Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
58 178 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 49 000 zł – 59 655 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 19% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie kotłowni gazowej w budynku przy ul. Rymera 1A w Mikołowie wraz z projektem - ETAP I projekt

Zamawiający Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie (Mikołów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie kotłowni gazowej w budynku przy ul. Rymera 1A w Mikołowie wraz z projektem -…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ENERGOTERM Sp. z o.o. Wartość umowy: 58 178 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
58 178 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ENERGOTERM Sp. z o.o. (Toruń), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 58 177,77 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 49 000,00 zł do 59 655,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 270547060

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolejowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Mikołów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@zgl.mikolow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgl.mikolow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331773

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie kotłowni gazowej w budynku przy ul. Rymera 1A w Mikołowie wraz z projektem - ETAP I projekt

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-08b4dab5-b3d0-4d4e-b831-b61e446ea1cc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416529

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026553/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie kotłowni gazowej w budynku przy ul. Rymera 1a wraz z projektem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00315921

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGL/TP/13/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

48780,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej, projektów branżowych (część budowlana i instalacje), dokumentacji kosztorysowej, STWiOR, wizualizacji projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę.
W ramach zamówienia przewiduje się opracowanie dokumentacji projektowej dla w/w zadania obejmującej swoim zakresem następujące zadania:
1) Wykonania koncepcji kosztowo-technicznych rozwiązań położenia kotłowni oraz technologii do akceptacji Zamawiającego
2) Projekt Budowlany ze wszystkimi uzgodnieniami oraz uzyskaniem decyzji pozwalającej na budowę;
3) Projekty Techniczne, Wykonawcze, STWiORB, Przedmiary, Kosztorysy inwestorskie i ZZK;


UWAGA: podczas projektowania należy położyć nacisk na korzystanie z rozwiązań i zastosowanie urządzeń energooszczędnych (np. w oświetleniu oprawy LED) oraz o niskim koszcie użytkowania, konserwacji i serwisowania (w szczególności po zakończeniu okresów gwarancyjnych poszczególnych elementów.

Opis terenu inwestycji
Obszar objęty inwestycją obejmuje:
działki nr 451/28 i obejmuje swoimi granicami budynek położony przy ul. Rymera 1a w Mikołowie.

Charakterystyczne parametry techniczne budynku
Powierzchnia użytkowa około 2461,05 m²
Kubatura około 8816 m3
Rok budowy : 2002r
Fundamenty : betonowe
Ściany : PGS
Stropy : betonowe
Dach : betonowy kryty papą

W chwili obecnej budynek zasilany z sieci ciepłowniczej : wymiennikownia ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania, moc zamówiona : 0,0757 MW; kotłownia gazowa dla potrzeb ciepłej wody użytkowej 28 kW, armatura, pompy, rurarz, rozdzielacze.
Instalacja centralnego ogrzewania w budynku: grzejniki stalowe płytowe z zaworami termostatycznymi. Stan instalacji dobry.
Instalacja zimnej wody, ciepłej wody użytkowej z cyrkulacją z rur stalowych ocynk. I PP, zasobniki cwu – stan techniczny: - dostateczny

2. W ramach zamówienia przewiduje się opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej swoim zakresem następujące zadania:
2.1. Elementami składowymi dokumentacji projektowej muszą być:
1) Projekt budowlany, w skład którego wchodzą 4 części:
a) Projekt zagospodarowania terenu (PZT) wersja papierowa 5 egz. + wersja elektroniczna,
b) Projekt architektoniczno-budowlany (PAB) 5 egz. + wersja elektroniczna,
c) Projekt techniczny (PT) 5 egz. + wersja elektroniczna,
d) Projekty wykonawcze 5 egz. + wersja elektroniczna;
2) uzyskanie Decyzji pozwalającej na budowę;
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych w 3 egzemplarzach + wersja elektroniczna;
4) Przedmiary robót- w 3 egzemplarzach + wersja elektroniczna dla każdej z branż;
5) Kosztorysy inwestorskie w 3 egzemplarzach + wersja elektroniczna, w układzie jak
przedmiary robót;
6) Zbiorcze Zestawienie Kosztów- w 3 egzemplarzach + wersja elektroniczna, w układzie
jak przedmiary robót

Dokumentacja stanowiąca przedmiot zamówienia winna odpowiadać przepisom prawa i odnośnym normom i standardom, a także wymaganiom technicznym, obowiązującym w dniu przekazania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu. Dokumentacja musi umożliwiać wykonanie inwestycji w pełnym zakresie, zgodnie z przepisami, normami, zasadami sztuki budowlanej oraz zasadami wiedzy technicznej, bez wad, a także w sposób nadający się do eksploatacji.

UWAGA! Przed przystąpieniem do robót projektowych Wykonawca winien przedstawić Zamawiającemu co najmniej dwie koncepcje kosztowo-projektowe na zlecany zakres prac do akceptacji.

2.2.Wykonawca uzyska wszystkie niezbędne uzgodnienia i zezwolenia.
2.3.Wykonawca w imieniu Zamawiającego uzyska pozwolenie na budowę jeśli będzie to wymagane

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 7 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

49000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

59655,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

58177,77 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ENERGOTERM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790169156

7.3.3)Ulica

Płaska 4-10

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

projekt architektoniczno-budowlany

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

58177,77 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 58 178 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ENERGOTERM Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.