Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa Targowiska Miejskiego wraz z budową parkingu podziemnego z funkcją ukrycia ludności cywilnej przy ul. Komorowskiej”

Zamawiający Miasto Pruszków (Pruszków, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa Targowiska…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto PruszkówPruszków, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Pruszków

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015834660

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

J.I. Kraszewskiego 14/16

1.4.2.)Miejscowość

Pruszków

1.4.3.)Kod pocztowy

05-800

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@miasto.pruszkow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pruszkow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416360

2.2.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00403903

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

Na podstawie art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) Zdolności do występowania w obrocie w gospodarczym. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań z zakresu tego warunku. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań z zakresu tego warunku. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że - posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną ubezpieczenia nie mniejszą niż 500 000,00 zł. Na potwierdzenie powyższego warunku Wykonawca złoży dokumenty potwierdzające, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że 4.1/ wykonał usługi, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, w tym: 1. co najmniej 2 usługi polegające na wykonaniu dokumentacji projektowo kosztorysowej dotyczącej budowy lub rozbudowy garażu podziemnego w technologii żelbetowej, przeznaczonego na co najmniej 100 samochodów osobowych, przy czym: • w przypadku rozbudowy wymaganie dotyczące liczby stanowisk postojowych odnosi się do części garażu objętej opracowaniem projektowo kosztorysowym, 2. co najmniej 1 usługę polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo kosztorysowej dotyczącej budowy lub rozbudowy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej co najmniej 300 m², przy czym: • w przypadku rozbudowy wymaganie dotyczące powierzchni użytkowej odnosi się do części budynku objętej opracowaniem projektowo kosztorysowym. Na potrzeby oceny spełniania warunku przez „budowę” oraz „rozbudowę” Zamawiający przyjmuje definicje wynikające z art. 3 pkt 6 ustawy – Prawo budowlane, przy czym: – Zamawiający uznaje za spełniające warunek wyłącznie budowę i rozbudowę obiektu budowlanego, – Zamawiający nie uznaje usług polegających na dokumentacji dotyczącej odbudowy lub nadbudowy obiektów budowlanych. Na potrzeby oceny spełniania warunku przez „budynek użyteczności publicznej” należy rozumieć budynek w rozumieniu § 3 pkt 6 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 4.2/ dysponuje lub będzie dysponował osobami niezbędnymi do wykonania niniejszego zamówienia, tj. co najmniej: a) 1 osobą Projektant branży architektonicznej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, który jednocześnie będzie pełnił funkcję koordynatora projektu Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. b) 1 osobą - Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. c) 1 osobą Projektant branży sanitarnej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5- letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane. d) 1 osobą Projektanta branży elektrycznej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5- letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane. Po zmianie: Na podstawie art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) Zdolności do występowania w obrocie w gospodarczym. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań z zakresu tego warunku. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań z zakresu tego warunku. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że - posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną ubezpieczenia nie mniejszą niż 500 000,00 zł. Na potwierdzenie powyższego warunku Wykonawca złoży dokumenty potwierdzające, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że 4.1/ wykonał usługi, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, w tym: 1. co najmniej 2 usługi polegające na wykonaniu dokumentacji projektowo kosztorysowej dotyczącej budowy lub rozbudowy garażu podziemnego w technologii żelbetowej, przeznaczonego na co najmniej 100 samochodów osobowych, przy czym: • w przypadku rozbudowy wymaganie dotyczące liczby stanowisk postojowych odnosi się do części garażu objętej opracowaniem projektowo kosztorysowym, 2. co najmniej 1 usługę polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo kosztorysowej dotyczącej budowy lub rozbudowy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej co najmniej 300 m², przy czym: • w przypadku rozbudowy wymaganie dotyczące powierzchni użytkowej odnosi się do części budynku objętej opracowaniem projektowo kosztorysowym. Na potrzeby oceny spełniania warunku przez „budowę” oraz „rozbudowę” Zamawiający przyjmuje definicje wynikające z art. 3 pkt 6 ustawy – Prawo budowlane, przy czym: – Zamawiający uznaje za spełniające warunek wyłącznie budowę i rozbudowę obiektu budowlanego, – Zamawiający nie uznaje usług polegających na dokumentacji dotyczącej odbudowy lub nadbudowy obiektów budowlanych. Na potrzeby oceny spełniania warunku przez „budynek użyteczności publicznej” należy rozumieć budynek w rozumieniu § 3 pkt 6 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 4.2/ dysponuje lub będzie dysponował osobami niezbędnymi do wykonania niniejszego zamówienia, tj. co najmniej: a) 1 osobą Projektant branży architektonicznej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, który jednocześnie będzie pełnił funkcję koordynatora projektu Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. b) 1 osobą - Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. c) 1 osobą Projektant branży sanitarnej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5- letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane. d) 1 osobą Projektanta branży elektrycznej posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba pełniąca ww. funkcję winna posiadać: - co najmniej 5- letnie doświadczenie na stanowisku projektanta w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.7.Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

a) ) Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z Przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. b)wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; Wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ. c) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami Po zmianie: a) ) Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z Przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. b)wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; Wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ. c) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-09-09 09:00 Po zmianie: 2026-09-11 09:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-09-09 10:00 Po zmianie: 2026-09-11 10:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Pruszków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruszków.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.