Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 909 836 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 892 960 zł – 7 169 446 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 70% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego

Zamawiający Miasto Gorzów Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta -…”, wybierając ofertę wykonawcy EUROVIA POLSKA S.A. Wartość umowy: 4 909 836 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto Gorzów Wlkp.Gorzów Wielkopolski, Lubuskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
4 909 836 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 czerwca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUROVIA POLSKA S.A. (Bielany Wrocławskie).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 909 836,26 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 892 960,01 zł do 7 169 446,14 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Gorzów Wlkp.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000650181

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@um.gorzow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-740b8007-a2b3-4eef-98db-4de41bc35d53

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416592

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039462/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.42 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298241

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.36.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

4951242,66 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2530F – ul. Piłsudskiego na odcinku łącznej długości około 874 m w miejscowości Gorzów Wlkp. Roboty budowlane wykonane będą zgodnie z dokumentacją projektową w ramach zadania pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego” na terenie działki o nr ewid. 2313/3; 888/3; 888/2; 663; 661/2 obr. 02 – Górczyn.

Zakres robót obejmuje w szczególności frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni oraz wykonanie nowych warstw bitumicznych. Na jezdni wschodniej przewiduje się frezowanie o gr. 10 cm oraz wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego ACWMS 16 gr. 7 cm
i warstwy ścieralnej SMA11S gr. 4 cm. Na jezdni zachodniej przewiduje się frezowanie
o gr. 9 cm oraz wykonanie warstwy wiążącej ACWMS 16 gr. 5 cm i warstwy ścieralnej SMA11S gr. 4 cm.

W ramach zadania przewiduje się przebudowę zatok autobusowych o konstrukcji: warstwa kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 15 cm, podbudowa z betonu C16/20 gr. 20 cm oraz nawierzchnia z betonu C30/37 gr. 20 cm. Ograniczenia nawierzchni stanowić będą krawężniki betonowe na ławach betonowych z betonu C12/15, zgodnie
z dokumentacją projektową.

Przewiduje się wykonanie peronów z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm, na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 12 cm oraz warstwie kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 10 cm. Ograniczenia stanowić będą obrzeża betonowe na ławach betonowych z oporem.

Dla chodników projektuje się nawierzchnię z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm na analogicznej konstrukcji podbudowy, z ograniczeniem w postaci obrzeży betonowych.

Dla drogi rowerowej przewiduje się nawierzchnię z betonu asfaltowego AC 8S, układaną na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 12 cm oraz warstwie kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 10 cm, z ograniczeniem obrzeżami betonowymi.
W ramach realizacji zadania wykonane zostaną również regulacje wysokościowe wpustów ulicznych oraz włazów kanalizacyjnych.

Roboty realizowane będą na podstawie dokonanego zgłoszenia robót do administracji architektoniczno – budowlanej.

Zakres robót do wykonania i technologię robót określają w szczególności:
a) Dokumentacja projektowa,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót,
c) Tabela Elementów Rozliczeniowych,
d) Projekt umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2892960,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7169446,14 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4909836,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUROVIA POLSKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6350000127

7.3.4)Miejscowość

Bielany Wrocławskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4909836,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Gorzów Wlkp. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 909 836 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUROVIA POLSKA S.A. (Bielany Wrocławskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.