Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 unieważniono3 części
Łączna wartość wybranych ofert
69 987 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    69 987 zł
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi20%Wysokość kary umownej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w Szczecinie” - 3 Zadania

Zamawiający Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej do realizacji zadania inwestycyjnego…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 69 987 zł. Złożono 3 oferty.

Łączna wartość ofert
69 987 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 1 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono.

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 69 987,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 320588161

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Piastów 17

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-310

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@zut.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zut.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b03b363b-db00-4c2c-8481-59d41d693055

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Nauka i edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w Szczecinie” - 3 Zadania

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b03b363b-db00-4c2c-8481-59d41d693055

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416295

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Modernizacja energetyczna zabytkowych budynków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie” nr FENX.01.01-IW.01-0040/24 w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna, priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z FS w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327472

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/WIMiM/370/2026/III

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

253258,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie nr 1 - obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczące docieplenia ścian, stropów, dachów oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie.
2. Zalecenia konserwatorskie, raporty z audytu energetycznego, audytu ex-ante, informacja o realizacji projektu zgodnie z zasadą DNSH oraz świadectwo charakterystyki energetycznej budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, rodzaj i zakres składających się na przedmiot niniejszego zamówienia prac projektowych i kosztorysowych do wykonania, rodzaje dokumentów wymaganych do przygotowania i wydania Zamawiającemu, w szczególności dokumenty składające się na dokumentację projektową i kosztorysową, określają:
Dla Zadania nr 1:
1) Załącznik nr 2A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Zadanie nr 1- całość spakowana z Załącznikami 1-7 w plik Zip ;
a) Załącznik nr 1 do OPZ – zalecenia konserwatorskie nr BMKZ-I.4125.36.2025.DK z dnia 19.02.2025 r.;
b) Załącznik nr 2 do OPZ do SWZ – Audyt energetyczny budynku, opracowany w kwietniu 2024 r. oraz Świadectwo Charakterystyki Energetycznej Budynku;
c) Załącznik nr 3 do OPZ - Audyt ex-ante;
d) Załącznik nr 4 do OPZ – Ekspertyza p.poż wraz z postanowieniem KWPSP
e) Załącznik nr 5 do OPZ – Realizacja projektu zgodnie z zasadą DNSH;
f) Załącznik nr 6 do OPZ – Informacja o audycie rozbiórkowym;
g) Załącznik nr 7 do OPZ – Inwentaryzacja archiwalna z 1978 r.
3. W zakres obowiązków Wykonawcy związanych z wykonaniem przedmiotu niniejszego zamówienia wchodzą również świadczenia dodatkowe (akcesoryjne w stosunku do wskazanych w ust. 1 powyżej) takie jak:
1) Wydanie Zamawiającemu rezultatów wykonanych w ramach niniejszej Umowy prac
i umożliwienie korzystania z nich po stronie Zamawiającego, w szczególności poprzez przeniesienie na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do tych rezultatów prac, które stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz przeniesienie na Zamawiającego własności egzemplarzy (nośników), na których będą wydanie;
2) Czynności nadzoru autorskiego na warunkach określonych w § 12 Wzoru Umowy;
3) Udzielanie Zamawiającemu wsparcia merytorycznego na etapie prowadzenia postępowania/postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dotyczące dotyczących przygotowanej i wydanej Zamawiającemu w wykonaniu niniejszego zamówienia dokumentacji techniczno-budowlanej;
4) Usuwanie wad i wykonywanie innych świadczeń w ramach odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.5.)Wartość części

56910,56 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie nr 2 - obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczące modernizacji instalacji c.w.u. (Ciepła Woda Użytkowa), modernizacji instalacji oświetlenia, przeniesienie istniejącej trafostacji z parteru budynku poza obręb obiektu wraz z wymianą rozdzielnicy niskiego napięcia w budynku, wymiany instalacji wentylacji i klimatyzacji, budowy sieci teletechnicznej pod przyszłe wdrożenie systemu klasy BMS, montażu stanowisk do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie.
2. Załącznik nr 2B do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Zadanie nr 2 - całość spakowana wraz z Załącznikami 1-7 w plik Zip ;
a) Załącznik nr 1 do OPZ – zalecenia konserwatorskie nr BMKZ-I.4125.36.2025.DK z dnia 19.02.2025 r.;
b) Załącznik nr 2 do OPZ do SWZ – Audyt energetyczny budynku, opracowany w kwietniu 2024 r. oraz Świadectwo Charakterystyki Energetycznej Budynku;
c) Załącznik nr 3 do OPZ - Audyt ex-ante;
d) Załącznik nr 4 do OPZ – Ekspertyza p.poż wraz z postanowieniem KWPSP
e) Załącznik nr 5 do OPZ – Realizacja projektu zgodnie z zasadą DNSH;
f) Załącznik nr 6 do OPZ – Informacja o audycie rozbiórkowym;
g) Załącznik nr 7 do OPZ – Inwentaryzacja archiwalna z 1978 r.
3. W zakres obowiązków Wykonawcy związanych z wykonaniem przedmiotu niniejszego zamówienia wchodzą również świadczenia dodatkowe (akcesoryjne w stosunku do wskazanych w ust. 1 powyżej) takie jak:
1) Wydanie Zamawiającemu rezultatów wykonanych w ramach niniejszej Umowy prac
i umożliwienie korzystania z nich po stronie Zamawiającego, w szczególności poprzez przeniesienie na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do tych rezultatów prac, które stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz przeniesienie na Zamawiającego własności egzemplarzy (nośników), na których będą wydanie;
2) Czynności nadzoru autorskiego na warunkach określonych w § 12 Wzoru Umowy;
3) Udzielanie Zamawiającemu wsparcia merytorycznego na etapie prowadzenia postępowania/postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dotyczące dotyczących przygotowanej i wydanej Zamawiającemu w wykonaniu niniejszego zamówienia dokumentacji techniczno-budowlanej;
4) Usuwanie wad i wykonywanie innych świadczeń w ramach odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.5.)Wartość części

