Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 475 925 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 475 925 zł – 1 861 274 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie wentylacji oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”

Zamawiający Miasto Kwidzyn (Kwidzyn, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie wentylacji oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły…”, wybierając ofertę wykonawcy OL- PAT Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 475 925 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto KwidzynKwidzyn, Pomorskie (powiat Kwidzyński →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
1 475 925 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OL- PAT Sp. z o.o. (Dzierzgoń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 475 925,12 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 475 925,12 zł do 1 861 273,88 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Kwidzyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 19

1.5.2.)Miejscowość

Kwidzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

82-500

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@kwidzyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kwidzyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349847

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie wentylacji oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9059ef27-f8e8-4325-b2f3-ff6f6740e10f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416507

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088985/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Wykonanie wentylacji mechanicznej oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku SP nr 2 w ramach inwestycji pn. "Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie” w ramach inwestycji: B1.1,3, Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00362578

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1207164,39 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej wywiewno – nawiewnej z odzyskiem energii cieplnej oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”, który obejmuje zakres:
1) CZĘŚĆ WENTYLACYJNĄ obejmującą:
• Montaż central wentylacyjnych.
• Wykonanie instalacji wyciągowych z toalet.
• Montaż kanałów i kształtek.
• Mocowanie kanałów.
• Wykonanie czerpni oraz wyrzutni powietrza.
• Wykonanie izolacji kanałów oraz rewizji.
2) CZĘŚĆ BUDOWLANĄ obejmującą:
• Wykonanie przebić przez stropy i ściany.
• Wykonanie zabudowy g-k.
• Prace wykończeniowe wewnętrzne.
• Prace wykończeniowe zewnętrzne przy czerpni oraz wyrzutni.
• Wykonanie podwaliny stalowej pod centrale
3) POZOSTAŁE ROBOTY obejmujące:
• Wykonanie instalacji odprowadzającej skropliny z central wentylacyjnych.
• Wykonanie zasilenia elektrycznego urządzeń.
• Sterowanie instalacją. • Wykonanie instalacji agregatu freonowego.
• Wykonywanie innych towarzyszących niezbędnych robót.
2. Inwestycja dofinansowana jest w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie” w ramach inwestycji: B1.1,3, Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1475925,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1861273,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1475925,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OL- PAT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5792307968

7.3.3)Ulica

T. Zawadzkiego "Zośki" 14

7.3.4)Miejscowość

Dzierzgoń

7.3.5)Kod pocztowy

82-440

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1475925,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kwidzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kwidzyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 475 925 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OL- PAT Sp. z o.o. (Dzierzgoń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.