zdolności technicznej lub zawodowej.
- warunek ten zostanie uznany za spełniony:
jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. co najmniej: 1 kucharzem, 1 dietetykiem, posiadającymi właściwe uprawnienia tj. ukończenie studiów na kierunku dietetyka (licencjackich lub magisterskich) i/lub ukończenie szkoły policealnej w zawodzie dietetyk lub specjalista dietetyk i/lub ukończenie kursu dietetyki, a także 1 osobą nadzorująco-koordynującą posiadającą co najmniej 2-letnie doświadczenie w nadzorze nad pracownikami związanymi z usługami żywienia w obiektach służby zdrowia;

- warunek zostanie uznany za spełniony:
jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje odpowiednim sprzętem do wykonania zamówienia, tj. środkiem transportu, który posiada zaświadczenie potwierdzone opinią Inspektoratu Sanitarnego, że środek ten spełnia warunki higieniczno-sanitarne i może służyć do przewozu żywności;

- warunek zostanie uznany za spełniony:
Zamawiający uzna warunek powyższy za spełniony, jeśli wykonawca będzie dysponował:
Kuchnią spełniającą wszystkie wymagania HACCP, w której będą produkowane i konfekcjonowane posiłki ( z której posiłki te będą dowożone do szpitala Zamawiającego). Kuchnia ta winna posiadać decyzję właściwych instytucji (Państwowego Powiatowego Inspektora sanitarnego) dopuszczające pomieszczenia do przygotowania posiłków dla żywienia zbiorowego, w tym cateringu.

- warunek zostanie uznany za spełniony:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał, lub wykonuje co najmniej dwie usługi (przy czym w tym przypadku będzie liczony okres zrealizowanej części przedmiotu umowy) świadczenia usług - przygotowywanie i dostawa posiłków całodobowo dla Szpitali o łącznej wartości – 500.000,00 zł netto każda - potwierdzona poświadczeniami/listami referencyjnymi;

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Wypełnione oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – wg wzoru na załączniku nr 2 do SWZ.
2. pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru),

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu przedmiotu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności (np. dietetyk) oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – wg zalecanego do wypełnienia wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ;
b) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług/dostaw w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami - wg zalecanego do wypełnienia wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ;
c) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500.000,00 zł,
d) wykazu dostaw lub usług - wg zalecanego do wypełnienia wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ wraz z listami referencyjnymi / poświadczeniami;
e) pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu do produkcji żywności i prowadzenia usług żywienia w systemie cateringowym – dopuszczającej Wykonawcę do wykonywania przedmiotu zamówienia (tj. zatwierdzenie kuchni i transportu) lub inny dokument potwierdzający np. protokół kontroli PPIS Kuchni, Zakładu do produkcji, wykonywania przedmiotowego zamówienia;
f) Oświadczenie Wykonawcy, iż dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym w szczególności:
- dysponuje kuchnią spełniającą wszystkie wymagania HACCP zaopiniowaną przez Państwowego Inspektora sanitarnego, w której będą produkowane i konfekcjonowane posiłki i z której posiłki te będą dowożone do szpitala Zamawiającego;
g) Oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025r., poz. 514), oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego (dokument składany na wezwanie Zamawiającego według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ nr 11);
h) Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. (dokument składany na wezwanie Zamawiającego według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1.Oferent zobowiązany jest do przedłożenia wraz z ofertą

a) dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca wdrożył system zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności HACCP w kuchni, gdzie przygotowywane są posiłki

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

4. Zamawiający wymaga, aby składana oferta zawierała wypełnione wszystkie obowiązkowe pola dedykowane dla niniejszego postępowania na platformazakupowa.pl oraz załączono do niej załączniki:
1) Formularz oferty (Załącznik nr 1 do SWZ)
2) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (Załącznik nr 2 do SWZ)
3) pełnomocnictwo opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – jeżeli dotyczy
4) Przedmiotowe środki dowodowe

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Strony mogą zmienić niniejszą umowę o zamówienie publiczne, jeżeli taka możliwość wynika wprost z przepisów prawa.
2. Na podstawie art. 455 ustawy strony umowy mogą dokonać zmiany istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
- w przypadku zmian ceny na cenę korzystniejszą dla Zamawiającego, wynikającą z obniżenia cen rynkowych, trwających promocji lub innych zdarzeń, Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu produktów po obniżonej cenie. W powyższym przypadku strony mogą zwiększyć ilość przedmiotu umowy do wartości dla danej części/ pozycji.
- w przypadku zmiany nazwy, numeru katalogowego, sposobu konfekcjonowania lub liczby opakowań produktu przy zachowaniu jego parametrów strony umowy za obopólną zgodą mają prawo do zmiany takiej pozycji przy zachowaniu ceny zaoferowanej w ofercie lub niższej,
- jeżeli w toku umowy którakolwiek z pozycji formularza cenowego zostanie wycofana z rynku, lub zaprzestana zostanie jej produkcja, strony umowy za obopólną zgodą mają prawo do zmiany takiej pozycji na produkt równoważny po cenie jednostkowej zaoferowanej w ofercie lub niższej,
- jeżeli w toku umowy okaże się, że którakolwiek z pozycji formularza cenowego nie jest dostępna na rynku z jakichkolwiek innych niż wymienione wyżej powody, strony umowy za obopólną zgodą mają prawo do zmiany takiej pozycji na produkt równoważny po cenie jednostkowej zaoferowanej w ofercie lub niższej,
3. Stwierdzenie wystąpienia jednej z przesłanek do zawarcia aneksu do umowy nie stanowi bezwzględnego zobowiązania Zamawiającego do zawarcia takiego aneksu.
4. Zamawiający może odstąpić od niniejszej umowy w trybie i na zasadach określonych w art. 456 PZP.
5. Wszelkie zmiany umowy dokonywane będą w drodze aneksu do niniejszej umowy w formie pisemnej zastrzeżonej pod rygorem nieważności.
6. Zamawiający dopuszcza możliwość rozszerzenia przedmiotu umowy w przypadku uczestnictwa podmiotu leczniczego w programie „Dobry posiłek w szpitalach” lub w innych programach mających na celu rozszerzenie diety hospitalizowanym pacjentom.
7. Dodatkowy posiłek będzie dostarczany tylko w przypadku realizacji przez Szpital programu pilotażowego „Dobry posiłek plus” lub podobnego. O wstąpieniu do programu lub o jego zakończeniu Zamawiający poinformuje niezwłocznie Wykonawcę.
8. W przypadku przedłużenia programu pilotażowego „Dobry posiłek plus” – Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę według zaoferowanej w ofercie stawki.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366654

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-08

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Nowa Borowianka670 tys. zł3 ofertywynik →
  2. 2024zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  3. 2024zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  4. 2024wygrał(a): Nowa Borowianka714 tys. zł2 ofertywynik →
  5. 2022wygrał(a): Zakład Usługowo Handlowy Z.I.S.K. ZIĘTEK S.J696 tys. zł1 ofertawynik →
  6. 2022zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 09:30. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Międzychód.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15894220-9 (Posiłki szpitalne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.