74396,24 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie nr 3 - obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczące montażu instalacji zarządzania energią w zakresie monitoringu zużycia i rozliczania, budowy instalacji PV o mocy 200 kWp oraz magazynu energii o pojemności 0,25 MWh w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie.
2. Załącznik nr 2C do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Zadanie nr 3- całość spakowana z Załącznikami 1-7 w plik Zip ;
a) Załącznik nr 1 do OPZ – zalecenia konserwatorskie nr BMKZ-I.4125.36.2025.DK z dnia 19.02.2025 r.;
b) Załącznik nr 2 do OPZ do SWZ – Audyt energetyczny budynku, opracowany w kwietniu 2024 r. oraz Świadectwo Charakterystyki Energetycznej Budynku;
c) Załącznik nr 3 do OPZ - Audyt ex-ante;
d) Załącznik nr 4 do OPZ – Ekspertyza p.poż wraz z postanowieniem KWPSP
e) Załącznik nr 5 do OPZ – Realizacja projektu zgodnie z zasadą DNSH;
f) Załącznik nr 6 do OPZ – Informacja o audycie rozbiórkowym;
g) Załącznik nr 7 do OPZ – Inwentaryzacja archiwalna z 1978 r.
3. W zakres obowiązków Wykonawcy związanych z wykonaniem przedmiotu niniejszego zamówienia wchodzą również świadczenia dodatkowe (akcesoryjne w stosunku do wskazanych w ust. 1 powyżej) takie jak:
1) Wydanie Zamawiającemu rezultatów wykonanych w ramach niniejszej Umowy prac
i umożliwienie korzystania z nich po stronie Zamawiającego, w szczególności poprzez przeniesienie na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do tych rezultatów prac, które stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz przeniesienie na Zamawiającego własności egzemplarzy (nośników), na których będą wydanie;
2) Czynności nadzoru autorskiego na warunkach określonych w § 12 Wzoru Umowy;
3) Udzielanie Zamawiającemu wsparcia merytorycznego na etapie prowadzenia postępowania/postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane dotyczące dotyczących przygotowanej i wydanej Zamawiającemu w wykonaniu niniejszego zamówienia dokumentacji techniczno-budowlanej;
4) Usuwanie wad i wykonywanie innych świadczeń w ramach odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.5.)Wartość części

121951,21 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

69987 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

239850 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

69987 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Piotrem Fiukiem, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: IZOMORFIS - Pracownia Architektoniczna - Piotr Fiuk z siedzibą w Szczecinie

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8512148626

7.3.3)Ulica

ul. Bronisławy, nr 17, lok. 8,

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-533

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

53900 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

213 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

II. W części dotyczącej Zadania nr 2 tj. obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczące modernizacji instalacji c.w.u. (Ciepła Woda Użytkowa), modernizacji instalacji oświetlenia, przeniesienie istniejącej trafostacji z parteru budynku poza obręb obiektu wraz z wymianą rozdzielnicy niskiego napięcia w budynku, wymiany instalacji wentylacji i klimatyzacji, budowy sieci teletechnicznej pod przyszłe wdrożenie systemu klasy BMS, montażu stanowisk do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie – postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych – Cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

III. W części dotyczącej Zadania nr 3 tj. obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczące montażu instalacji zarządzania energią w zakresie monitoringu zużycia i rozliczania, budowy instalacji PV o mocy 200 kWp oraz magazynu energii o pojemności 0,25 MWh w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 w Szczecinie – postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych – wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 69 987 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Piotrem Fiukiem, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: IZOMORFIS - Pracownia Architektoniczna - Piotr Fiuk z siedzibą w Szczecinie (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.